Nie pozwól babci wybierać prezentów…

Przeżyliśmy szał zakupów związanych z zapowiedzianą na 6 grudnia wizytą Św. Mikołaja. Jesteśmy więc przygotowani do kolejnych akcji zakupowych, bo to choinka i coś pod nią wypada położyć, prawda?
Przypominam ten tekst sprzed kilku lat, aby na spokojnie rozważyć czy aby handlowcy nie „robią nas w konia” tak, jak opisano w tekście?

Tatulowe opowieści

Podobno każda przeciętna polska rodzina przeznacza na organizację nadchodzących świąt około 1126 zł. Jest to wyraźnie mniej niż w roku ubiegłym, co eksperci zapisują nam na konto rosnącej skłonności do oszczędzania. To duży pozytyw. Część tych pieniędzy przeznaczymy na prezenty. Sporą część. O ten rynek walczą zaciekle handlowcy wielu branż , bo to praktycznie jedyna w roku okazja, aby sobie powetować różne niepowodzenia i poprawić wskaźniki sprzedaży, no i – co chyba oczywiste – również zysków. To w tym celu już od połowy listopada pojawiają się świąteczne dekoracje, świąteczna muzyka i przeróżne specjalne okazje świąteczne. To dlatego ilość reklam w programach radiowych i telewizyjnych i czas ich nadawania tak skokowo rośnie. Niektóre z nich potrafią nas rozbawić, a inne serdecznie wkurzają, ale podobno bardzo oddziaływają na naszą wyobraźnie …no i na chęć czynienia zakupów. Te dwa czynniki wprawiają nas w stan jakiegoś amoku. Spieszymy się i kupujemy wszystko co nam…

View original post 603 słowa więcej

3 uwagi do wpisu “Nie pozwól babci wybierać prezentów…

  1. Oto komentarz @ Brzozy umieszczony pod wpisem na Fb:

    „Moja odpowiedź brzmi – nie musimy szaleć! Za to prezenty od lat wybieram takie, jakie są dostępne je otrzymać moi bliscy. Najpierw proszę o ich „liście potrzeb i marzeń” 😊 a później dostosowywać ją do moich możliwości. Oczywista lista wraz ze zdjęciami nawet a nawet cena, nazwa sklepu itd. Pomyłki być nie może. Za to listy nie są długie i oczekiwania nie są wygórowane. Można szał przeżyć.”

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.