Patriotyczna młodzież coraz częściej mówi: Sorry Polsko…

W 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego warto przypomnieć tekst sprzed paru lat, choćby po to aby poddać aktualizacji przytoczone wtedy wskaźniki i tendencje, opinie i komentarze.
Zapraszam

Tatulowe opowieści

Przeczytałem artykuł pod znamiennym tytułem Sorry Polsko  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czy-walczylbys-za-ojczyzne-nie-sorry-polsko/tprve który informuje nas o zmieniającym się nastawieniu Polaków do zasadniczych powinności obywatelskich jaką jest Obrona Ojczyzny. Czytamy tam:

View original post 1 067 słów więcej

11 uwag do wpisu “Patriotyczna młodzież coraz częściej mówi: Sorry Polsko…

 1. Chyba coraz mniej ludzi generalnie identyfikuje się z patriotyzmem w znaczeniu, które my znamy. Dla wielu komfort życia jest najważniejszy. Ci natomiast, którzy krzyczą o patriotyzmów najgłośniej, nie rozumieją jego znaczenia i mylą z nacjonalizmem.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ultra pisze:

  Otóż to. Życie ma się jedno, a ginąć tylko dlatego, że komuś zależało na sławie na ten przykład, dlatego ludzie służyli za mięso armatnie…
  A głupich dowódców u nas nie brakowało, więc i komendy mądre nie były. Który z facetów myśli, ten ślepo posłuszny nie będzie. Jeden z Czeczenów chwalił się, że za wszystkie pieniądze kupił broń, ale musiał sprzedać jeszcze żywicielkę swoich dzieci, czyli kozę. On ma broń, a dzieci mogą z głodu umierać. Ot, logika…

  Polubione przez 1 osoba

  • Podobną logikę pokazał po raz kolejny przywódca Korei Północnej przeprowadzając kolejną próbę rakiet dalekiego zasięgu. On pręży muskuły, a jego naród głoduje. Świat to widzi…
   Jan Edelman – przywódca powstania w Gettcie Warszawskim wystosował kiedyś gorący apel:
   „We wszystkich przedszkolach, szkołach i na uczelniach trzeba uczyć, że nienawiść jest złem, a miłość dobrem”.
   Sama oceń, czy nasi reformatorzy oświaty wzięli to pod uwagę?

   Polubienie

 3. Teoretycznie pojęcie patriotyzmu nie zmienia się, problem pojawia się wtedy, gdy próbujemy zakreślić ramy potencjalnej Ojczyzny.
  Pomijając marzenie szeregowego posła, aby Ojczyznę podzielić na tę dla I i II sortu obywateli, trzeba uwzględnić to, że jeszcze jesteśmy w Unii i nasze zobowiązania „obywatela” rozciągają się na całą Europę. A to jest trudna sprawa i do zrozumienia, i do realizowania.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.