Mają dziś święto. Ale i tak ciężko pracują! Dziś (8.08) Dzień Pszczół!

O święcie pszczół dowiedziałem się z radia, no i z Facebooka.
Różne dni już świętowałem i zachęcałem innych do świętowania poświęcając miejsce na blogu świętującym chłopakom, kobietom, całowaniu, chwytaniu za biust, czy za pupę, sprzątaniu biurka, ale jakoś nie natrafiłem do tej pory na święto pszczół, jakie dzisiaj obchodzimy. https://radiogra.pl/299805.html

Uważam, że to zasłużone i godne polecenia święto, jako że o pszczółkach coraz częściej możemy powiedzieć „biedne pszczółki” – zwłaszcza, gdy media informują o wyginięciu całych rojów tych pożytecznych owadów. Szkoda, że środowisko jest dla nich coraz mniej przyjazne”. Mają naturalnych wrogów i swoje choroby, mają problemy z przeżyciem zimy, z brakiem „pożytku”, czyli nektaru w ilościach pozwalających wyżywić rój, zapewnić jego rozwój i trwanie. Do tego dochodzi chemizacja rolnictwa w ogóle i brak wiedzy o zagrożeniach dla pszczół przy stosowaniu niewłaściwych preparatów lub wykonywanie ich o złej dla pszczół porze dnia. Wrogiem pszczół okazują się sami pszczelarze zatrudniając je do przeróbki syropu cukrowego udającego naturalny miód. To jednak nie to samo, co miód pozyskany z nektaru kwiatów. Nie tylko dla konsumentów miodu, ale i dla samych pszczół. To wystarczająco dużo argumentów, aby poszerzać wiedzę o zwyczajach i potrzebach pokarmowych pszczół i zasadach wykonywania zabiegów chemizacyjnych w sposób bezpieczny dla nich.
Podobno prawdą jest twierdzenie, że po zagładzie pszczół, następni w kolejce ustawią się ludzie, którzy nie będą w stanie się wyżywić bez udziału owadów uczestniczących w zapylaniu kwiatów.
    Aby się wykazać zaangażowaniem w propagowanie powyższych celów udostępniłem informacje o święcie pszczół na swoim koncie Fb deklarując, co następuje:
Kocham pszczoły, bo sporo o nich wiem,  jako że towarzyszą mi od dziecka. Obserwowałem ich życie, a nawet pomagałem w pracy przy podkarmianiu i podbieraniu miodu w pasiece mojego Ojca i teścia. Dużo o nich czytałem i mam wiele uznania dla organizacji życia rodziny pszczelej.
Z okazji ich święta życzę im zrozumienia ze strony rolników i samych pszczelarzy.
Zgadniecie ile osób zajrzało do tego linku i notatki?

6 uwag do wpisu “Mają dziś święto. Ale i tak ciężko pracują! Dziś (8.08) Dzień Pszczół!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.