Ja, jako były nauczyciel Wam to powiem…

Prezes wszystkich prezesów koniecznie chce wygrać wszystko co w tym roku postawimy na stole. Użył skutecznej przynęty jakim są prezenty socjalne dla młodych rodziców, młodych pracowników i starych emerytów, wykluczonych.
Zapomniał niestety o protestujących nauczycielach, lekarzach, pielęgniarkach, rolnikach, a nawet o policjantach i prokuratorach.
To są setki tysięcy ludzi słusznie domagającej się od „prawej i sprawiedliwej władzy” tej sprawiedliwości właśnie w ocenie ich wkładu w dobrostan i rozwój społeczeństwa.
Czy się doczekają?
Oto mój osobisty wkład w sprawę poprawy samopoczucia nauczycieli.

Tatulowe opowieści

Początek roku szkolnego bywa  inspiracją dla wielu ludzi. W tym roku spotkałem sporo interesujących wypowiedzi pisanych z pozycji uczniów,  studentów, nauczycieli, rodziców lub tylko obserwatorów naszej rodzimej edukacji, którą tak wszyscy lubimy, że chcemy ją nieustannie reformować i usprawniać. Dodatkowo ZNP prowadzi spór zbiorowy z rządem o poziom nakładów na edukację w tym na wynagrodzenia dla pracowników oświaty, co podgrzało atmosferę na linii społeczeństwo- szkoła.  Jak oni śmią żądać podwyżek? Mają tyle wakacji i wolnego czasu jak nikt inny, a jeszcze im źle… To tylko niektóre z poruszanych w debacie publicznej kwestii.

View original post 942 słowa więcej

3 uwagi do wpisu “Ja, jako były nauczyciel Wam to powiem…

 1. Osobiście wydaje mi się, że w okresie ostatnich kilkudziesięciu lat nastąpiło spore przewartościowanie zawodów. Ranga wielu z nich w tym i nauczyciela została celowo zdewaluowana przez polityków. Nie mówię tu tylko o Polsce. Politycy lubią skonfliktowane społeczeństwo. Lud kiedyś czcił wiedzę, dzisiaj nią gardzi. 🙁

  Polubienie

 2. Andrzej MrAB0604 pisze:

  Z grzeczności tylko cokolwiek piszę. Dokładniej z szacunku jaki miałem do ówczesnych nauczycieli. Dzisiaj? Nie znam bliżej problemu, nie będę więc krakał. Czuję, że jak to w każdym sporze bywa, każda ze stron ma swoje racje. Gdyby zaś trudno byłoby się zorientować: to jeśli nie wiadomo o co biega, tzn. o pieniążki idzie. Ja emeryt, też chciałbym trochę więcej.

  Polubione przez 1 osoba

  • Jako były nauczyciel znam nastroje panujące w gronie nauczycielskim. Znam też historię walki o podwyżkę wynagrodzeń jako, że wiele lat byłem aktywnym członkiem ZNP i uczestniczyłem w walce. Nastroje się radykalizują a PiS zagrał na nosie związkowcom i całej grupie zawodowej. LIDL prowadzi nabór kasjerek oferując znacznie wyższe wynagrodzenie niż to jakie otrzymuje nauczyciel kontraktowy. Czy tak powinno być?
   Jako emeryt jestem z Tobą

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.