W Nowym Roku wszystko ci Volvo…

Mija już 2 tygodnie od czasu jak uziemiłem się w domu aby poprzez izolację od czynników zewnętrznych wspomóc kurację  mojego dożywotniego już nieszczęścia jakim jest POChP. Gdyby ktoś nie wiedział co oznacza ten skrót, to wyjaśniam Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc. Co roku o tej porze (chłód, wilgoć, wiatr, mróz, a teraz i smog)odczuwam długotrwałe skutki pogorszenia   stanu zdrowia. Objawia się to uporczywym kaszlem i brakiem pozytywnej reakcji na antybiotyki, a także inne lekarstwa doustne i wziewne. Nie pomagają też syropki na suchy, czy też na mokry kaszel. W tym roku mam silne negatywne wsparcie ze strony istnej plagi jakim okazuje się smog. Znaliśmy go z Chin, Anglii, innych metropolii, z naszego Krakowa, ale to było zawsze gdzieś daleko. W tych dniach, ta istna plaga cywilizacyjna dotarła również do nas i męczy i dręczy. Nawet dzieciom zakazują wychodzenia na dwór, na pole, czy na powietrze – jak kto woli. A w domu, jak to w domu. Starsi Panowie niegdyś śpiewali …

W czasie smogu dzieci się nudzą
To ogólnie znana rzecz…
…Więc tu trzeba by zalecić, w czasie smogu nie mieć dzieci, 

a już jeśli one są, to uważać strasznie, bo:
W czasie smogu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz
Choć mniej trudzą się i mniej brudzą się, ale strasznie nudzą się w …
Co robić w czasie takiego przymusowego przebywania w domu? Telewizja, komputer, radio, gazety, jakieś robótki domowe… Ze wszystkiego korzystałem po trochu zwłaszcza, że działo się bardzo dużo tak na szczytach naszej władzy, jak i tam gdzie echa popisów  naszego POPiS-u, docierały najszybciej. Wojna o prymat Totalnej Władzy nad zmieniającą się pozycją Opozycji Totalnej była zażarta, bo jak nie wiadomo o co chodzi to podobno chodzi o wpływy, forsę i tzw. koryto.
Przy okazji śledzenia toku wydarzeń w ciemnym gmachu naszego Sejmu jak i w kuluarach tego gmaszyska dała mi się we znaki siła reklamy kierowana obecnie pod indywidualnego potencjalnego klienta. Dziwnym trafem przewagę w  tej akcji reklamowej zdobyły środki na potencję i samochody. Z fragmentów jednej z nich uczyniłem tytuł tego tekstu: Podobno… W Nowym Roku wszystko ci Volvo. Zastanawiałem się do kogo personalnie kierowano tę reklamę? Bohaterem wydarzeń w naszym parlamencie jest wprawdzie jeden facet nie mający swojego własnego samochodu, ale ten akurat nie szuka samochodu na własność, bo ma do dyspozycji odpowiedni samochód wraz z ochroniarzami, którzy pilnie strzegą tak bogatego klienta. A może to hasło oznacza, że teraz, po dokonanej próbie sił faktycznie wszystko mu wolno? Pokazano w jakichś migawkach bójkę w parlamencie Turcji, gdzie podobna próba pokazania światu kto tam rządzi dokonywała się akurat w tym samym czasie i to z pozytywnym dla tamtego satrapy rezultatem.
W innej reklamie powtarzanej do znudzenia można się dowiedzieć o tym, że : Toyota Crossover jest napędzany zachwytem. Najnowsze dzieło … Od pojawienia się na rynku C-HR niezmiennie budzi zachwyt użytkowników na całym świecie…
Dni otwarte tuż tuż i aż strach pomyśleć co będzie jak tłumy przybędą do salonów Toyoty aby z zachwytem  spoglądać na ten model. Rozjadą się te samochody po świecie i niczym perpetuum mobile będą nawijać na koła wszelkie możliwe drogi i bezdroża, a zachwyceni klienci pozostaną bez takiego cacka. Szkoda.
Ciekawe na jak długo dadzą nam spokój?

 

22 uwagi do wpisu “W Nowym Roku wszystko ci Volvo…

 1. Zmartwiłeś mnie trochę. Schorzenie leczy się objawowo, smog, dym papierosowy itp. tego nie ułatwiają. Cała nadzieja w Tobie samym, jesteś poważnym, odpowiedzialnym facetem, na pewno wtedy zachowujesz się właściwie. Przyzwoitego zdrowia życzę, zawsze dobrej pogody. Tymi z Wiejskiej nie podniecajmy się, to kultura w wyższej półki, o takiej możemy tylko marzyć! Na nic Volvo, Toyota, środki na potencję jeśli traktują swe obowiązki w ten właśnie sposób. Pozdrawiam. 🙂 🙂

  Polubienie

  • Popatrz Andrzejku jak mi szczęście sprzyja. Przerwano eskalację konfliktu, zmienił się układ frontów atmosferycznych nad Polską i wydmuchnęło ciężki smog. Zupełnie inaczej się oddycha, a i telewizji nie ma potrzeby tak intensywnie oglądać.
   Budżet podpisany, emerytur się doczekamy.
   Byle do wiosny, co?

