Miej życzliwość w swej naturze…

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości
i Pozdrowień. Myślę, że nad tym zagadnieniem powinniśmy starannie się pochylić i popracować nad sobą, aby przestano zaliczać nas do smutasów i ludzi nieufnych nawet w stosunku do najbliższych. Myślę, że nie wynika to z natury Polaków i można to zmienić dla naszego wspólnego dobra.
Pogadamy?

Tatulowe opowieści

   Zbliżamy się do kolejnego święta, które przybyło do nas przed kilku laty wraz z Walentynami czy Halloween wprost z zachodu. W dniu 21 listopada będziemy świętować Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień.  Czy przyjęło się to święto wśród Polaków?

View original post 739 słów więcej

2 uwagi do wpisu “Miej życzliwość w swej naturze…

  1. Różnimy się definitywnie kulturowe na tym polu od Amerykanów. Mam jednak wrażenie, że wiele terminów tak nam bliskich przestało być modnych. Kultura masowa, szeroko rozumiana, stacza się po równi pochyłej. Coraz mnie wzorów pozytywnych coraz więcej negatywnych. Jeśli ta tendencja się utrzyma to obawiam się, że lepiej nie będzie na polu życzliwości również.

    Polubienie

  2. Między innymi dlatego tak ważne było wpuszczenie w latach 90. zachodnich inwestorów: przywieźli ze sobą oprócz $ także know how i zachodnią kulturę. Uboczny skutek to sezon świąteczny od razu po 🎃, ale tego pewnie i tak trudno by było uniknąć.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.