Dokąd będziemy udawać?

10 lat minęło od czasu napisania tego tekstu, a przypadkiem inspirującym był Światowy Dzień Antykoncepcji, który i dzisiaj jest obchodzony. W moim odczuciu czas upływa a problemy pozostają te same. Ciekawe co Państwo o tym sadzicie?

Tatulowe opowieści

   Odchodzę na chwilę od polityki, aby nie zanudzić do reszty moich czytelników.  Niektórzy nabyli się już odruchu wymiotnego na widok polityków, a szczególnie gdy  wypadnie na nich patrzeć i jeszcze w dodatku słuchać tego, co mają nam do powiedzenia.  Ostatnio dostrzegam ten odruch u bardzo wielu młodych ludzi.  Myślę, że to jest pozytywny przejaw zniechęcenia formą, a również i treścią publicznej debaty.

View original post 1 129 słów więcej

Reklamy

8 uwag do wpisu “Dokąd będziemy udawać?

 1. To bardzo złożony problem, ale problem, który jest i nie można udawać, że się go nie widzi. Z jednej strony są kochane dzieciaki, z drugiej wpływ środowiska, edukacja, która nie bierze się z prawdziwej wiedzy uznanych autorytetów tylko z internetu, oraz zapracowani rodzice, lub też rodzice jako przedstawiciele społeczeństwa, którym też się wmawia, że jest ok.
  Zauważ, że kiedyś młoda dziewczyna bała się wczesnej ciąży, bo ta ciąża przekreślała start w przyszłość, zamykała jakieś drzwi. Dzisiaj już nic nie zamyka, dzisiaj można ciążę przerwać, można oddać dziecko, można wziąć lek po, można wiele. Dlatego dzieciaki nie mają w nawyku brania odpowiedzialności za czyny. Za ten konkretny czyn również. Uprawiają seks, bo wiedzą, że nie ma konsekwencji, a jest przyjemne. No to czemu sobie odmawiać przyjemności? Zwróć uwagę, że dziś nie ma również czegoś takiego jak zepsuta opinia:) Wszystko wolno, a jak już człowiek zmądrzeje, zawsze może się pokajać, wytłumaczyć, że miał trudne dzieciństwo, burzliwą młodość, że się ustatkował. I świat się nie wali, i nie ma trąb piekielnych. Zero odpowiedzialności nawet za tego rodzica, który cierpi patrząc na to, w co się zamienia jego ukochany bobas i nie może już zrobić nic. Oczywiście poza rozmowami, które jak wiemy, nie zawsze trafiają, bo dzieciaki bardzo szybko znajdują kontrargumenty.

  Polubione przez 1 osoba

  • Próbowałem szukać w internecie informacji o matkach w wieku poniżej 18 lat ale natrafiałem na dane sprzed kilku lat albo pisane z innego punktu widzenia. Wydaje się że nie ma tu jakiegoś dynamicznego rozwoju a raczej słabą tendencję wzrostową,
   Trudno też o wnioskowanie o przyczynach

   Polubienie

 2. Andrzej MrAB0604 pisze:

  Ciemnogród ze mnie. Gdy dane mi będzie doczekać, w przyszłym roku, w parku, dojdę, zapytam młodzież o to i owo. Ona wie dużo więcej od wielu starszych, tym bardziej ode mnie. Często słyszałem, nawet nieco widziałem z tej dziedziny w naszym parku. To są już mistrzowie !

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.