Dzień Dobroci. Jak dawać, jak brać?

W natłoku świąt wszelakich umykają naszej uwadze święta specjalne.Takie jak np. przypadający na dzisiejszą niedzielę Światowy Dzień Dobroci. Dla równowagi, na dziś wyznaczono również Światowy Dzień Ubogich.
Faktem jest, że wskutek inflacji wszyscy wpadliśmy w biedę, której jeszcze tak dotkliwie nie odczuwamy, ale utrata 1/5 realnej wartości dochodów wszystkim nam dokuczy, jak zapasy się wyczerpią.
Postawiłem kiedyś pytania, na które nie uzyskałem wyczerpującej odpowiedzi, dlatego stawiam je ponownie.
Zapraszam

Tatulowe opowieści

W roku 2022 Światowy Dzień Dobroci przypada na 13 listopada (niedziela).

Warto być życzliwym dla innych nie tylko w Światowym Dniu Dobroci. Pomaganie słabszym jest wyrazem empatii i wielkiego serca. Warto promować inicjatywy mające na celu podawanie ręki drugiemu człowiekowi. Jednym z przykładów takich postaw jest „Zupa na monciaku”-  https://www.facebook.com/search/top?q=zupa%20na%20monciaku
Oto scenka z życia:
   W piętrowym domu, w rynku małego miasteczka mieszkają starsi wiekiem ludzie. Codziennie obserwują przez okno na piętrze rynek i wszystko co się na nim dzieje. Widać stąd otoczenie większości sklepów, przystanek autobusowy no i ławeczki ustawione przy alejkach. Ludzie przychodzący do rynku na zakupy w umiejscowionych tu sklepach, zasiadają często na tych ławeczkach, aby pogadać, poczekać na kogoś, kto załatwia sprawy, poczekać na autobus, zależnie od potrzeb. Ławeczki mają jednak również stałych lokatorów. Są to ludzie uzależnieni od alkoholu, którzy schodzą się co rano, aby wspólnie zaradzić trapiącemu ich wszystkich ssaniu w dołku, które nie…

View original post 1 116 słów więcej

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.