Nadal zasłany świat…

Gdy jechałem samochodem do powiatu, to „rzuciło mnie się na oczy” zasłanie, rowów zwłaszcza butelkami, puszkami, pudełkami po papierosach i czym tam jeszcze chcecie. Po powrocie sprawdziłem w archiwum bloga i oto…
Zapraszam do rozmowy

Tatulowe opowieści

Wszyscy cieszymy się z panujących od kilku już kolejnych dni dodatnich temperatur i przygrzewającego słoneczka. Właściciele domów uporali się już ze zwałami śniegu leżącego na dachach. Rozwiązał się zatem i problem zagrożeń wywołanych spadającym z dachów śniegiem, a przez to i malownicze sople nie mają już pożywki aby grubieć, wydłużać się i wreszcie spadać jak pociski miotane z murów obleganych zamków wprost na głowy przechodniów. Jezdnie ulic stały się  szersze, a dzięki topniejącym zwałom śniegu coraz łatwiej przychodzi znalezienie miejsca do zaparkowania auta, gdzieś na poboczu, czy chodniku. Jest fajnie i w każdym z nas rodzi się nadzieja na ostateczne pożegnanie zimy, która dała się wszystkim we znaki.

View original post 529 słów więcej

15 uwag do wpisu “Nadal zasłany świat…

 1. Andrzej MrAB0604 pisze:

  Ty jako rodzic, ani Ty jako nauczyciel takich „wartości” młodym nie przekazywałeś. Starszych też to dotyczy, istna plaga. Siedzi na ławce, obok kosz z popielniczką, a on „kiepa” prosto pod nogi. Idą młodzi z batonikami, papierki w bok. Jadą samochodem, opakowanie po skonsumowaniu przez okno do rowu. A nasze lasy? A gdyby zwrócić uwagę? Oberwać można: Epitety, a nawet czyny. Co robić? Myślę, że pokoleń potrzeba by to wykorzenić. No, ale gdy w szkole, w nauczaniu seks ważniejszy?

  Polubione przez 1 osoba

 2. Mieszczka.com pisze:

  Chciałam napisać, że przyczynę tego stanu rzeczy widzę w upadku hierarchii wartości, ale Andrzej MrAB0604 już o tym wspomniał. TV lansują paradokumenty o młodzieży dla młodzieży, jest okazja, aby piętnować brak szacunku dla dóbr państwowych/społecznych. Ale po co, przecież lepiej się sprzedają historie podbojów miłosnych i zdrad. Ręce same opadają.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Oj razi mnie i to bardzo takie zaśmiecanie, ale to też poniekąd wina władz zagospodarowania, bo koszów jest jak na lekarstwo, nieraz przejdę spory kawałek i ani jednego po drodze nie zobaczę, więc śmieci przynoszę do domu w kieszeniach bądź w torebce.

  Jako, że mieszkam w terenie zalesionym, to mam okazje zaobserwować bezmyślność ludzi i aż przykro mi patrzeć jak niszczy się przyrodę. Niektórzy potrafią przyjechać samochodem i wyrzucać worki ze śmieciami w lesie, a potem zwierzaki targają i rozdrapują to. Kiedyś dzieci w ramach Dnia Ziemi chodziły i zbierały te wszystkie nieczystości i było z tego sporo worków, ale teraz już wycofali tą akcję i słusznie, bo ludzie wyrzucają naprawdę różne rzeczy i po co dzieci miałyby się czymś zarazić lub złapać jakieś bakterie.

  Polubione przez 1 osoba

  • Pracowałem w szkołach i uczestniczyłem w Dniach Sprzątania Świata jak i w Dniach Ziemi. To były jednorazowe akcje, a zebrane śmieci długo jeszcze leżały w workach przy drogach. Teraz jakoś nie widzę młodych z workami ale śmieci już tak. Pamiętam obrazek w rejonie Chicago jak grupy, na ogół mężczyzn sprzątali okolice autostrad. Podobno były kary nakładane za drobne wykroczenia np. drogowe.
   Pociesza to, że tak jak dotąd te wstydliwe dowody naszej kultury skrywa ka kołderka śniegu, tak teraz skryje je kołderka zielonej trawy – tylko trzeba jeszcze dość długo poczekać

   Polubione przez 1 osoba

 4. Tadeusz Haftaniuk pisze:

  W Chełmie co i raz chodzą ludzie w kamizelkach i sprzątają. Jadąc na działkę, też zauważam, że jakby czyściej, więc może to nie jest trend ogólnokrajowy? 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. Ultra pisze:

  Dzieci uczą się przez przykład. To dorośli rzucają butelki, pety z pędzącego samochodu, śmieci w workach do rowu, torebki foliowe fruwają, więc nic dziwnego, że młodzi takie zachowania powielają. Moja znajoma zgłosiła przypadek wyrzucenia śmieci do lasu, bo znalazła recepty i adres właściciela worka. Odpowiedzieli, że mała szkodliwość. Może tona śmieci byłaby wystarczająca…
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.