Święto Świętej Rodziny i proza życia rodziny ludzkiej

Kolejne święta Bożego Narodzenia za nami. Ponownie przeżywaliśmy okoliczności związane z narodzinami Jezusa. Kto lubi śpiewać, czy tylko słuchać kolęd, ten przeżywa to w sposób zwielokrotniony.
Dziś przeżywaliśmy w kościele Święto Świętej Rodziny. Homilie naświetlające tło owych narodzin wskazują na trudny los Maryi i Józefa, którzy stanowili przykład rodziny jakich dziś dużo. Uchodźcy, Maryja z Józefem tułający się w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca i dzisiaj mieliby pod górkę….
Takie czasy. Kondycja rodzin wciąż jest daleka od stabilizacji socjalnej, finansowej, prawnej.
Przybywa rozwodników i związków partnerskich, które łatwo się rozpadają.
Co dzieje się z rodziną, którą wspierają władze?

Tatulowe opowieści

Skończyły się święta, ale nie świętowanie. Mamy co świętować bowiem dzisiejsza niedziela jest Świętem Świętej Rodziny, a więc także odnosi się do tej zwyczajnej ludzkiej rodziny, w jakiej żyjemy. Z tej okazji w kościołach odczytano list Episkopatu Polski  na Niedzielę Świętej Rodziny. http://diecezja.waw.pl/4508   Czytamy w nim m.in. takie słowa:
Młodzi ludzie pytani o ideał szczęścia, niezmiennie odpowiadają, że chcieliby zawrzeć małżeństwo i założyć szczęśliwą rodzinę. Niestety, jak możemy to zaobserwować, z różnych powodów część z nich nie spełnia swoich marzeń, uciekając przed odpowiedzialnością.

View original post 661 słów więcej

6 uwag do wpisu “Święto Świętej Rodziny i proza życia rodziny ludzkiej

 1. alElla -KLIK dobry pisze:

  Klik dobry:)
  Co dzieje się z rodzinami? Niektóre tylko na pokaz są rodziną – przeważnie w święta i niedziele, kiedy idą do kościoła. W codziennym życiu „każdy sobie rzepkę skrobie” w swoim smarfonie i na zakładowych spotkaniach integracyjnych – jeśli pracuje.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku oraz miłej atmosfery w oczekiwaniu na Nowy Rok.

  Polubione przez 1 osoba

  • Tak i ja to widzę. Statystyki są bezlitosne. Znam wiele par, które rozleciały się w pierwszej dekadzie małżeńskiego życia.
   Dziękuję za życzenia i rewanżuję się równie serdecznymi

   Polubienie

 2. Statystyki na temat rodziny i jej ważności świadczą według mnie o politycznej poprawności. Prawdę pokazuje negatywne statystyki. Z mojego punktu widzenia jeśli oboje rodzice pracują od rana do wieczora to w tej dziennej gonitwie nie ma zbyt wiele miejsca dla rodziny.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.