Moje niepokoje o przyszłość Polski

Dzisiaj wspomnienie przemyśleń jakie towarzyszyły mi w dniach majowych świąt przed 10 laty.
Minęły dwie kadencje europarlamentu i oto jesteśmy w tym samym czasie trwania kampanii wyborczej do Europarlamentu. Co zmieniło się w nas?

Tatulowe opowieści

Wspomniałem w poprzedniej opowieści o dużej obfitości świąt i rocznic, jaką zafundował nam maj. Koniecznym elementem oprawy scenograficznej tych obchodów była biało-czerwona flaga. Początkiem majowego świętowania było łopoczące niegdyś flagami i szturmówkami Święto Pracy – 1 maja. Już wtedy wywiesiłem flagę na swoim balkonie. Nie dlatego, że jakimś szczególnym sentymentem darzę to komunistyczne święto, jak większość ludzi nazywa tę pozostałość po poprzednim ustroju, ale dlatego, że wyjeżdżałem na weekend do Krakowa. Musiałem zatem wywiesić flagę wcześniej, aby w Dniu Flagi, a jeszcze bardziej w święto 3 Maja mogła zaświadczać o moim przywiązaniu do symboliki tych świąt i do wszystkiego, co wiąże się z Polską i polskością.

View original post 1 181 słów więcej

4 uwagi do wpisu “Moje niepokoje o przyszłość Polski

  1. świechna pisze:

    Czyż to wszystko nie zaczyna się od braku elementarnej wiedzy w narodzie? Święto 1 maja kojarzy się z komunistami, chociaż przecież wszyscy sobie cenią wielce, jeśli nikt ich nie zmusza pracować dłużej niż 8 godzin dziennie, a na starość pojawia się zjawisko nazywane emeryturą. 3 maja kościół odtrąbuje miłość do Ojczyzny, chociaż w czasie ogłaszania pierwszej naszej Konstytucji to nie po tej stronie stali. A pomiędzy jest święto flagi, które zawłaszczyli sobie panowie bez szyi. Nadal mamy problem z patriotyzmem właściwym: płaceniem podatków, sprzątaniem po sobie w miejscach publicznych, sprawdzaniem gdzie została wyprodukowana kupowana przez nas żywność, chodzeniem na wybory …

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.