Białowieska się puszcza…

Białowieska się puszcza? Czego ci studenci nie wymyślą…

Znana od lat „tfurczość” w ramach sztuki ulicznej, znana powszechnie jako graffiti, ma swój specjalny dział określany mianem Teksty z murów. Autor, który je zebrał w kupę umieścił na wstępie istotną  informację:
Na murach można napisać wszystko, tu nie działa żadna cenzura, choć czasami wydaje mi się, że powinna. W tym zestawieniu starałem się nie ujmować wulgarnych i zbyt obraźliwych określeń oraz stwierdzeń, których (niestety) najwięcej jest na naszych murach..”. Oto próbka:
Analfabeci muszom umżedż.
Bezdomni do domu.
Białowieska się puszcza.
Bogu – co boskie. A co ludziom?
Boże spraw żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce.
Buty chodzą jak zegarek.
Co masz zrobić dzisiaj – zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Cytaty cynią  cłowieka ocytanym.
Czego Jaś się nie nauczy, z tego go przepytają.
Człowiek musi być człowiekiem, a diabeł tkwi w szczegółach.
Człowiek rodzi się mądry – potem idzie do szkoły.
Dzieci to kupa szczęścia, z przewagą kupy.
Jak sobie pościelisz to mnie zawołaj.
Jedz mniej – bramy raju są wąskie.
Jesteś tym, kim (czym) myślisz, że jesteś. Gorzej jak nie myślisz (…)

Takich produktów myśli ludzkiej jest wystarczając dużo aby się poważnie zastanowić nad możliwymi skutkami ich oddziaływań na ludzi.Zapewne zauważyli Państwo również tę informację jaką zawarłem w tytule. No to dla przykładu weźmy dla przykładu taką |Białowieską.
Wszyscy ją znają i wiedzą jak do niej trafić. Skoro różne przybytki rozpasanej muzy mają taką frekwencję, to Białowieskiej zrobiono dodatkowo wielką reklamę. Za klientami wyruszyły media, bo temat jest… – jakby to powiedzieć… bardzo nośny, a zatem może podnieść czytelnictwo prasy jak i oglądalność telewizji, zwłaszcza wśród klienteli mediów „specjalnej troski”. Nic więc dziwnego, że dla obsługi tego ruchu odnotowanego u Białowieskiej użyto również drukarzy, czyli takich korników, których nie widać, bo działają podskórnie i oddziaływają zwłaszcza podkorowo, a przy tym ryją, jak mało kto potrafi.
Białowieska zaczęła się przeciwstawiać napaści informując rząd o zagrożeniu jakie się wytworzyło. – To atak na bezpieczeństwo, które tak sobie cenimy – Zagrożona jest nie tylko Białowieska, ale i bezpieczeństwo publiczne! – rozlegały się pohukiwania ze wszystkich stron, a zwłaszcza z prawej ! Nie dopuścimy do tego aby padające drzewa uszkodziły kogokolwiek, Białowieskiej nie pomijając.
Białowieska skorzystała z najbardziej kompetentnych sił od lasów i bezpieczeństwa publicznego, od ministrów poczynając, przez zwarte i zdyscyplinowane rzesze leśników i straży leśnej, aż po sprawnych operatorów niezwykle sprawnych Harwesterów.

Dowodów mieli niezwykle dużo, zwłaszcza na potwierdzenie kreciej roboty tych paskudnych drukarzy. Zaczęło się rżnięcie i wyrzynanie oraz natychmiastowa wywózka w miejsce odosobnienia, gdzie z braku zwykłego zajęcia drukarze wymrą z nudów i nie będą zagrażać podobnym do Białowieskiej puszczom, dajmy na to Augustowskiej, Wkrzańskiej, Noteckiej, Solskiej, Sandomierskiej, Knyszyńskiej, Piskiej, Kurpiowskiej, Pilickiej, Romnickiej, Kozienickiej,Kampinoskiej, Niepołomickiej, Rzepińskiej i Gorzowskiej. A Bory, to od macochy? One też są zagrożone, bo jak się te drukarze rozpełzną po kraju to i z braku pożywienia zaczną nam atakować więźby dachowe, a wtedy co zrobimy? http://okiemprzyrodnika.blog.pl/tag/najwieksze-puszcze-w-polsce/

Żartów nie ma! Walka z graffiti, choć wciąż bezowocna, wciąż trwa. Napisy na murach też trzeba zwalczać…

 

10 uwag do wpisu “Białowieska się puszcza…

 1. Niemal wszystkie zacytowane napisy juz gdzieś widziałam. Ale „:Buty chodzą jak zegarek” to dla mnie nowość, świetnie brzmiąca 🙂
  Graffiti na ogół szpecą mury. Bywają jednak wyjątki. Na murze okalającym jedną, bardzo elegancką posiadłość w moim mieście, namalowano piękne grafitti. Wiać było rękę artysty. Parę miesięcy cieszył oczy. Tylko dlatego, że zachwycało, ktoś „życzliwy”, tak zeszpecił je, że trzeba było wszystko zamalować. Ot, zwykła, ludzka złośliwość.
  Pozdrawiam Tatulu 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Wiele miast broniąc się przed dewastacyjną tfuuuurczością anonimowych tfuuurców, organizuje konkursy na dekorację w tej technice wskazanych ścian. Wtedy efekt bywa inny.
  Szkoda ze wartościowe dzieła nie są dla pozostałych tfuuuurców wskazaniem jak malować, aby się zrealizować… a przy okazji dać innym trochę estetycznych przeżyć.
  Miłego dnia An~Ula

  Polubienie

  • Bardzo różny poziom żartu znosimy. Przed chwilą Polsat realizował program kabaretowy. Słuchałem tylko fonii i po hałasie pochodzącym z oklasków rozumiałem, że ludzie bawili się dobrze chociaż nic mnie nie rozbawiło. Nawet panie operują wulgaryzmami przy coraz większej aprobacie tfurców i publisi.
   świat się lubi bawić i zabawiać innych
   Pozdrawiam

   Polubienie

  • Tatul pisze:

   Podzielam twój pogląd Aniu. Widziałem wiele przykładów udostępniania ścian artystom, a później podziwiałem ich dzieła. Tak było w Katowicach, Opolu, Krakowie, żeby wymienić tylko miasta w których częściej bywam.
   Wybacz mi użyte w tekście określenie „Tfuuuuurca” , bo są tacy i prawdziwi artyści.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 3. Tatulu, nie dziw się pustocie graficiarzy. Wychowani przez ulicę, smartfona, telewizornię i na takich kabaretach, nie będą ambitni. A jakie słowa lecą teraz z desek teatru, strach chodzić na nieznane sztuki. Kiedyś Kiepskich nie zapraszano na salony, a teraz zbija się na nich majątek. A wszystko dla bożka zwanego mamoną. I jeszcze nam się wmawia, że tej niskiej kultury sami chcemy. Zobacz goliznę młodych na Instagramie, dlaczego nikt nie uczy, że pokazywanie publiczne negliżu w sieci może być niebezpieczne, to nie jest zabawa, a z kolei tfurcy ośmieszają się sami.
  Serdecznie zapraszam

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.