Praktyczne wnioski płynące ze znajomości chemii

Nie trzeba być znawcą chemii aby odróżnić mieszaniny od związków chemicznych.

Tatulowe opowieści

Minęło ponad 30 lat od czasu gdy uczyłem się chemii. Ciężko było. Pani krzyczała: ”Największy tuman potrafi napisać strukturalny wzór gliceryny” i takie tam jeszcze inne mobilizujące wtręty. Pani doktor, trzydziestoparoletnia rozwódka krzyczała do często do starszych od siebie – bo studiowałem w systemie stacjonarno –zaocznym. Pracując i mając rodzinę – a te okoliczności  nie wspomagały mnie w nauce choćby poprzez zaoferowanie wolnego czasu -miałem trudności z nadrobieniem podstaw, bez których nie było co marzyć o zaliczeniu. Mnie się udało.

View original post 419 słów więcej

12 uwag do wpisu “Praktyczne wnioski płynące ze znajomości chemii

 1. Nauka chemii, a raczej jej efekty zależą od nauczyciela, podobnie z fizyką i matematyką.
  Ludzie rozstają się jakby częściej, bo chcą wszystkiego szybko, łatwo, nie próbują się dotrzeć, nie uznają kompromisów, tak jak zmieniają szwankujący samochód na nowy, tak zmieniają partnera na innego, bo mieli inne wyobrażenia…

  Polubione przez 1 osoba

 2. Andrzej MrAB0604 pisze:

  Do trzech przedmiotów nie miałem szczęścia: do chemii, rosyjskiego i ekonomii. Osiołek ze mnie był niewątpliwie, ale tych co nas nauczali do „orłów” pewnie zaliczyć nie można. Z innych przedmiotów problemów nie miałem, uwaga: lubiłem fizykę i matematykę. Przyznaję się, lubiłem ładne nauczycielki.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Bardzo trafne i cenne spostrzeżenie. 😉 Ja bym tylko dodał, żeby tak bardzo nie potępiać wolnego elektronu, bo on zbyt długo nie pozostaje wolnym, szybko szuka innych związków i łączy się z nimi tworząc rekombinację. Może też przyłączać się do obojętnych związków i oczekiwać na inne wolne elektrony.
  Co do trwałości to związków to odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od siły związania, tak w chemii, jak i w życiu.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.