Szkoda czasu na młodość

Czas przedłużonego weekendu można przeznaczyć na rozmyślania, np. o przyszłości naszych dorastających dzieci.
Zakwitły kasztany, a to oznacza, że nadszedł czas na egzaminy maturalne.
Abiturienci zdadzą i pójdą sobie zwalniając miejsce dla następców. Następcy zaś już od jakiegoś czasu są zachęcani do wyboru szkoły średniej, a pośród nich – tej szczególnej odpowiadającej na ich potrzeby. Jaki to będzie wybór? Daj Boże przemyślany i słuszny!
Koło zatacza kolejny krąg – jak dziecięcy bąk

Tatulowe opowieści

       Po raz kolejny zabieram się za drążenie ważnego dylematu, przed którym stoją obecni maturzyści jak również gimnazjaliści, czyli za wybór drogi życiowej. Tak się jakoś złożyło, że wydelegowano mnie wraz z młodą koleżanką do dwóch gimnazjów, gdzie mieliśmy przybliżyć ich absolwentom ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ekonomicznych, w którym oboje pracujemy. Stanowiliśmy dość osobliwą parę bo ja właśnie zmierzam do kresu kariery nauczyciela, a koleżanka jest wciąż na starcie do tej kariery – jeśli to słowo coś w ogóle oznacza w zawodzie nauczyciela. Nie uzgadnialiśmy treści naszych wystąpień, a nawet kolejności zabierania głosu. Czysty spontan, jak mówią młodzi ludzie.

View original post 722 słowa więcej

6 uwag do wpisu “Szkoda czasu na młodość

 1. Maj, to gorący czas, nie tylko w przyrodzie. Czas matur i życiowych wyborów młodzieży. Drogi Tatulu, kto lepiej od Ciebie przedstawi ofertę Waszej szkoły młodzieży jak nie Ty. Właśnie z doświadczenia i profesjonalizmu wieloletnich pedagogów powinni korzystać jak najczęściej rządzący placówkami. Nic nie ujmuję młodszej koleżance, pewnie swoją rolę też wypełniła bez zastrzeżeń. Życzę Tatulu wielu lat pracy, dla dobra młodzieży, którą masz pod swoją opieką.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  Polubienie

 2. Jestem już poza głównym nurtem Elżbieto i to od 7 już lat. Odświeżam stare teksty jeśli dotyczą wciąż aktualnych tematów licząc na to, że do kogoś przemówią. Udostępniane na Facebooku gdzie są aktywni moi znajomi ze szkoły mają większą szansę na przebicie się do mas.
  Szkoda że WordPress nie promuje tekstów w taki sposób jak to kiedyś robił Onet.blog. Bywało, że na blog wchodziły dziesiątki tysięcy czytelników, a to była już znacząca czytelnia.
  Minęło…
  Pozdrawiam majowo i majówkowo

  Polubienie

  • Przepraszam Tatulu, z niczego nie wynika, że to tekst sprzed lat, przez co odczytałam go jako aktualny. udzielasz się w mediach społecznościowych, masz wielu czytelników, więc twoje przemyślenia w ten sposób docierają do zainteresowanych.
   Co do promocji Onet.pl. Wiele w tym temacie było niedociągnięć. Wartościowe teksty rzadko były na pierwszej stronie zamieszczane. Jedzenie, moda i blubry jakby powiedział Stary Marych poznańską gwarą.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Polubienie

 3. Red Leaves pisze:

  Bo tak jest i będzie to aktualne (oryginalny tekst) – co można wiedzieć o życiu po maturze?Owszem osobiste doświadczenia w pewien sposób nas kreują ale „matura” to tylko jakiś papier. Trzeba zbierać doświadczenie i wspomnienia a nie oceny i procenty. Nie mówię „możesz być każdym” bo nie możesz ale możesz wyjść w świat i spróbować wszystkiego i wybrać najlepsze dla ciebie. Ale to zaczyna się w domu – niestety dużo osób buduje w swoich dzieciach przekonanie – dobre oceny = dobry człowiek, dobra edukacja = dobra praca itp itd. Nic bardziej mylnego…

  Polubienie

  • Święte słowa. Często jest tak, ze dokumenty kwalifikacyjne sa tylko sitem do odsiewu nadmiaru kandydatów. Właściwym sprawdzianem jest wykonanie konkretnej pracy, a do tego potrzeba doświadczenia praktycznego, a nie papierków

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.