Papież powiedział do starych: Ludzie starsi, dziadkowie, to skarb!

Wspomnienie posta sprzed 3 lat o starości.
Przed 1 października, czyli Dniem Ludzi Starszych tamta treść nabiera jeszcze większego sensu. Zapraszam

Tatulowe opowieści

Już dawno nie zdarzyła mi się tak długa przerwa z publikowaniu kolejnych opowieści jak tym razem. Oczywiście że mam usprawiedliwienie. Była to dość nagła potrzeba udzielenia pomocy naszym dzieciom w przeprowadzce. Kto przeżył  takie pospolite ruszenie ten wie jak ciężko sprostać wyzwaniu. Jakoś tak się dzieje. że w miarę upływu czasu wszyscy obrastamy w ogromne ilości ciuchów, książek, nagrań i owych „przydasiów”, których szkoda wyrzucić, bo przecież przyda się. Trzeba to wszystko pakować w jakieś pudła i opisywać je w sposób ma tyle czytelny, aby w nowym miejscu, w piramidzie podobnych pudeł znaleźć te właściwe , które są akurat potrzebne dla dzieci lub i dla nas samych.

Mieliśmy przy tym okazję  przeżycia wszystkie możliwe komplikacje, bo akurat starsza wnusia zachorowała, młodsza miała okresowe badania, ich mama i tatuń też musieli odwiedzić lekarzy, a potem jeszcze wypadł służbowy wyjazd i siły zaangażowane w przedsięwzięcie uległy znaczącemu osłabieniu. Do tego wszystkiego napłynęła…

View original post 742 słowa więcej

13 uwag do wpisu “Papież powiedział do starych: Ludzie starsi, dziadkowie, to skarb!

 1. Ultra pisze:

  Dziadek i babcia zawsze są potrzebni dla dzieci i wnuków. Jak dobrze, że u nas ta tradycja kontaktów i pomagania jest żywa, dzięki temu mam dobry kontakt z dziećmi i wnukami. Mogą na mnie zawsze liczyć, ale i ja na ich pomoc również w każdej sytuacji mogę liczyć.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

 2. Kiedy moje dzieci były małe, tylko dlatego mogłam spokojnie wrócić do pracy, że moja mama przychodziła pilnować moje dzieci, które nawet jak już były w okresie przedszkolnym, to przecież czasem chorowały. Bez jej pomocy i teściowej, ale teściowa pilnowała również dzieci mojego szwagra, nie byłoby to proste. Dzisiaj trzeba szukać niani, ale przecież wiadomo, że wnuki najchętniej zostają z babciami i dziadkami:)

  Polubione przez 1 osoba

 3. Mieszczka.com pisze:

  Dla Ministra Zdrowia starzy ludzie to kłopot.

  Z babć, które znam jedynie jedna opiekuje się wnuczkami, właściwie jest na każde zawołanie. Pozostałe (2) mówią, że swoje dzieci wychowały, więc nie będą matkować dzieciom swoich dzieci. A babcie są po to, aby rozpieszczać wnuki od czasu do czasu, a nie robić za niańkę. Swojego zdania nie mam, bo nie mam wnuków, a moje babcie były jedynie gośćmi w naszym domu.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.