Jak życzyć? Szczerze i z szerokim gestem…

Dzisiaj wspomnień świątecznych ciąg dalszy…
Tytuł mówi wszystko

Tatulowe opowieści

Przypomniałem Państwu w ostatnim czasie swoje teksty pisane z okazji świąt w minionych latach jak i świeże przemyślenia z ostatnich dni. W ostatnim z nich noszącym tytuł Kwestia życzeń świątecznych zastanawiałem się nad tym jak przeżyć święta, gdy wśród ludzi wspólnie świętujących istnieją zadawnione żale i urazy, gdy nie ma tam miłości.

Odpowiedzi na moje pytania nie były jednoznaczne. Nadal mam z tym problem, tym bardziej, że jedna z moich internetowych znajomych, umieściła pod tamtym tekstem taki oto komentarz:

W związku z kwestią życzeń świątecznych nasunęła mi się taka refleksja.Z reguły zaczynają się ona tak; „Z okazji świat Bożego Narodzenia….” Po czym nie ma śladu/wzmianki o Bogu; ani w tekście, ani na obrazku, a szczególnie rażące dla mnie jest to, gdy one brzmią w ustach osób niewierzących [ateistów];Czyżby Boże Narodzenie mogło się obyć bez Boga? Czyż to nie jest sztuczne i nieszczere? Moim zdaniem – o wiele milej…

View original post 356 słów więcej

6 uwag do wpisu “Jak życzyć? Szczerze i z szerokim gestem…

 1. Za każdym razem, gdy zbliża się wieczerza wigilijna zastanawiam się co komu życzyć, ale potem tak jakoś wszystko szybko przelatuje i do tego dochodzą emocje, co kończy się monotonnym wyklepaniem jednego i tego samego co zawsze. Teraz odsłuchując różnych ciekawych rzeczy na You Tubie znalazłam taką oto krótką (5 min) wypowiedź pewnego księdza, który mówi właśnie o tym jak składać życzenia Świąteczne. Posłuchałam i bardzo mi się to spodobało, więc zamierzam w tym roku zrealizować ten pomysł i swoje życzenia zacznę od podziękowań 🙂

  A co do komentarza Twojej znajomej Tatulu, muszę się niestety z nim zgodzić, bo tak naprawdę mało kto myśli w tym szczególnym dniu o nowo narodzonej Bożej Dziecinie, o tym, że i dla nas ten czas może być takim narodzeniem kolejnej szansy na nowe życie, że możemy podarować naszym bliskim to co jest najcenniejsze, czyli miłość i pokój, bo to potrafi rozwiać wszelkie kłótnie i spory i zapalić w sercu to ciepłe i jasne światełko betlejemskie.

  Tatulu, a więc w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia chciałam życzyć Tobie i Twoim bliskim, przede wszystkim dużo zdrowia i by ta Boża Dziecina Wam Błogosławiła każdy moment w życiu, byście się zawsze radowali ze spędzonych wspólnie chwil.
  A dodatkowo oczywiście życzę smacznych potraw na wigilijnym stole, dużo prezentów pod pachnącą choinką i by śnieżkiem poprószyło, żeby te Święta miały swój urok 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • Pięknie dziękuję za ten link i Twoje życzenia . Przerzynałem to żonie i siostrze, a więc dziękujących jest więcej.
   Ojciec Remigiusz odpowiadający na pytanie : Jak składać życzenia i czego życzyć jest nam znany od paru lat. Słuchamy śpiewów zespołu”Mocni w Duchu”i uczestniczmy wirtualnie w prowadzonych przez niego z Łodzi nabożeństwach o uwolnienie i uzdrowienie. Mądrze prawi.
   Błogosławionych świąt Gabuniu, a nadzieja płynąca ze żłóbka niech doda Ci sił w walce o lepsze jutro. Radosnych Świąt

   Polubione przez 1 osoba

   • Bardzo dziękuję Tatulu za życzenia 🙂 Ja z kolei lubię słuchać kazań księdza Pawlukiewicza, jest niesamowity. Tutaj jest link do listy z jego kazaniami, możesz sobie wybrać co Cię interesuje i warto posłuchać.
    https://www.youtube.com/results?search_query=ksi%C4%85dz+Pawlukiewicz

    Miło mi słyszeć też, że słuchasz nabożeństw o uzdrowienie i uwolnienie, ja na takie jeżdżę do pobliskiej Wieliczki i do Częstochowy do Pustelnika Ojca Daniela Galusa. Chodzę też do kościoła na wieczory uwielbienia Pana Jezusa, atmosfera jest naprawdę niesamowita 🙂 Wszystkich bym do tego zachęcała 🙂

    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz życzę Wesołych Świąt 🙂

    Polubione przez 1 osoba

 2. Andrzej MrAB0604 pisze:

  Skoro po katolicku, to może takie życzenia? Koniecznie muszę płynąć z głębi serca.
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący Nowy Rok 2019 będzie pełen łask Bożej Dzieciny. „Bóg się rodzi, moc truchleje … „.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.