Słowa wdzięczności trzeba wypowiadać, również wobec dziadków

Temat świętowania dni Babci i Dziadka jest najbardziej aktualny właśnie w tych dniach. Spieszę więc z przypomnieniem tego wpisu jak i dyskusji jaką wywołał

Tatulowe opowieści

Dzisiaj, bez wstępów. Jutro mamy Dzień Babci, a pojutrze Dzień Dziadka. Oto tekst sprzed paru lat. Oceńcie, czy stracił coś ze swej aktualności?

View original post 1 098 słów więcej

8 uwag do wpisu “Słowa wdzięczności trzeba wypowiadać, również wobec dziadków

  • O dziadkach mówią w radio, że często też są zbyt zajęci swoimi sprawami aby znaleźć czas dla wnuków. Różnie bywa ale niezaprzeczalne jest znaczenie dziadków w wychowaniu wnuków .
   Oby wszystkim udawało się pogodzić obowiązki z powinnościami dla dobra tych najmłodszych

   Polubienie

  • Wielu takich ludzi spotkałem. Ja sam mam żal do siebie o to że zbyt mało zapisałem z rozmów prowadzonych z rodzicami. Ustne opowieści ulatują, szczegóły się zacierają…
   Trzeba utrzymywać kontakt, rozmawiać i dokumentować

   Polubienie

   • Ja kupiłam swoim rodzicom i swoim teściom piękne zeszyty, w stylu pamiętnika. Prosiłam, żeby zapisywali cokolwiek, co sobie przypomną, z dzieciństwa, z lat młodości, z naszych lat dziecięcych. Chodziło nie tylko o wspomnienia ale też o zapisane przez nich własnoręcznie słowa. I wiesz co? Tata nie żyje już 8 lat, zeszyt był u niego ze 3 lata. Nie zapisał w nim ani słowa:) Musi wystarczyć to co nam zostaje w głowie.

    Polubienie

 1. Wydaje mi się, że zmienia się powoli wzorzec rodziny. To wynika przede wszystkim z tempa życia. Mało czasu ma się dla dzieci, rodziców a skąd go wziąć dla dziadków. Widzę też często, że dziadkowie dla wnuków to często taki przeżytek, który nie rozumie dzisiejszych technologii a zatem i świata, w którym żyjemy. Duchowość w pojedynku z konsumpcjonizmem coraz cześciej przegrywa. Tak czy śmak, dobrze być dziadkiem.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.