Krwiodawcy, to tacy zwyczajni ludzie

Krwiodawcy, Krewniacy, – to najczęściej używane terminy na określenie „Dawców Życia”, bo ich dar często jest tym, co pozwala podjąć operacje chirurgiczne i uratować życie ludziom w potrzebie.
Zaczynają się wakacje. Służba zdrowia już rozpoczęła akcję przypominania o krwi, której zaczyna brakować w naszych szpitalach. Coś w tym mechanizmie pozyskiwania krwi szwankuje i warto się nad tym zastanowić…

Tatulowe opowieści

krew                    14 czerwca jest Światowym Dniem Krwiodawstwa. Bardzo podziwiam tych ludzi i nadstawiam ucha na każdą audycję i oczy na materiały pisane o ich wyczynach. Ja sam byłem honorowym krwiodawcą, a zaczęło się to jeszcze w wojsku. Później wspierałem akcję jeszcze przy różnych okazjach, kiedy ktoś z rodziny potrzebował medycznej pomocy i sugerowano mi oddanie krwi.

View original post 1 095 słów więcej

6 uwag do wpisu “Krwiodawcy, to tacy zwyczajni ludzie

  1. 14 czerwca, to jeden z ważniejszych dni w roku, jak piszesz Tatulu, to Dzień ,,Dawców Życia”. Właśnie to określenie najbardziej pasuje do ludzi, którzy oddają krew, bo oni dzielą się z innymi, tym co mają najcenniejsze, życiem.
    Nie byłam stałym Honorowym Dawcą Krwi, ale jeden raz krew oddałam dla osoby potrzebującej w 2001 roku. Synowa siostry (24 lat) zachorowała na białaczkę. Cała rodzina się zmobilizowała, wszyscy zdrowi pomagali. Mam do dzisiaj książeczkę z wpisem, ile i kiedy oddałam.
    Pozdrawiam serdecznie:)

    Polubienie

  2. Mój powód do wstydu. Chociaż nie raz zdarzyło mi się myśleć nad oddaniem krwi czy badaniu szpiku, coś mnie od tego odwodziło. Okoliczności, lenistwo, brak dostatecznej motywacji i …możliwe ,że że już tylko wstyd mi zostanie chociaż kto wie, kto wie.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.