Ogórki dojrzewają, a rządzący wciąż pod parą…

Sezon wakacyjny oznaczał się od zawsze wielkim spowolnieniem życia i to w każdym wymiarze. Nudy w mediach (powtórki), sezon urlopowy zawsze owocował budzącymi zazdrość cud-zdjęciami udostępnianymi na Facebooku, czy Naszej Klasie. Potwór z Loch Ness, albo w ostateczności nasza Paskuda z Zalewu Zegrzyńskiego bulwersowała dziennikarzy i czytelników, a u nas w tym roku zupełna zmiana.

Partia rządząca bardzo się starała o zachowanie tradycji próbując uporać się ze wszystkim, co miała w planach przed wakacjami posłów i senatorów. Wypraktykowanym zwyczajem wniosła w dobrym czasie projekty poselskie ważnych, bo ustrojowych ustaw, no ale tym razem sprawa wymknęła się spod czujnej kontroli. Mimo ogromnie ciężkich, bo nocnych warunków procedowania totalna opozycja nie wykazała się należytym zrozumieniem problemu i za nic nie chciała zrozumieć potrzeby przyspieszenia prac legislacyjnych. Ostre wypowiedzi prowokujące rządzących do jeszcze ostrzejszych reakcji, to niby nic nowego, ale tym razem usłyszała je ulica i postanowiła stanąć w obronie tych wartości, z którymi mniejszość sejmowa nie była w stanie sobie poradzić.
Wakacyjny nastrój, w którym już znajdowała się znaczna część wielkomiejskiego społeczeństwa objawił się w przemożnej chęci urządzania spacerów przy świecach i to w najbardziej newralgicznych dla władzy miejscach. Do tego okrzyki, skandowania niezbyt przyjaznych haseł wywołały odpowiednie reakcje obronne. Barierki, kordony Policji, armatki wodne, których już dawno nie widzieliśmy na ulicach podnosiły temperaturę tych spacerów. Napięcie rosło. Senat bardzo starał się dotrzymać kroku sejmowi i też pracą nocną ponad siły starał się przepchnąć przed wakacjami ustawy, na których tak bardzo zależało prezesowi wszystkich prezesów. Pozostał tylko ostatni człon legislatury. Prezydent mający trzy tygodnie na podpisanie ustaw też nie zwlekał. Podpisał, ale tylko jedną, a dwie zawetował. No i nie udało się rozpocząć wakacji w czasie na to przeznaczonym. Prezydent musi teraz powołać zespół do opracowania porządnej ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa i całe wakacje diabli wzięli Dobrze, że prezydent chociaż parę dni spędził nad morzem, to chociaż miał namiastkę wakacji. Prezes będzie się przyglądał tym pracom i poprzez swoich ludzi wpływał na to, aby oni napisali to, co on uznaje za konieczne. To jeszcze nie koniec zajęć prezesa, bo zapowiedział objęcie kontrolą prywatnych mediów, które będąc  w rękach zachodniego kapitału wypisują i wygadują rzeczy zupełnie odbiegające od linii partii i rządu prezentowanej w kontrolowanej skutecznie TVP.
Straszne czasy przyszły na miłościwie nam panujących. W dodatku Unia stawia jakieś warunki wtrącając się niczym dyktator w nasze wewnętrzne sprawy…
Na szczęście prezes nie traci pewności siebie i z humorem opowiada o tym że spacerowicze ze świecami przyszli również pod jego dom na Żoliborzu. Oto jego relacja na ten temat:
Prezes PiS nawiązał do protestów przed jego domem na Żoliborzu. Ostatnio wykrzykuje się hasło, zupełnie bzdurne: „precz z Kaczorem dyktatorem”. Ten Kaczor to oczywiście ja, a ten dyktator jest tak łagodnym i dobrym dyktatorem, że można mu nawet oblegać dom, nie dawać mu mieszkać spokojnie. (…) Oczywiście tutaj mogę powiedzieć żartem, że atak odparł mój kot – powiedział w czwartek na antenie Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Nawiązał w ten sposób do protestów przeciwko zmianom w sądownictwie. W sobotę 22 lipca manifestacja odbyła się także przed domem prezesa PiS na Żoliborzu. (http://www.tvn24.pl)

