14 Rocznica bloga „Tatulowe opowieści”

Pierwszy banerek bloga. Mysz kościelna

Wczoraj minęła 14 rocznica mojego blogowania.
Nikt tego nie zauważył. Nawet rodzina, bo żadnej reakcji z ich strony nie odnotowałem. Wczoraj (3 lipca 2008 ukazał się pierwszy post) zrobiłem na własny użytek redakcyjny remanent przypominając sobie treść kolejnych podsumowań no i komentarzy jakie pojawiły się pod tekstami. Bardzo to pouczająca dla mnie lektura. Większość tych wypowiedzi powstało w czasie, gdy blog był zawieszony na stronie Onet pl. Tam promowano co ciekawsze teksty udostępniając je na pierwszej stronie Onetu w zakładce Blogi. Takie podejście redakcji Onet windowało niektóre blogi na szczyty rankingów przysparzając czytelników, czyli followersów, jak to się dzisiaj nazywa.
Niestety, Onet zrezygnował z prowadzenia zakładki dla blogów i wyznaczył nam termin przeniesienia się na inną stronę. Nie było wyjścia. Aby nie tracić blogowego dorobku przeniosłem z pomocą przyjaciół swój blog do WordPressa pod koniec 2017 roku.
Zaczęło się dla mnie nowe doświadczenie związane ze zdobywaniem miejsca dla siebie poprzez pozyskiwanie nowych czytelników. Aby dać się poznać w nowym środowisku dość często przypominałem dawniejsze teksty, a w związku z tym ilość publikowanych nowych opowieści dość szybko malała.
Statystyki bloga wskazują na to, że moje starania zostały zauważone i w czasie obecności na WordPressie odwiedziło mnie ponad 37 tys. czytelników dokonując ponad 70 tys. wyświetleń z czego 59 tysięcy przypadło na Polskę, 5138 na USA, 2325 na Niemcy, 1921 na Wielką Brytanię, 679 na Irlandię, 455 na Kanadę, 376 na Ekwador, 311 na Francję i na wiele innych państw gdzie przebywają Polacy.
Z pewnym rozczarowaniem przyjąłem zestawienie porównania liczby wejść na blog poprzez czytnik WordPressa (śladowe wejścia) w stosunku do wejść poprzez linki zamieszczane przeze mnie na Facebooku, które są dość liczne i ratują statystyki.
W poprzednich podsumowaniach jubileuszy zadawałem dużo pytań o ocenę stanu bieżącego, zakres tematyczny, formę i treść bloga. Odpowiedziano mi na większość z nich, a ja starałem się z nich korzystać.
Pytałem również o to, co motywuje ludzi do pisania blogów. Uzyskałem różne odpowiedzi  i wciąż o nich pamiętam. Pamiętam również o swoich motywacjach, a te jak na razie są niezmienne.
Staram się nadążać za tematyką bulwersującą nas wszystkich i pisząc o nich chętnie wymieniam się z Państwem poglądami i przemyśleniami w tym zakresie.
Piszemy podobno nie dla statystyk, ale z wewnętrznej potrzeby potwierdzania słuszności głoszonych poglądów i tego się trzymam.
Z okazji Jubileuszu „Tatulowych opowieści” serdecznie dziękuję zaglądającym tu czytelnikom za życzliwość i zainteresowanie. Niezmiernie raduje mnie fakt, że wciąż udaje się nam zachowywać wzajemną życzliwość i kulturę w wymianie opinii i poglądów nawet mimo wielu głębokich różnic.
Dziękuję za to, że nadal jesteście ze mną. Pozdrawiam…

Awatar, który był przez wiele lat moim hasłem i zaproszeniem do rozmów
Reklama

21 uwag do wpisu “14 Rocznica bloga „Tatulowe opowieści”

 1. Gratuluję! Nie tak wiele blogów potrafi przetrwać próbę czasu – sporo całkiem niezłych zniknęło niczym meteory…
  Ja pierwszego bloga też założyłem na Onecie, w czasach internetu łupanego, już nie ma po nim śladu.

  Polubienie

 2. Wszystkiego Najlepszego Tatulku! Kolejnych 14 lat wspaniałych, serdecznych opowieści 🙂 Jak już dawno zauważyłeś, łączą nas całkiem podobne doświadczenia blogowe i podobny staż – u mnie w przyszłym roku będzie już 16 lat blogowania. I chociaż dobrze mi teraz na WordPressie, od czasu do czasu ze smutkiem wspominam dawny Onet, stamtąd się wszystko wzięło…

  Oby nam blogi trwały jak najdłużej!

  Polubione przez 2 ludzi

  • Dziękuję. Sporo doświadczenia zebraliśmy w trakcie minionych lat. Były trudności z edycją i limity objętości zamieszczanych zdjęć. Były też miłe chwile związane z poleceniami na pierwszej stronie Onetu. W ciągu doby przez blog przelatywał tajfun odwiedzających…
   Podobno piszemy dla siebie, ale miło jest gdy to trafia do wyobraźni czytelników

   Polubione przez 1 osoba

 3. Ultra pisze:

  Duma powinna Cię rozpierać, tyle lat owocnej pracy! Gratulacje wraz z życzeniami następnej czternastki w dobrym zdrowiu i satysfakcji z pisania. To na Twoim blogu uczyłam się stawiania pierwszych kroków. Dziękuję, że jesteś, Tatulu.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.