Dobre wiadomości nie zawsze są dobre…

O tegorocznym Dniu Dobrych Wiadomości  (8.09) dowiedziałem się wieczorem  z cyklicznego programu Szkło Kontaktowe. Kiedyś już pisałem na ten temat http://tatulowe.blog.onet.pl/2015/09/08/dnia-dobrych-wiadomosci-zyczmy-sobie-codziennie/ zastanawiając się co w istocie oznacza dobra wiadomość.

Dzisiaj zaglądnąłem do tamtego tekstu i w komentarzach znalazłem moją rozmowę z <Ultrą>, która zainspirowała mnie do napisania o moim tegorocznym dniu dobrej wiadomości. Oto ona:
~Ultra – 9 września 2015 o 07:26  A ja życzę Wszystkim z okazji Dnia Marzyciela umiejętności cofania pierwszych literek peselu i dużo zdrowia zgodnie z tym młodym wiekiem. Odpowiedziałem :
Ultro, Musimy wspólnie poszukać techniki skutecznego cofania tego licznika, co warto robić codziennie. Dziękuję w imieniu swoim i czytelników. Do mnie przemówił rysunek jaki udostępniłem przed paru dniami u siebie na Fb. To starszy pan, który laseczką odwija chodnik, po którym kroczył i znajduje tam młodego chłopca. Ja chwilami też go odkrywam, ale później mi gdzieś znika urwis jeden!
„Któż by wiedział, że czas leci,
 gdyby nie lustro, gdyby nie dzieci…” – Jan Sztaudynger

Tak już jest. Wchodzimy w jesień astronomiczną, a sami tkwimy w jesieni życia już od dawna. Ostatnio pisze na ten temat mój blogowy znajomy Jędrek: http://notejedrek.blog.pl/2017/09/08/jak-dalej-zyc-2/ Mam bardzo podobne odczucia i może dlatego tytułem wsparcia zamieściłem u niego stosunkowo niedawno taki komentarz:
~tatul – 6 września 2017 – Dzisiaj przy klejeniu pierogów słuchaliśmy z żoną Jedynki PR, a której sporo miejsca poświęcono depresji jesiennej . Coraz krótszy dzień, chłód ostatnich dni zatrzymujący nas w domach, jakieś smuteczki po niespełnionych marzeniach, nie zrealizowanych planach w zakresie robót koniecznych…
Każdy ma swoje problemy. W pewnej chwili puścili znany nam utwór Marylki Rodowicz. https://www.youtube.com/watch?v=w-T9QWds5ro
Wiem, że jest moją rówieśnicą , że piosenki się starzeją, a ona nie i że jest jak dynamit. Gdy śpiewała ostatnią zwrotkę dotarł do mnie morał tego utworku.
Hej mała zaszalej, zapal coś i nalej…
To nic, że masz osiemdziesiąt lat…

