Korupcja? Jaka korupcja?

Niemal codziennie słyszymy o zatrzymaniu jakichś osób wymienianych tylko z imienia wobec których postawione są zarzuty natury korupcyjnej. Tak jakby każdy nowy przypadek był celowo ujawniany dla „przykrycia” innych, bardzo niewygodnych przypadków.
Aż strach pomyśleć jaka jest prawda na temat naszej biznesowej, czy politycznej uczciwości?

Tatulowe opowieści

korupcja...unas_...

9 grudnia. to dzień w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji. Idea zwrócenia uwagi na ten ważny problem ogólnospołeczny i skoordynowanie działań antykorupcyjnych w skali świata powstała w ONZ w 2003 roku. Od tamtego czasu podejmuje się w skali świata i w poszczególnych państwach różne przedsięwzięcia mające zapobiec lub wydatnie zmniejszyć zjawisko korupcji. Transparency International bada to groźne w skali całego świata zjawisko i publikuje doroczne rankingi wskaźników postrzegania korupcji. Jak Polska wypada w tych rankingach?

View original post 559 słów więcej

5 uwag do wpisu “Korupcja? Jaka korupcja?

 1. Walczymy z korupcja w skali globalnej, a co z korupcja w sakli mikro?
  zaczyna sie od „prezentów” i podziękowań dla nauczycieli, lekarzy, pani w sklepie, bo coś odłożyła, nawet kolega koledze coś załatwia, z przymrużeniem oka umawiając się na dowód wdzięczności… nie dziwmy sie więc politykom i biznesmenom, wyssali to z mlekiem matki.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Podobno każdego można kupić, kwestią jest tylko cena. W dobie korporacji ponadnarodowych, mających fundusze nie mieszczące się w naszej wyobraźni walka z korupcją nie będzie łatwa. Lobbyści działają przecież oficjalnie i mają tylko jedno zadanie…..przekupić.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Andrzej MrAB0604 pisze:

  Za dużo rozgłosu. Są organy, które powinny robić swoje i tyle. Jeśli adekwatnie do zabronionego czynu odpowiemy, wystarczy. Tylko bez taryfy ulgowej.

  Polubienie

 4. Mieszczka.com pisze:

  Wg Transparenty International, w lutym 2018 Polska zajmowała 36 miejsce, wśród 180 państw. Bark informacji, czy istnieje choć 1 państwo wolne od korupcji. Osobiście wątpię. Żadna pokazowa akcja nie wypłynie na jej wyeliminowanie z życia publicznego.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.