Owsiak wiecznie żywy i żwawy…

Jak ten czas leci?
Już prawie 30 lat uczestniczymy aktywnie, lub tylko obserwujemy i omijamy młodych najczęściej wolontariuszy WOŚP

Tatulowe opowieści

Zbliża się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będziemy więc przeżywać i wspominać już prawie 30 lat realizacji tego samego, chociaż wciąż poszerzanego i uzupełnianego o różne atrakcje scenariusza. Dla mnie jest to nieustająca fascynacja dziełem tego „cudacznego”, ale i cudownego człowieczka, który wbrew liczącemu się frontowi negacji i odmowy, wciąż radzi sobie doskonale i porywa do działania kolejne już pokolenia wolontariuszy.Jego działanie niezmiennie od wielu już lat są wspierane przez polityków różnych szczebli, służbę zdrowia, media, artystów, dziennikarzy i kogo tam jeszcze wypadałoby wymienić, bo wszyscy biorący udział w tym światowym już show mają poczucie uczestnictwa w czymś wielkim. Podglądają go ludzie z całego świata tropiąc ścieżki jakimi Owsiakowi udało się porwać ludzi do filantropijnej pracy i ofiarności. Muszą nas podziwiać skoro nazywają ten wyczyn polskim fenomenem.
Niestety, z podobną konsekwencją inni ludzie i organizacje wciąż atakują Owsiaka podważając jego dobrą wolę i uczciwość oraz zarzucają mu wywieranie złego…

View original post 299 słów więcej

11 uwag do wpisu “Owsiak wiecznie żywy i żwawy…

  • Dla mnie też, bo lata lecą a potrzeby służby zdrowia wciąż są niezaspokojone.
   W debacie nad budżetem 2020 prof. Rosati podał informację, że w Polsce jest ponad 2200 limuzyn a liczba karetek pogotowia to ok 1700. Władza musi mieć, a chorzy…?

   Polubienie

 1. Ultra pisze:

  O Caritasie powiem tyle, że kiedy poszłam poprosić o bluzy dla niepełnosprawnego na wózku chłopca, pani zapytała, jaki mam w tym interes. Odpowiedziałam, że taki, iż jestem jego wychowawczynią i wyszłam. Zrobiliśmy składkę w gronie, chłopak dostał bluzy, koszulki, przybory i plecak. Innym razem prosiliśmy o zapomogę, pani zrobiła wywiad i oburzona do nas mówi, ale tam jest czysto, matka gotowała obiad, a dzieci mają telewizor.
  Gdyby nie Owsiak, nędza szpitali byłaby dramatyczna.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.