Zapytałem żonę o to właśnie dlaczego nie szalała gdy miała naście lat, a nawet wtedy gdy miała ich sporo więcej. Pytałem też czy po osiemdziesiątce nie straci chęci na szaleństwa. Pewnie domyślasz się co usłyszałem. A weźmy za przykład Aleksandra Dobę, który po raz trzeci pokonał Atlantyk wiosłując w kajaku pod prąd i przy wielometrowych falach. Złożyłem mu wielokrotne gratulacje podkreślając to właśnie, że dla mnie będącego jego rówieśnikiem on jest Hiro!  A ja …Lepiej będzie jak tego nie skończę.
Pani psycholog od tej chandry jesiennej radziła aktywność i robienie sobie choćby maleńkich przyjemności. Wzorem Macierewicza kupię sobie krówek, a Ty?
Nie była to chyba dobra dla niego wiadomość, gdyż swoją odpowiedź zakończył słowami: Funkcjonuję w granicach ok.30 % tego co dawniej. Dawno po kopie … to i po chłopie. Pozdrawiam. 🙂
W wigilię Dnia Dobrych Wiadomości – 7.września, miałem wyznaczoną wizytę u endokrynologa. Wybrałem się rano aby zbyt długo nie czekać w kolejce i los mi to wynagrodził ukazując mi trzy słońca na niebie. Mimo pośpiechu nie mogłem stracić takiej okazji. Zatrzymałem samochód, wysiadłem, zrobiłem zdjęcia i…. tyle trwało to zjawisko. Taką okazję trzeba wykorzystywać natychmiast , jak wielokrotnie się przekonałem. Zdjęciem pochwaliłem się gdzie tylko mogłem i przy okazji dowiedziałem się, że jest to efekt „halo” powstający na kryształkach lodu w chmurach wysokich. To nie koniec dobrych wiadomości. Gdy zajechałem do przychodni, to już na drzwiach miałem wiadomość dla siebie. Moja pani doktor jest na urlopie niemal cały wrzesień. Była to jednak zła wiadomość. Wszedłem aby porozmawiać z pielęgniarką prowadzącą rejestrację aby uzgodnić jakiś kolejny termin. Gdy już dokonaliśmy uzgodnień, to wychodząc usłyszałem coś, co mnie rozbawiło. Pani, będąca w wieku mojej córki powiedziała mi, że wprawdzie trzeba czekać pod drzwiami lekarza, ale…
– jest pan młodym człowiekiem, więc jest to do przeżycia…
Wysłuchałem do końca wypowiedzi tej pani ale już gęba mi się śmiała, bo postanowiłem ją zapytać :
Przepraszam, czy pani użyła sformułowania: – Jest pan młodym człowiekiem? Ja mam ponad 70 lat…
Pani po krótkim wahaniu odpowiedziała:
Tak ja uważam, że jest pan młodym człowiekiem… Nie pozwoliłem jej dokończyć uzasadnienia takiego poglądu i dziękując w ukłonach cały powiedziałem, że jestem szczęśliwy z tego powodu, bo większa radość nie mogła mnie spotkać i to z samego rana.
Czy przyznacie państwo, że to była dobra wiadomość? A ta o urlopie lekarza i daremnym przyjeździe, to jaka była? Dobra, czy zła?

Ja myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo czy zrobiłbym to piękne zdjęcie gdybym nie jechał o tej właśnie godzinie ?
Gdy opowiedziałem żonie o tym zdarzeniu, to była rozbawiona.
Gdy usłyszała to córka, to z uśmiechem w głosie odpowiedziała. Popatrz tato jakie osoby siedzą w poczekalniach u endokrynologa, diabetologa i innych lekarzy, do których i ty chodzisz. Średnia wieku chyba ponad 80 lat – prawda?
Młody młodego zrozumie, a starszemu wytłumaczy.

Jeszcze jedna kwestia tym razem związana z blogiem. Czy zauważyli państwo w komentarzach do poprzedniego posta mój wpis wskazujący na pewne zniechęcenie prowadzeniem bloga, na którym pojawia się coraz mniej komentarzy? W odpowiedzi na te słowa pojawiło się kilka dobrych dla mnie wiadomości. Ich autorom serdecznie dziękuję.

 

15 uwag do wpisu “Dobre wiadomości nie zawsze są dobre…

 1. Tatulu,
  wiadomość, że nie było lekarza, to dobra wiadomość. Ja w każdym razie się cieszę, bo to oznacza, że opóźnienia złych wyników dotrą później. Niedawno leżałam na sali jako jedyna 70 plus, reszta po osiemdziesiątce. Panie i pielęgniarki wołały na mnie „młodzież”, więc pomagałam jako jedyna chodząca, choć z zakrzepicą w łydce. Od tamtej chwili wiem, że nie warto przedłużać sobie życia za wszelką cenę. Co ma być, będzie.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 2. Wszystko jest względne. Dobroć wiadomości zależy od tego jak na nią spojrzysz. Wszak każdy kij ma dwa końce. Moja szklanka jest do połowy pusta, ale uczę się patrzeć inaczej.
  Wróciłam do Indonezji i wciąż nie jestem pewna czy to dobra wiadomość.

  Polubienie

  • Dla mnie tak, bo będę czytał kolejne reportaże z egzotycznego dla mnie kraju.
   Z tą szklanką to ja mam podobnie. Na pytanie :Pesymista czy optymista zwykłem odpowiadać: Realista
   Pozdrawiam serdecznie

   Polubienie

   • ~Ewa (Ind) pisze:

    Dziękuję za dobre słowo. Niezupełnie o to mi chodziło 😉 Nie jestem pewna czy to dla mnie dobrze. Co tylko pokazuje, jak ważne jest z którego końca patrzymy

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.