Dobroczyńcami bądźmy

Dzisiaj, tj. 19 maja obchodzimy podobno Dzień Dobrych Uczynków. Warto wiec przemyśleć z czym wystąpimy wobec swoich bliższych i dalszych współplemieńców, aby jakoś się wpisać w tę sympatyczną przecież celebrę.
Ja sam sobie zrobiłem kawusię i ugotowałem płateczki na śniadanie. Jak tylko wstanie żona to, zrobię i dla niej kawusię i zastawię stół na śniadanie. Zjemy te płateczki, a później się zobaczy.    Pójdziemy za wskazaniem Opatrzności, która też zrobiła nam dobry uczynek odganiając deszczowe chmury i odsłaniając trochę upragnionego już słoneczka. Politycy zaangażowani w obecne jak i przyszłe wybory też nie mają nic innego na myśli jak tylko to, aby czynić dobre uczynki. Rozglądnijmy się wokół, a zobaczymy ile dobra doświadczamy, a przecież to nie jest wszystko na co nas stać. Dołóżmy się do tego dzieła, co?
Przy okazji, a propos polityków! Myślę, że będę wyrazicielem większości słuchaczy i oglądaczy waszej radosnej, przedwyborczej tfuuuurczości jeśli zgłoszę apel i wniosek:
Spróbujcie się postarać i przestańcie mówić naraz !!!
Do dziennikarzy:
– Spróbujcie nadawać te popisy przedwyborcze, w konwencji groteski. Wtedy ubaw będzie większy, a kogo taka zabawa nie interesuje ten może w tym czasie coś pożytecznego zrobić , np. dobry uczynek dla domowników, czy nawet dla sąsiada.
Niech ten dzień stanie się początkiem Tygodnia Dobrych Uczynków… Później się zobaczy.

13 uwag do wpisu “Dobroczyńcami bądźmy

  1. No właśnie. Mogliby się poprzebierać w kostiumy z mapetów i nadawać te swoje hasła. Jaro nie musiałby się nawet zbytnio przebierać. Dobry to byłby uczynek i może trochę śmiechu przy okazji. Jaro mógłby siedzieć na tym balkonie razem z marszałkiem seniorem, ten tez nie musi się przebierać, i komentowaliby na bieżącą to co się dzieje na scenie 😂😂😂

    Polubienie

  2. Uśmiechnęłam się. Bardzo miły wpis. 🙂 Na temat polityki się nie wypowiadam, ale ta kawusia dla żony jak najbardziej otwiera serce i pobudza do dobrych uczynków.
    Pozdrawiam serdecznie. 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.