22 uwagi do wpisu “Ogórki dojrzewają, a rządzący wciąż pod parą…

 1. Twój post to fotografia tego co widzimy, co słyszymy, co nam podają z różnych stron jakby „na talerzu”. Pewnie nie wszystko, bo wszystkiego nie sposób opisać. Co z tego wynika? Myślę, że nikt nie jest w stanie powiedzieć co dalej. W tytule zawarta prawda: „Ogórki dojrzewają, a rządzący wciąż pod parą … „. Myślę, że nie tylko rządzący, opozycja także, Europa też, nawet świat pod parą. Jest poważnie jak nigdy dotąd. Odnalazłem 31 synonimów powiedzenia „pod parą”, wszystkie prawie pasują, wszyscy są gotowi. Boże, przywróć wszystkim zdolność myślenia, zdolność do kompromisów. Pozdrawiam. 🙂

  Polubienie

  • Tatul pisze:

   Jędrusiu, nie wszyscy oglądają tę samą telewizję, a poza tym nie tak samo widzą pewne fakty w kontekście ich znaczenia. Dlatego moja opowieść jest bardziej „mojsza” niż innych. Liczę na komentarze. Jestem za kompromisem ale to jest nie osiągalne, no chyba że na warunkach pana Kaczyńskiego, ale to nie do przyjęcia dla tych młodych spacerowuiczów

   Polubienie

 2. ~m_16Waszek pisze:

  Gdyby się zarzucił to należy mu rzec”a kysz,maro przebrzydła!”. Ewentualnie wówczas się uspokoi..Czuwamy z ampułkami usypiającymi..Ciii..ciiii. Żeby gada nie spłoszyć,oczywiście.. Darz bór!

  Polubienie

 3. Wiesz – ja niby z daleka to obserwuję. Zapowiedzi jednak dobrania się do prywatnych mediów ,spacery ze świecami i wszystko co się teraz dzieje w Polsce przygnębia mnie okrutnie.
  Praktycznie już wyszliśmy z Unii. I to mnie bardzo martwi. Mogliśmy mieć znaczenie jakieś w Eu – spadliśmy do roli teraz faktycnie pariasa.
  Sezon ogórkowy jakoś niemożliwy…

  Polubienie

  • Mam nadzieję Reno, że rozumiesz i moje motywy dla których poruszam problemów politycznych problemy. Nie wszyscy uważają, że Kaczyński to zbawca. On wręcz przeciwnie. Jest tego pewien i stąd te kłopoty. Jedni starali się aby stół debaty publicznej miał wszystkie nogi, a teraz wręcz odwrotnie. Ba być tylko prawa noga, bo dzisiaj prawica jest lewicą, a lewica gdzieś się błąka na obrzeżach.
   Raczej nie będzie w tym roku sezonu ogórkowego

   Polubienie

 4. W najśmielszych snach nie przewidziałam scenariusza podziału Polaków na lepszych i gorszych. Jak dzieci daliśmy się zmanipulować partiom, które zresztą sami hojną ręką utrzymujemy. To wcale nie jest śmieszne, bo wolałabym, by moje dzieci i wnuki tu żyły, a nie szukały godziwego chleba gdzie indziej.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

  • Ja też jestem w tej samej sytuacji i też się martwię o przyszłość naszych dzieci i wnuków. Dobrze mają członkowie i sympatycy przewodniej partii, a pozostali? Jakie mają wyjście?
   Smutno pozdrawiam

   Polubienie

 5. Rzeczywiście nie różnimy się w poglądach. Nawet poza sezonem ogórkowym niestety ogórków w Sejmie i Senacie nie brakuje z całym szacunkiem dla tego zdrowego warzywa. Niepojęte jak bardzo ludzie różnią się w ocenie tego co jest dobre a co złe. Czy w w tak spolaryzowanej sytuacji uda nam się znaleźć kompromis?

  Polubienie

  • Tatul pisze:

   Boję się, że to wykluczone Marku. „Zwycięzca bierze wszystko”. Skoro lud tak chciał, no to ma, no to ma, no to ma czego chciał, a my inaczej myślące „zdradzieckie mordy” też mamy swoje.
   Byle do wyborów

   Polubienie

 6. Bo to dobra zmiana jest.
  Z daleka nie wszystko widać. Może to i dobrze.
  Gdzieś przeczytałam, że Polska jest jak dziecko z zespołem Downa: kochać trzeba, porzucić nie można, nadziei na poprawę brak.
  PS. Prezes to o kocie odpierającym ataki wziął z internetu. Widziałam wcześniej mema na ten temat.

