Była debata? Jaka debata? Kto wygrał? – Beata!

Gdy obejrzałem realizowaną wczoraj przez TVN 24 debatę polityków biorących udział w obecnej rozgrywce o władze, to przypominałem sobie poprzednie debaty. Zasadą było zestawienie ze sobą, w bezpośrednim starciu na argumenty liderów konkurujących partii, czy ugrupowań. Był to swoisty test pokazujący lotność ich umysłów, a także odporność na stres w jaki wpadali wystawiając się na strzał na oczach wielomilionowej widowni.
Były to emocjonujące widowiska przybliżające same postaci z politycznej sceny, a także i ich programy. Niezliczone komentarze poszerzały to, co mogliśmy zaobserwować sami. Na podstawie takich debat mogliśmy wnioskować na temat kandydatów i ich szans na wyborcze już zwycięstwo. Wczorajsza debata była już inna. Z liderów wystąpił tylko szef PSL, a pozostali, to któryś tam z rzędu garnitur polityków powtarzających uzgodnione i znane z kampanii fragmenty programów. Przedstawiciel partii rządzącej chciał się pochwalić efektami, a przeciwnicy kontrowali to uwagami o wpadkach i propagandowym oszustwie. 
Widowisko było jednak ciekawe, ale wnioski płynące z niego zbyt miałkie aby móc wróżyć o zwycięstwie.
No i jeszcze jedno. Miejsce debaty to studio TVN , o której pan Horała raczył powiedzieć, że to największa obecnie partia opozycyjna. 
Czy TVP mogłaby to lepiej zrealizować?
Na zachętę przypomnienie debaty poprzedzającej poprzednie wybory parlamentarne. Beata vs Ewa https://tatulowe.wordpress.com/2015/10/20/byla-debata-jaka-debata-kto-wygral-beata/

Tatulowe opowieści

Kto żyw bierze dzisiaj udział w debacie na temat wczorajszej debaty. Pytania wokół tego, co to właściwie było i kto wygrał zawarłem w tytule. Odpowiedzi zależą od tego kto odpowiada. Nie pierwszy raz w polskiej polityce punkt widzenia tak dokładnie zależy od punktu siedzenia. Pod wypowiedzią pana Błaszczaka może podpisać się każda ze stron pod warunkiem, że zamiennie użyje imienia Ewa lub Beata.

View original post 513 słów więcej

9 uwag do wpisu “Była debata? Jaka debata? Kto wygrał? – Beata!

  1. Aisab pisze:

    Była debata. Jaka debata? kto wygrał? mnie się marzy, aby wygrała POLSKA.
    zaś debatę podsumowałam tak; „mocni w gębie, słabi w działaniu” ; nie myślą o Polsce, nie myślą o kraju, lecz o …rządzeniu.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.