Upały, żyć nam nie dawały…

UPAŁY

Da się pracować, da się żyć…
Jest chłodno i jest co pić…

Przełom lipca i sierpnia, a zwłaszcza sierpień swymi upałami daje się we znaki nawet najbardziej wytrwałym. Władze samorządowe robią co mogą aby ulżyć, zwłaszcza tym którzy muszą pracować lub tylko przebywać na zewnątrz. Służyć temu mają choćby kurtyny wodne rozstawiane na chodnikach miast i fontanny powstające jak grzyby po deszczu niemal w każdym małym miasteczku. W czasie imprez masowych rozdawane napoje chłodzące, a w mediach pełno informacji na temat prawidłowego zachowania się i postępowania na wypadek upałów. Dzięki temu wiemy o obowiązkach pracodawców w zakresie zapewnienia warunków pracy wewnątrz zakładów pracy i na zewnątrz.
Na tym tle jako ewenement należy traktować trwający właśnie w Kostrzynie nad Odrą Pol’and’Rock Festival (w latach 1995–2017 Przystanek Woodstock) – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od lat korzystano tam z pomocy straży pożarnej, która zapewniała schładzanie gorrrrącej podwójnie atmosfery festiwalu nie wykluczając jego uczestników. W tym roku komendant miejscowej, PSP kandydujący do lokalnego samorządu z ramienia PiS odmówił pomocy. Chyba nikt go za to nie pochwalił, no… chyba że za pochwałę można uznać wyjaśnienia nadzorującego Państwową Straż Pożarną ministra: Straż i upały

Na szczęście Owsiak jest człowiekiem przedsiębiorczym i zamówił usługę schładzania w Berlińskiej straży pożarnej.
Ciekawe jak zakończy się to „podkładanie nogi” organizatorom festiwalu przynajmniej w zakresie o schładzanie atmosfery i uczestników tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu, na który ciągną tłumy ludzi nie tylko z Polski ale i ze świata.

Pamiętajmy na wszelki wypadek o swoim bezpieczeństwie i zdrowiu.
Najbardziej sprawdziło się przykazanie: Obywatelu, pomóż sobie sam…

Reklamy

9 uwag do wpisu “Upały, żyć nam nie dawały…

  • To była sprawa polityczna. Na szczęście strażacy z Berlina nie mieli idolo zahamowań, a strażacy z OSP pomogli jak mogli. Nikt z powodu upałów nie umarł, a od kąpieli w błocie… To się okaże. Festiwal to już histroria

   Polubienie

 1. Ultra pisze:

  Takiej pogardy, bo czarne jest białe i odwrotnie, dawno nie widziałam wokół wydarzeń, które zamiast łączyć dzielą. Czytam, że Westerplatte taką kością niezgody. Czy nas to nie żenuje? Prasa, radio, tv powinna nie zostawić suchej nitki na głupocie, a tymczasem zezwalamy, a niektórzy się cieszą, że będzie zabawa, awantura, czyli łatwy i prosty temat dla dziennikarzy.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 2. Andrzej Skupiński pisze:

  Upalna pogoda ducha ma, Czesławie, specyficzną, dwoistą postać: nadupał i podupał. Nie jestem pewien, która to postać jest bardziej szkodliwa dla zdrowia!
  klateracje.blogspot.com
  pozdrawiam i niezmiennie zapraszam

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.