Wielkanoc 2020,2021…

Nikt nie myślał w ubiegłym roku o tym, że tamte święta mogą się powtórzyć…
A jednak mamy kolejne święta Wielkanocne przebiegające w podobnym, jeśli nie gorszym scenariuszu.
Minione udało się jakoś przeżyć, a więc miejmy nadzieję na to, że i bieżące przeżyjemy, wszak zdobyte doświadczenie na pewno da się wykorzystać. Świętujmy zatem kolejne i oby ostatnie takie święta…

Tatulowe opowieści

Wiele już świąt przeżyłem, ale takich jak obecne jeszcze nie doświadczyłem…
Chyba każdy może się podpisać pod tymi słowami, prawda?
Byliśmy młodzi, często ubodzy, a wtedy święta jawiły się, jako pora obfitości, w jedzeniu zwłaszcza, bo to szynka pojawiała się na naszych stołach, taka babcina, czy mamina …z tłuszczykiem. Zwykle otrzymywaliśmy z tej okazji nowe, już letnie ubrania, w których mimo chłodu czuliśmy się lekko i elegancko. Były wyjścia na Rezurekcję, a po niej spotkania rodzinne przedłużające się na cały dzień. Były wizyty i rewizyty, chociaż czasem odbywane na zasadzie
„Od nas do was, a potem do was od nas…” Były świąteczne spacery w poszukiwaniu wiosny… Ale zamknięcia nas w domach nigdy jeszcze nie było, buuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
No to jest. Nasze nowe doświadczenie niosące wielki wkład wiedzy na temat współczesnych zagrożeń oraz ich unikania. Jest też lekcja uczenia się siebie, bo łatwo było pojawiać się i znikać, aby żyć jednocześnie w…

View original post 293 słowa więcej

17 uwag do wpisu “Wielkanoc 2020,2021…

 1. Źle znoszę to zamknięcie, niewiele mi zostało, a z wnukami muszę z konieczności mieć rzadki kontakt, najczęściej w ogródku lub przez okno. Masz rację, takich smutnych świąt do tej pory nie przeżyłam. Tymczasem chaos pogłębia się; kiedy ludzie koczują przed szpitalami, prezydent sadzi drzewa w lesie, inni przecinają wstęgi, jeszcze inni trzymają stołki i podkopują się wzajemnie.
  Tobie i Twojej Rodzinie moc zdrowia i dużo miłości.
  Serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

 2. knezdreptak pisze:

  Pandemia, głupia władza, podłe decyzje – niech przynajmniej święta jakieś będą!!!
  Zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy!!!
  Halelu-Jáh – chwalmy Pana!!!

  Polubione przez 1 osoba

 3. Nie narobiłam się w kuchni, bo tylko jadła dla nas dwoje. Dzieci i ich rodziny spędzają święta też bez nas, bo każdy się boi o drugiego.
  Niech minie ten okrutny czas i wszystko wróci do normy, ale to chyba tylko moje pobożne życzenia.
  Zdrowych i spokojnych!

  Polubione przez 1 osoba

 4. Rzadko kiedy zdarza się, aby przez kilkadziesiąt lat każde Święta powtarzały się z dokładnością pokazaną w filmie „Dzień Świstaka”. Tak było właśnie u mnie. Zmieniały się mieszkania, domy rodzinne, odchodzili najstarsi członkowie rodziny, pojawiali się najmłodsi, itd., itp., Bywały więc święta lepsze i gorsze, i oby tak dalej. Czego Tobie i sobie życzę.

  Polubione przez 1 osoba

  • Też tak to odbieram. Tyle już za nami..
   Wspomnienia, wspomnienia… One jednak bardzo się liczą w naszym życiu. Teraz będąc w ograniczonym towarzystwie możemy wrócić do wspomnień, aby tym nowym członkom rodziny uświadomić, czym jest rodzina, jak czerpać siły z radosnego przeżywania świąt.
   Radosnego świętowania z nadzieją na szybki powrót do normalności

   Polubienie

 5. Dałem sobie spokój z oglądaniem dzienników ogólnopolskich. Moje braki wiedzy uzupełniły rozmowy ze znajomymi. W byłym mieście wojewódzkim gastronomia, hotele, obiekty sportowe mocno oberwały. Banki wypowiedziały finansowanie. Firmy poszły pod wodę. Co odważniejsi porozumieli się z ludźmi z miasta i wzięli od nich fundusze. Sytuacja nie uległa poprawie więc nieruchomości przeszły w ręce mafii. Ci ludzie od lat żyją poza prawem więc nie mają zamiaru słuchać rozporządzeń. Wiele lokali funkcjonuje normalnie. Kto będzie przeszkadzać tym zaopiekują się siły uliczne. Tam gdzie z jakichś względów służby mają coś do powiedzenia to lokale działają po cichu. Wpuszca się swoich. Powoli rośnie nam podziemie i przypuszczam, że panowie z podwarszawskich miejscowości to byli grzeczni chłopcy.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.