Cześć Szwagierku …

Robert. Święto zmarłych A.D. 2008

 

30 października, a więc równo 9 lat temu odszedł na drugą, podobno lepszą stronę bytu mój szwagier Robert. Pożegnaliśmy go ostatecznie dopiero 3 listopada, kiedy na grobach pyszniły się piękne kwiaty i dopalały się znicze pozostawione przez tłumy ludzi odwiedzających groby swoich bliskich w dniach Święta Zmarłych. Takie są jednak zwyczaje kościelne. Nasze pożegnanie wydłużyło się nieco i może poprzez to, w czasie corocznego przygotowywania grobów do Święta Zmarłych na nowo odżywa w nas tamten czas. Tak by było i w tym roku. Byliśmy codziennie na cmentarzu, a w dniu dzisiejszym również na Mszy świętej odprawianej w jego intencji.
Od jutra tj 31 października aż do 3 listopada cmentarze będą zamknięte i pozostaną nam wspomnienia, do których dzisiaj nawiązuję

Tatulowe opowieści

 Od kiedy pamiętam zawsze zwracał się do mnie tym zwrotem. Naszym spotkaniom zawsze towarzyszył Jego szczery uśmiech i żywe zainteresowanie tym, co wydarzyło się w czasie od ostatniego spotkania, lub z czym właśnie do niego przychodzę. Zawsze był życzliwie nastawiony do wszystkich Członków mojej rodziny, jak i do innych ludzi, z którymi przyszło mu się spotykać. A było tych ludzi dużo. Chociażby z racji wykonywanego od kilkudziesięciu lat zawodu mechanika, ślusarza, tokarza i wielu zawodów pokrewnych, które pochłonęły go bez reszty jeszcze w wieku nastolatka, gdy pozostał przy ojcu, aby kontynuować jego dzieło.   Wielu z tych ludzi przybyło wczoraj do kościoła, aby odbyć z nim ostatnią jego podróż, do rodzinnego grobu. Żegnający go ksiądz prałat Henryk Kozakiewicz, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Staszowie, gdzie mieszkał, w bardzo sugestywny sposób przybliżył postać i dzieło życia zmarłego Roberta. Mówiąc o nim, nawet nie próbował ukrywać swojego wzruszenia. A że mówił pięknie i…

View original post 369 słów więcej

14 uwag do wpisu “Cześć Szwagierku …

  1. mrfoobaar pisze:

    Ze szwagrem nie mam dobrego kontaktu. Choć rodzina wkładała pewien wysiłek w zintegrowanie nas to od początku jakoś to się nie układało. Gość pochodzi z prowincji ale szybko obrał kierunek na stolicę, a zaraz po nich rozpoczął pracę w wielkich firmach. Szybko wspinał się po szczeblach kariery. Tak mu zostało, że na ludzi patrzy z góry. Mieliśmy kilka spięć po drodze. Pokazały one, że każdy musi żyć własnym życiem i ani on ani ja nie mamy ochoty tego zmieniać.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.