Nadciśnienie tętnicze – na własne żądanie

17 maja Dzień Nadciśnienia Tętniczego – oznajmił mistrz rysunkowego felietonu Andrzej Mleczko dodając stosowny rysuneczek.

Bliski mi temat, jako że ucząc przez ponad 20 lat zasad udzielania pierwszej pomocy w szkołach średnich włączałem do zagadnień podręcznikowych pokrewne tematy z zakresu oświaty zdrowotnej. Wśród nich było i nadciśnienie. Mam nadzieję, że któryś z moich byłych uczniów zabierze głos w tej sprawie i powie, czy potrafiłem zainteresować uczniów profilaktyką zdrowotną i jakie ewentualne korzyści z tej nauki wynieśli.
Ja sam od wielu już lat mam i ten problem zdrowotny. Jestem pod stałą opieką kardiologa i kontroluję się na tyle, że moje ciśnienie mieści się w granicach normy WHO. Jeśli ktoś z czytających dotychczas nie zainteresował się tym problemem to zapraszam do poczytania, jakie skutki może wywołać takie lekceważenie „problemów sercowych”. Oto pierwszy z brzegu link do takich informacji.
Ja w działalności blogowej często sięgałem do takich okazji jak dzisiejszy „Dzień Tego, czy Owego”, aby poruszyć jakieś ważne tematy. Często jedynym efektem moich starań były komentarze typu:
Nawet nie wiedziałam o tym, że takie święto istnieje
Skorzystałem wiec z okazji i na profilu Fb samego Mistrza Andrzeja Mleczki zamieściłem komentarz:
– Ja: Takie to niebezpieczne? Dość szybko pojawiła się odpowiedź:
– Teresa – BARDZO!!! Zachęcony nawiązaniem relacji z Teresą dodałem:
– Czesław – Prowadzę bloga i widzę, że polityka mało kogo interesuje, a politycy tylko o tym marzą…
Jedna osoba polubiła moją wypowiedź i tyle rozmowy o polityce podnoszącej ciśnienie jak i o samym nadciśnieniu. Aby pociągnąć temat dodałem jeszcze taką uwagę:
Nawet posiłkowanie się rysunkami Mistrza Andrzeja Mleczki niewiele pomaga. Zapraszam: https://tatulowe.wordpress.com/…/zaufanie-jak-zapalka…/

TATULOWE.WORDPRESS.COM „Zaufanie – jak zapałka, drugi raz jej nie zapalisz…”
Odnotowałem na boczku godzinę udostępnienia linku i czekałem na efekt. Przez 3 godziny liczba odwiedzających mnie gości zwiększyła się o 3 wejścia.
Odpowiedzcie mi proszę na pytanie:
– Czy faktycznie tak mamy dość polityki i polityków, że nawet takie miejsce jak Profil Mistrza i sposób zachęty nie wywołał żadnego zainteresowania. Mnie po tej obserwacji podniosło się ciśnienie. Lecę więc na kolację i przy okazji połknę przepisane na wieczór odpowiednie piguły.
Zdrowia życzę

5 uwag do wpisu “Nadciśnienie tętnicze – na własne żądanie

 1. To zmęczenie, jedni powiadają. To znieczulica mówią inni. Polityka, szczególnie w Polsce przeszła niemałe zmiany, stała się dziwną hybrydą wiary i politycznych obietnic. W Stanach zwykło się mówić, że nieznajomym nie zadaje się pytań o pieniądze, pracę lub wyznanie. W Kraju nad Wisłą można wszystko. Jesteśmy tak skonstruowani, że potrzebujemy przewodnika. Jak postępować, co myśleć, gdzie pójść? Na te pytania, polityka ubrana w sutannę staje się nieomal jak moralny erzac i próbuje kierować wyborcami, a może wiernymi? Staje się przewodnikiem po uczciwym życiu, czy aby tak jest lub być powinno? W konstytucji pewnego państwa odległego od Polski zapisano: “It shall be the responsibility of religious institutions and personalities to promote the spiritual heritage of the country while also ensuring that religion remains separate from politics. Religious institutions and personalities shall remain above politics.” Co mówiąc nieco prostszym językiem oznacza, iż sama religia twierdzi, że jest transcendentalna i wyższa od wszystkich światowych spraw. Polityka ma skrajnie ziemski i śmiertelny charakter. Religia nie musi więc przejmować się polityką i może zaangażować się w promowanie pokoju i harmonii, a polityka niech pozostanie w tych obszarach gdzie może na siebie zarabiać nie szkodząc innym. Jeśli tak stanie się w Polsce, ludzie zaczną aktywniej uczestniczyć w życiu państwa, a przede wszystkim szanowaniu drugiego człowieka, sąsiada, członka rodziny. Pan Mleczko z racji bycia artystą jest świetnym obserwatorem, użytkownicy FB z założenia wydają się być jedynie biernymi odbiorcami treści dostarczanych przez sprofilowane media. Tatul, wyśpij się, uśmiechnij i rozpocznij swój dzień z radością witając drugiego człowieka. Na nadciśnienie najlepszym lekarstwem jest spokój, humor i przyjaźń – czego Ci z serca życzę!

  Polubione przez 1 osoba

  • Dziękuję za odwiedziny i tak rozbudowany komentarz. .
   Staram się przeciwdziałać skokom ciśnienia przez unikanie irytujących informacji, ale jednocześnie nie potrafię żyć bez miarodajnej informacji. Stąd moje kłopoty. Lekarstwa jakie proponujesz są sprawdzonym sposobem zapewnienia sobie długiego i pogodnego życia.
   Trzeba próbować

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.