Jak żyć panie premierze, jak żyć ???

Pamiętamy jeszcze to pytanie skierowane 10 lat temu przez rozgoryczonego stratami wywołanymi przez trąbę powietrzną plantatora papryki z Przysuchy do premiera rządu?
Premiera Tuska, żeby było jasne. Dla tych, którzy nie pamiętają LINK.
Powinniśmy pamiętać również rwetes jaki urządziła premierowi ówczesna opozycja, aby zyskiwać na wizerunku i zdobyć punkty poparcia liczące się w kolejnych wyborach. Premier i jego służby tłumaczyły się gęsto, ale czy najlepsza retoryka może wystarczyć jeśli ludzie domagają się pełnej rekompensaty poniesionych strat? Musiał przegrać, tak jak przegrał niegdyś premier Cimoszewicz odsyłając ludzi do zakładów ubezpieczeniowych.
Nic dziwnego, że dzisiejsza opozycja rewanżuje się rządzącym w ten sam sposób, a przykładów nadających się do tego celu dostarcza w nadmiarze bieżące życie. Nie tylko klęski żywiołowe nadają się do takiej walki.

Chybione inwestycje, korupcja, nepotyzm i niespotykane dotąd zawłaszczanie Polski dla własnych partyjnych celów nie ma sobie równych w skali Europy i świata, z wyłączeniem dyktatur. Tracimy na znaczeniu w oczach świata, a zyskujemy miano kraju autorytarnego, który podąża w niebezpiecznym kierunku.
Czy na takie bolączki może pomóc obecna ofensywa dyplomatyczna premiera?
A może prezydent pomoże w tym dziele używając swojego wdzięku i kwiecistej retoryki?
Tematów składających się na totalną krytykę poczynań władzy jest bardzo dużo. Opozycja zapowiada wystawienie rachunku i rozliczenie wszystkich przekrętów. Spadające słupki poparcia i chwiejna większość koalicji rządzącej dają wprawdzie nadzieję na rychłe odsunięcie jej na śmietnik historii, ale naprawa tego, co zdążyli popsuć potrwa bardzo długo i to społeczeństwo, a nie partyjna elita musi za to zapłacić. Będzie tego wystarczająco dużo, aby nasze wnuki płakały i płaciły przeklinając nas za dopuszczenie do takiej sytuacji.

Pytanie użyte w tytule jest wciąż aktualne, tylko jak je zadać, skoro władza spotyka się tylko ze swoimi zwolennikami, a jako cnotę wprowadziła ignorancję wszelakiej krytyki i pytań nie związanych bezpośrednio z tematem konferencji prasowych.
56 procent Polaków źle ocenia swoją sytuację finansową i spodziewa się dalszego pogorszenia, a premier jeździ po świecie przekonując do swoich racji, albo po kraju promując tzw. Nowy Ład. Kary nakładane na Polskę za nie respektowanie postanowień trybunałów unijnych rosną z każdym dniem o setki tysięcy euro. Wciąż nie dostaliśmy unijnej zaliczki na poczet kwot przyznanych na odbudowę gospodarki po pandemii…
Ty se mów, a ja zdrów – mawiali prości ludzie i było to wymownym oskarżeniem…

20 uwag do wpisu “Jak żyć panie premierze, jak żyć ???

 1. CyryliMetody1 pisze:

  Jakiś czas temu, nie pamiętam z jakiej okazji, wyznałem, że Jarosław Kaczyński jest najlepszy, najwybitniejszy, czy coś w tym stylu. Teraz przepraszam moich Czytelników, myliłem się. Obdarzyłem zaufaniem zakompleksionego nieudacznika. Przepraszam. Dodam. że w tym skomplikowanym, wojennym czasie nie widzę w Polsce przywódcy.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Taka jest prawda.
   Słaba pociecha jest w tym, że coraz więcej państw przeżywa to samo… No, może z wyjątkiem Rosji, Chin itp. tworów.
   Społeczeństwo USA odsunęło od władzy kontrowersyjnego prezydenta, a wybrało…
   Vox populi, vox Dei…

   Polubione przez 1 osoba

 2. Patrząc na te nasze nieszczęsne elity polityczny mam Bogusława Radziwiłła przed oczami, który mówi do Kmicica, że Polska to szmata, którą każdy drze w swoją stronę i na własny użytek…niestety opozycja robi to samo, bardziej chodzi o konfitury niż kraj .

  Polubienie

 3. Ultra pisze:

  Ta władza może wszystko, bo ma nasze przyzwolenie. Proszę zauważyć, że niewielu uczonych, ekonomistów, pisarzy, aktorów… wydaje krytyczną opinię, czyli inteligencja śpi. Lud karmiony tematami zastępczymi, zastraszany, przestał protestować. Nauczyciele z pokorą przyjmują cenzurę spektaklu, a rodzicom nie zależy na światłości wiedzy, skoro mają cały krużganek oświaty. O lekarzach nie wspomnę, bo szpitale mogą zamieniać się na covidove, lepiej opłacone. Reszta wyborców opłacona plusami, będzie głosować ZA.
  Pytasz, jak żyć? Boleję i ja… czarno widzę nie tylko w czarny piątek…
  Zasyłam serdeczności

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Jerzy Klemens Kowalewicz pisze:

  Ponoć warto żyć normalnie, czyli wg jakichś norm ustalanych przez nn osoby. Czy sposób życia i bycia panów z Pi\S będzie/jest już normą, czy dopiero testuje się je?

  Polubione przez 1 osoba

 5. „kto przy żłobie, ten żre” tak było jest i będzie. Nie tylko w Polsce.
  Ogromny skandal finansowy w Brukseli! ,,Libération’’ oskarża TSUE, KE i EPL o gigantyczne nadużycia

  Polubienie

 6. Jerzy Klemens Kowalewicz pisze:

  Nie teraz problemu: Jak żyć? Nie ma też: Po co żyć? Te egzystencjalne problemy zastąpiono przyziemnym: Za co żyć? A odpowiedź jest tylko jedna: Za co? W tej chwili wszelkie egzystencjonalne problemy się nie liczą. A za co? Odpowiedź, na to też pytanie, można odnaleźć tylko w słupkach poparcia.

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Często mam wrażenie, że dużej części społeczeństwa jest tak wygodnie. Beneficjenci „plusów” to wiadomo, że nie narzekają, młodzież zajęta swoimi internetami a opozycji politycznej łatwiej jest krytykować niż zrobić coś konkretnego.
  Obawiam się, że ten stan potrwa jeszcze długo.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.