Wyskoczyłem przed szereg?

Przyznaję, że w poprzednim tekście dość gorączkowo zareagowałem na objawioną przez panią Szydło zapowiedź zmian personalnych w rządzie. I to już przez samo podjęcie tematu. Z dotychczasowego przebiegu debaty już jasno wynika, że nasi politycy po to rzucili nowy temat aby odwrócić uwagę społeczeństwa od protestu lekarzy, wizyty przedstawicieli ONZ, którzy bardzo krytycznie ocenili zmiany w polskim prawie jak również od konfliktu na osi prezydent – prezes PiS. Ponieważ temat jest bardzo nośny, a czas sfinalizowania zapowiedzi o zmianach w składzie rządu wciąż jest odległy, to jeszcze długo będziemy świadkami wielu ciekawych wypowiedzi. Będę śledził te wątki aby przekonać się czy choćby w części miałem rację.

Podejmując temat polityczny naraziłem się wielu czytelnikom, którzy nie znoszą polityki lub mają inne od moich poglądy. To stąd, jak rozumiem wynika niemal całkowity brak komentarzy. Mam zatem kolejne doświadczenie i chyba muszę tę nauczkę uwzględnić lub „zwijać interes”… albo przenieść politykę w inne miejsce, gdzie ludzie są nią zainteresowani.

12 uwag do wpisu “Wyskoczyłem przed szereg?

 1. Być może wyciągasz pochopne wnioski. Ja polityki nie lubię i zasadniczo się nią nie interesuję (póki ona nie interesuje się mną), a jednak skomentowałam. Sprawdź w statystykach kto Cię odwiedzał, może tam znajdziesz trop.

  Polubienie

 2. ~Iwona Zmyslona pisze:

  Z jednej strony ludzie są zmęczeni dysputami politycznymi, bo wiedzą, że choć władza czyta wszystko, to nie wyciągnie właściwych wniosków z krytyki pod swoim adresem. Chętnie natomiast spłodzi kolejną ustawę ,która ukarze krytykantów. Jeżeli pod jakimś postem nie ma komentarza, to nie oznacza wcale, że tekst nie został przeczytany. Po prostu część czytających nie ma swojego zdania na konkretny temat, bez względu na to czy dotyczy on polityki, edukacji czy czegokolwiek innego. Jeżeli pisanie sprawia Ci przyjemność, to pisz. Zdrowia i wielu ciekawych tematów życzy ta która częściej czyta, rzadziej komentuje. Pozdrawiam.

  Polubienie

 3. Zauważ Tatulu, że stało się to, co w demokracji nie powinno się zdarzyć. Ludzie odwracają się od polityki, od współdecydowania, od komentowania. Młodzi także są outsiderami, stoją z boku, machnęli już dawno ręką na spory na górze. Robią swoje, bo przecież żaden rząd nie da im chleba, ani nie ułatwia niczego bez względu na deklaracje słowne. Niech wyjadą – słyszą. A kto spłaci długi?
  Pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

 4. ~MariaR pisze:

  Mnie Tatulu tym tematem politycznym wcale się nie naraziłeś, nic a nic. 🙂
  Tyle, że nie bardzo wiem jak komentować tę naszą rzeczywistość, bo kiedy przykładowo opozycja więcej krytykuje, to rządzącym słupki poparcia bardziej rosną. Więc może trzeba odwrotnie -też chwalić jak zwolennicy, może wtedy suweren się ocknie i poparcie zacznie spadać? 🙂
  Przykładowo tak – jak to nam coraz lepiej się dzieje, bo węgiel podobno droższy o ponad 100 zł za tonę, więc górnicy nie będą się awanturować, masło drogie, ale za to rolnikom lepiej, jaj coraz mniej ale za to droższe, więc producentom drobiu też będzie lepiej, handlu w niedzielę nie będzie, ale za to ilu ludzi może wtedy poświętować, rezydenci będą pracować zgodnie z kodeksem pracy, więc będziemy się musieli częściej leczyć sami, ale to same zyski, bo leki drogie, aptek coraz mniej, no i co tam będziemy nabijać kabzy bogatym firmom farmaceutycznym, sądzić nas będą rzesze bardzo dobrze wykształconych asesorów, którzy prawa nawet ich osobiście dotyczącego ani znają, ani stosować nie zamierzają, a jeśli nawet jest inaczej, to przecież tacy niezwiśli, że nie odważą się sprzeciwić ministrowi, itd.
  O jakich więc rekonstrukcjach może być mowa? Po to żeby to wszystko zepsuć?

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.