Pora skorzystać i przytulić się

Dzisiaj rano Przytul, uściśnij... usłyszałem w radiowej Jedynce, że właśnie 31 stycznia mamy Międzynarodowy Dzień Przytulania. Porannej audycji towarzyszą sympatycznie brzmiące SMS-y oraz e-maile nadsyłane przez radiosłuchaczy. Jakaś uczona w tych sprawach pani ekspert opowiedziała o korzyściach płynących z uzewnętrzniania uczuć wobec swoich bliskich, a także z okazywania sympatii przygodnym ludziom, choćby przez uśmiech i życzliwe słowo. Odnośnie samego aktu przytulania wypowiedziała się w samych superlatywach. Jest to nic nie kosztujący zabieg mogący znacznie zmienić nasze nastawienie względem świata, czy innych ludzi oraz uczynić znośniejszym nasz dzień powszedni. Powinniśmy wszyscy fundować sobie wzajemnie taką uprzejmość i przysługę, oczywiście z uwzględnieniem dobrego smaku i dobrej woli drugiej strony.

Jeśli ktoś nie ma możliwości zafundować sobie takiego bliskiego kontaktu z drugą osobą to powinien rozważyć np. zafundowanie sobie masażu, który może być namiastką kontaktu polegającego na przytulaniu. Z dalszej rozmowy dowiedziałem się, że w Stanach, a za nimi również w innych miejscach świata organizuje się spotkania, które mają dostarczyć jego uczestnikom takich właśnie serdecznych wrażeń. My raczkując w tej dziedzinie włączamy się dopiero w tę inicjatywę, bo np. dzisiaj w okolicy stacji metra Centralny w Warszawie będzie można spotkać ludzi, którzy będą przytulać wszystkich gotowych przyjąć za dobra monetę taki gest. Pewnie zobaczymy to w wieczornych serwisach informacyjnych. Zanim to nastąpi polecam ten oto filmik pokazywany dość często na facebooku, jako że ma całkiem sympatyczną wymowę. Ja również przesłałem link do niego do wielu moich znajomych. Zobaczcie go sami: http://demotywatory.pl/3644717/Czasem-wystarczy-tak-niewiele
Mało kto odpowiedział, a jeśli już, to w odpowiedzi nawiązywał do tych scen filmu, które dotyczyły ludzi spieszących z uśmiechem w objęcia misia. I to jest oczywiste. Dla mnie może ważniejsza jest ta część filmu, która dotyczy faceta przebranego za misia. Przypatrzcie się mu ponownie i pomyślcie o takim aspekcie sprawy: Oto ten sam mężczyzna, bez przebrania, odgrywa swoją rolę. Rozpostarł ramiona i czeka na ludzi gotowych skorzystać z okazji do przytulania. Jaki byłby ten filmik zrealizowany w tej drugiej wersji scenariusza? Czy życzliwy ludziom człowiek o ułomnej powierzchowności musi ukryć swoje wady w przebraniu, aby ktoś chciał go przytulić?

 

20 uwag do wpisu “Pora skorzystać i przytulić się

  • MariaR pisze:

   Przyłączam się do Caffe i też serdecznie przytulam Gospodarza i pozostałych znajomych (nieznajomych też, a co mi na tam!) blogerów i komentatorów. Z szerokim uśmiechem :)))
   W realu chyba bym się rzeczywiście nie ośmieliła, no chyba, żebym trafiła na takie tłumne przytulanie. 🙂

   Dużo radości Tatulu przyniosła mi dzisiejsza notka. 🙂 I troszkę jednak goryczy po obejrzeniu końcówki filmiku. Obawiam się, że gdyby ten pan chciał się tak przytulać bez tego przebrania, to dość szybko by się naraził na nieprzyjemności, zwłaszcza u nas w Polsce.

   Polubione przez 2 ludzi

 1. Bardzo miły wpis Tatulu. Obejrzałam filmik ze wzruszeniem 🙂
  Człowiek tak naprawdę potrzebuje bliskości i przytulenia, tylko mało osób się do tego przyznaje, uważają, że takie czułe gesty są oznaką słabości, nie zdają sobie jednak sprawy jak bardzo się mylą. Podczas takiego przytulania tak jak piszesz wydziela się mnóstwo endorfiny, dzięki temu świat wydaje nam się piękniejszy, a ludzie lepsi i przyjaźniejsi. Niestety większość społeczeństwa kocha oczami okazując swoje uczucia i zachwyt do wszystkiego co piękne. Twój film jest na to dobrym przykładem, wszyscy z przyjemnością przytulali się do misia, bo jest piękny, miły i ciepły, ale przypuszczam, że gdyby ten mężczyzna nie miał tego przebrania na sobie już nie byłoby tak przyjemnie. Brzydota, szpetota, choroba, to wszystko jest przyczyną odrzucenia, zniesmaczenia, zniechęcenia, to przykre, ale niestety takie jest życie, bo ludzie nie wiedzą, że to nie szata zdobi człowieka 😦

  Pozdrawiam Tatulu serdecznie i przytulam ciepło wszystkich bez wyjątku 🙂

  Polubienie

 2. Dziś się przytulałam, ale było to okazyjne przytulanie.
  Wtedy wczepiam się w delikwenta (czyt. solenizanta), jak rzep. Jakoś tak mam 😉
  Nie wiem, czy ktoś skłoniłby mnie, żeby się tak „narodowo” poprzytulać. Może, kto wie….? 🙂
  trzeba by to sprawdzić 😉

  Polubione przez 1 osoba

  • Do sprawdzania takich skłonności przydałby się inspirator, bo trudno oczekiwać na nagłe zainteresowanie przytulaniem przez wszystkich i o każdym czasie. Warto jednak ze swoimi i to z każdej okazji. Składanie życzeń, powitania, pożegnania bardzo się do tego nadają. Kłaniam się nisko

   Polubienie

  • Sądząc z zajawki jaką przeczytałem o tym filmie warto go obejrzeć. Spróbuję po powrocie do domu. Ważny jest dotyk. Bardzo ważny, a czasem jedyny dowód czyjejś bliskości, współodczuwania i towarzyszenia, zwłaszcza w czasie, gdy już nic innego nie jest człowiekowi potrzebne.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 3. Przytulanie jest ważne dla każdego człowieka. Każdy z nas tego potrzebuje.
  Ja jestem taką, jak mnie moja babcia nazwała ”Przytulinką” .Uwielbiam się przytulać.
  Czytałam artykuł o pierwszym w Polsce salonie profesjonalnego przytulania, który cieszy się dużą popularnością. Przychodzą tam osoby nie tylko samotne, ale również osoby zamężne, którym brakuje przytulania. Ludzie płacą za to niemałe pieniądze, bo godzina przytulania kosztuje 139 zł.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.