Idą Święta

W tekście poniżej zespół Kuśka Brothers sugerują dobry odpoczynek , bo inny od przyjętych standardów.
Spróbujemy ich naśladować?

Tatulowe opowieści

Miniony tydzień przebiegał w atmosferze zbliżających się świąt. Chcąc nie chcąc byłem świadkiem rozmów koleżanek z pracy, które informowały się o postępie przygotowań.
-J
uż zmieniłamfiranki i posprzątałam dom, mówi Krysia.
– A ja jeszcze nic nie zrobiłam, mówi Marysia. Na nic nie mam czasu. Dzieci chorują lub dokuczają, jak się je zostawi samym sobie. Nie można ich spuścić z oka, więc niby kiedy mam sprzątać? Może jeszcze zdążę jak już skończą się zajęcia w szkole.
Inna pani chwali się, że dom już przygotowała, a nawet karp podzielony na słuszne dzwonka leży w lodówce i czeka. Za wypieki i pozostałe prace zabierze się po zakończeniu pracy.

Słuchałem tych rozmów i milczałem, bo po cóż mi wtrącać się z omawianiem moich osiągnięć, których brak? Chłop sam w domu, to gorzej niż rewolucja. Dla domu oczywiście. Jakoś musimy zdążyć z tym wszystkim, gdy już moje szczęście powróci z kuracji, pomyślałem i wyszedłem…

View original post 700 słów więcej

6 uwag do wpisu “Idą Święta

  1. Andrzej MrAB0604 pisze:

    Od dziesięciu lat jestem sam. Dwa razy przeżywałem Święta Bożego Narodzenia u córki, tam hen. Za te osiem lat niedługo mi pewnie dadzą dyplom, radzę sobie. Jak dotąd nigdy w Wigilię nie byłem sam, zawsze mnie ktoś przygarnął Jutro też tak być powinno. Wesołych Świąt !

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.