Kto nie skacze, ten za ACTA, hop,hop, hop!

Siedem lat temu próbowano uregulować sprawy związane z korzystaniem z Internetu, co wywołało międzynarodowy sprzeciw ludzi młodych. To o tym jest ten tekst.
Przed paroma dniami uchwalono w Parlamencie Europejskim zmianę, która wywołała wtedy tak wielka falę sprzeciwu. Nasi euro parlamentarzyści zagłosowali zgodnie z interesami partyjnymi. PiS był przeciw – bo chronił nas przed cenzurą (?) PO częściowo za, a częściowo przeciw, aby wesprzeć prawo twórców do skorzystania z praw autorskich. Każdy teraz rozwija swoją legendę kierowaną do swoich wyborców…
Ksiądz pana winił
Pan księdza
A nam biednym zawsze nędza…
Ileż to lat minęło od napisania tej fraszki?

Tatulowe opowieści

Skandowanie tekstu, który uczyniłem dzisiaj tytułem tego posta uczyniono stałym elementem demonstracji, wykorzystywanym w czasie protestów niemal we wszystkich miastach, gdzie młodzież demonstrowała swój sprzeciw wobec złowrogiej umowy ACTA. Niby to tylko zabawa i jednocześnie potrzebny w czasie zimowych chłodów element rozgrzewki, ale również konieczna deklaracja przynależności. Wszyscy widzieli jak wielu młodych ludzi skandowało. Czy jednak wszyscy wiedzą przeciwko czemu demonstrują?

View original post 1 259 słów więcej

7 uwag do wpisu “Kto nie skacze, ten za ACTA, hop,hop, hop!

  1. Wzorem klasyka jestem „za, a nawet przeciw”. Problem tylko w tym, że ACTA to nie jest projekt obejmujący jedną dziedzinę, gdzie można być za, albo przeciw. ACTA to regulacja wszelkich praw związanych z produkcją, handlem, usługami, mediami, wytwórczością, konsumpcją, przestrzeganiem praw, i jeszcze kilkunastoma innymi obszarami.

    Polubione przez 1 osoba

    • Dziękuję za objaśnienie. Nie wgryzałem się w temat ale poczułem się trochę zaniepokojony, jako bloger korzystający niekiedy z wiedzy, muzyki, czy innych tworów kultury pobranej z Internetu.

      Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.