Problem w ocenie męskości mężczyzn

Przed paru laty poruszyłem problem o rany męskości . Podane w tekście linki wyczerpująco naświetlają temat , a dyskusja dobrze go podsumowuje. Zapraszam

Tatulowe opowieści

Przeczytałem ostatnio dwa artykuły będące faktycznie wywiadami z ludźmi, którzy powinni wiedzieć co mówią, bo ich nazwiska, to znana światowa marka w dziedzinach które reprezentują. Jednym z nich jest prof.Philip Zimbardo amerykański psycholog wypowiadający się w wywiadzie dla Newsweeka, tytuł: Leniwi mężczyźni i zaradne kobietyhttp://nauka.newsweek.pl/leniwi-mezczyzni-i-zaradne-kobiety-wywiad-prof-zimbardo-newsweek-pl,artykuly,345565,1.html Drugim jest prof. Krzysztof L. Krzystyniak – biochemik, toksykolog i immunolog wypowiadający się dla tygodnika Przegląd w wywiadzie: Czy grozi nam „Seksmisja”.   ”. http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/czy-grozi-nam-seksmisja-rozmowa-prof-krzysztofem-l-krzystyniakiem .  

View original post 168 słów więcej

9 uwag do wpisu “Problem w ocenie męskości mężczyzn

   • Ja bym problem odwrócił. Bo tu nie chodzi tylko o zanikającą „męskość mężczyzn”, ale i, a może przede wszystkim o zanikającą „kobiecość kobiet”. Feminizm, „Me too”, stalking, mobing, itp. to tylko kiepskie trendy, ideologie, czy przejściowe mody. Kobiety zamiast w szpilkach i eleganckich sukienkach chodzą w trampkach i „wyciruchach”, czyli podartych „jebansach”, plują, palą , i przeklinają. Kochają się ze sobą, a wszystkie wystające części ciała (nie wyłączając intymnych) ozdabiają agrafkami i kolczykami. Mógłbym tak jeszcze długo, ale to tylko propozycja rozwinięcia dyskusji. 😉

    Polubione przez 2 ludzi

 1. Mieszczka.com pisze:

  Ostatnio uderzyła mnie informacja, że niektórzy mężczyźni orzekli, że makijaż nie ma płci, i malują twarze, nawet przyklejają sztuczne rzęsy. Nie bardzo podoba mi się postępujące zawłaszczanie zwyczajów jeszcze tak niedawno przypisanych do konkretnej płci.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.