Dziecko nasze, przyszłość nasza…

Pan premier ogłosił program ostatecznej likwidacji III Filaru zabezpieczenia emerytalnego jakim były Otwarte Fundusze Emerytalne. Pieniądze tam zgromadzone czyli 160 mld zł powrócą do oszczędzających jako podwyższenie ich wkładu w ZUS, albo zostaną przekazane na Indywidualne Konta Emerytalne, ale za 15 proc.opłatą manipulacyjną.
Sami zdecydujemy o tym rozwiązaniu. Powinniśmy jednak mieć na uwadze swój los na emeryturze, który jeśli to będzie tylko ZUS, wypłaci nam 20 do 30 proc. naszych ostatnich zarobków.
Jak żyć? Żart w czasach PRL dawał dosadną odpowiedź: Krótko!
Premier Waldemar Pawlak przy okazji debaty nad emerytalną przyszłością podpowiadał: Inwestujcie w IV Filar czyli we własne dzieci

Tatulowe opowieści

Mamy wiosnę. Kończy się kwiecień, a tuż po nim przyjdzie Maj, który obok wielu atrakcji z dziedziny budzenia się do nowego życia – o jakie dba sama przyroda, daje nam szansę na ponowne przemyślenie cudu naszych własnych narodzin. Służy temu obchodzony powszechnie  i z wielką atencją Dzień  Matki (26 maja). Zaraz potem, bo 1 czerwca będziemy świętować Dzień Dziecka, a 23 czerwca, mamy okazję przeżyć równie potrzebny  i ważny Dzień Ojca. Zauważmy, że w krótkim czasie będziemy we wzajemnych uściskach mamy-taty-dzieci. To słodkie obrazki, a życie?

View original post 574 słowa więcej

16 uwag do wpisu “Dziecko nasze, przyszłość nasza…

 1. To co rząd robi z naszymi emeryturami to jest jakaś masakra. Tych pieniędzy, które zostaną przeniesione do ZUS nigdy nie zobaczymy. W ogóle już nie rozumiem tej 15% opłaty, nie dość że likwiduje OFE to jeszcze chce ukraść trochę tej kasy. Przypuszczam, że nie będzie miał takiej kontroli nad IKE jak ma nad ZUSem więc woli zabrać kasę już od razu. Rząd po prostu nie ma pieniędzy na dalsze rozdawnictwo i marnotrawstwo. Emerytura w wysokości w najlepszym wypadku to ma być 1/3 zarobków! to jakiś śmiech. Już widzę tych emerytów umierających z głodu i chorób w domach i na ulicach.

  Polubienie

 2. Komentarz niezależny:
  „A może to dobrze? Rząd znów coś Polakom daje
  Rząd nic nie daje. A jedynie przekształca formę naszego kapitału emerytalnego, który mamy zobaczyć i to dopiero na emeryturze. A dodatkowo pobierze przy okazji sobie 15 proc. naszych odłożonych składek. Polaków powinno martwić to, że nie oszczędzają na emeryturę. Stopa zastąpienia, czyli wysokość świadczenia, jakie będziemy otrzymywać, to ok. 30 proc. Jedna trzecia ostatniej pensji. W przypadku krajów takich jak Francja czy Hiszpania to jest 60-70 proc.”
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24674608,ekspert-likwidacje-ofe-to-podatek-morawieckiego-odpowiedz.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Nezwykle&fbclid=IwAR1uL5p7-PncKUQQb2yEQv9_y5ogMj0Kg-ja4UpZ4hJydjM-vXBXkESbAzA

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.