  Polubienie

 7. Świadomie ograniczam oglądanie tv. Boli mnie to wszystko. To manipulowanie, to oszukiwanie, te nieszczere deklaracje, że „to dla Polaków, jesteśmy Polakom to winni, o Polaków dbamy” etc.
  Jakich Polaków to dotyczy, pytam ? To zwykła hucpa. Polska polityka nie na tym polega, przeciwnie. To jest moment /rok, cztery lata osiem lat/, kiedy to dla siebie w końcu można coś, właściwie dużo. Albo swoje ambicje realizować, nawet te chore, machać szabelką i odgrażać się światu, albo zadbać o przyszłość finansową dla siebie i swoich, potem niech sobie powołują komisje, uśmiejemy się.
  Pa-ra-no-ja. Pozfdrawiam Tatulu 🙂

  Polubienie

  • A wszystko pod hasłem „wstajemy z kolan”, co?
   Ciekawe jak zakończy się obecne wystawianie rachunków za zniszczenia pochodzące z II Wojny Światowej Niemcom?
   Ja też jestem zaniepokojony.
   Obyśmy zdrowi byli
   Pozdrawiam

   Polubienie

 8. ~Marek Jan pisze:

  Po chamskim i pełnym jadu „wystąpieniu” Kaczyńskiego w sejmie, odnośnie „ocieplenia” jego pożal się Boże wizerunku, nawet jego kot nie jest w stanie niczego wskórać ( co najwyżej może się załatwić pod jego szafą w tej intencji ).

  Cała ta sejmowa i propagandowa hucpa zmierza do tego by się zemścić na Tusku za jego winy, które to winy tłuką się po chorej głowie Kacza.
  Mam swoje tego wytłumaczenie: Kaczor usiłuje wyprzeć ze swojej świadomości to, czego sam nawyprawiał w sprawie tego nieszczęsnego lądowania pod Smoleńskiem, powszechnie wiadomo, że toczył tuż przed katastrofą rozmowę z Lechem.
  Może Lech nie chciał lądować a on go do tego namawiał? Wydaje się to dalece prawdopodobne, wszak chodziło tu w dużej mierze o względy emocjonalne, ambicjonalne i polityczne a Kaczorowi nerwy dość łatwo „puszczają”, czego dobitny przykład mieliśmy ostatnio w sejmie. Może go wówczas ohulał za to, że jest zbyt miękki i boi się lądować z błahych powodów w tak „słusznej sprawie”?
  I co za tym idzie może usiłuje wyprzeć ze swojej świadomości to, że niejako pośrednio przyczynił się do tej katastrofy, obarczając wszelkimi winami Tuska, tym bardziej jego największy wróg Tusk nie tylko wyszedł ze wszystkiego cało ale do tego jeszcze zajmuje prestiżowe i nie do ruszenia stanowisko w Unii, o którym Kaczor nawet pomarzyć nie może.
  I tak ta Kaczorowa wendetta gnoi Polskę i wypycha nas na margines Unii rękami jego służalców i totumfackich.

  Przecież jest to oczywiste, ze Kaczor pragnie Tuska postawić przed sądem i dlatego musi nastąpić „wrogie przejęcie” sądów i obsadzenie ich swoimi zausznikami, którzy będą ferować wyroki zgodne z wytycznymi z Nowogrodzkiej.
  Prokuraturę już ma.
  Z Trybunałem Konstytucyjnym to zgnojenie już się udało, pora na pozostałe sądy. I chodzi tu nie tyle o sądy rejonowe ale te, w których toczyć się będą postępowania odwoławcze w szczególności o Sąd Najwyższy.
  Chwilowo to powstrzymał Duda, ale pięciu groszy bym nie dał za to, że spowoduje to radykalne utrącenie jego pomysłów realizowanych przez Ziobrę z czekistowską gorliwością.
  Tak czy owak sprawa będzie rozwiązana po myśli prezesa.
  Moim zdaniem maska dobroduszności, w którą postroił się Kaczor dawno już opadła a jego zamiary wychodzą na jaw jak d…. z pokrzywy.
  To dobroduszne ględzenie na użytek radiomaryjców o tym jaki to on „dobry pan” utwierdza mnie jedynie w tym przekonaniu, jego umysłowością zawładnęło pragnienie krwawej zemsty i pomszczenie brata , mści się zatem na polskim państwie, które jego zdaniem, do tego doprowadziło a głównym winowajcą jest oczywiście Tusk.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.