   Polubienie

 2. Też mam Pochp. I chociaż mieszkam w miejscu, gdzie nie ma, smogu mrozów i dopiero dzisiaj coś białego leci z nieba to cierpię podobnie jak Ty. Do tego stopnia, że do Maximiny chodzę w kratkę a jak już dojadę to najpierw muszę pół godziny dochodzić do siebie….
  Na temat reklam już mi się nie chce pisać bo ja niestety mam holenderską tv. To jest majstersztyk w ich nadawaniu….Popatrz – o polskich problemach parlamentarnych prawie nic nie mówią…

  Polubienie

  • Witaj Reno. Jeśli cierpisz na pochp, to wiesz jaki czuję się zniewolony wymuszonym trybem życia i koniecznością korzystania z mediów. Na szczęście kryzys jakby przycichł a czas do kolejnego posiedzenia Sejmu ma być wykorzystany na uszczelnienie prawa wykluczającego taki sposób demonstrowania jaki mnie bardzo przygnębił.
   Miejmy nadzieję na opamiętanie się głównych rozrabiaków.
   Pozdrawiam serdecznie

   Polubienie

 3. ~Marek Jan pisze:

  Smród stał się stałym elementem polskiego „powietrza”, jako że Polska na węglu stoi.
  A dotąd będzie stała, aż się obali a naród wytruje się do cna smogiem, jako że „bronić będziemy każdej kopalni” jak to niedawno stwierdziła udająca, że pełni funkcję premiera niejaka B.Szydło.

  Z drugiej strony babina z 800 zł renty pali byle czym pod żeliwnymi fajerkami w piecu kaflowym z czasów „Ziemi Obiecanej”, jak to niedawno pokazano w tv i nic tego stanu nie zmieni w dającej się przewidzieć przyszłości, bo jej na nowoczesność w domu i w zagrodzie zwyczajnie nie stać a więc o d…. można rozbić wszystkie antysmogowe akcje i apele rządowe i pozarządowe.

  A myślę, że takich ludzi jest w Polsce niemało. Są oczywiście śmierdziele, których byłoby stać na zmiany, ale tego nie robią z powodu niskiej ekologicznej świadomości i źle pojętej oszczędności, myślę, że tych jest znacznie więcej niż ubogich rencistek(tów) żyjących za 800 zł na miesiąc.

  Smog sejmowy przekroczył już dość dawno granicę totalnego zaczadzenia umysłów partii rządzącej i zaraził też cześć opozycji przekraczając równocześnie wielokrotnie granice absurdu i śmieszności, stając się widowiskiem tak żałosnym, że szkoda słów na komentowanie tego syndromu „polskiego parlamentaryzmu”.

  Niejaki Wituś Waszczykowski, który z mozołem przekraczającym wielokrotnie jego skromne możliwości umysłowe usiłuje reprezentować ten nasz nieszczęsny kraj za granicą ( do cna go zresztą kompromitując), toczy rozmowy z przedstawicielami jakichś nieistniejących państw, których nazwy nie jest w stanie nawet wymówić a prostując to co wcześniej nabredził, pogrąża się w tej malignie, jaka go nieustannie trawi, jeszcze bardziej…
  Moja emigracja wewnętrzna pogłębia się z każdym dniem, może już pora na emigrację do jakiegoś normalnego kraju i definitywne opuszczenie tego domu wariatów jakim stała się Polska?

  Polubienie

  • Narzekam na smog, ale jak się zabiorą za jego likwidację to dostanę mocno po kieszeni, bo piece stare i samochód – diesel jeszcze starszy.
   Jak się żyje na emigracji wewnętrznej? Towarzystwo ciekawe? Wszyscy myślą podobnie?

   Polubienie

   • ~Marek Jan pisze:

    Dzięki Bogu tak, w kręgu mojej rodziny i przyjaciół nie ma „wyrodków” choć środowisko w jakim przyszło mi żyć, jest wybitnie propisowskie i zaślepione wizją gwiazdy Jarosława „Polskę Zbawa”.
    Że to ciemna gwiazda, nie ulega wątpliwości, no ale lud prosty spod znaku 500+ i płaczącego Niemca, popiera ową gwiazdę, póki co.
    W mentalności ludu ten jest dobry, który daje, jak zabierze, to go na taczkach będą gotowi wywieźć.

    Na emigracji byłem już kilka razy, więc dla mnie to nie nowina, większość życia za komuny to była emigracja wewnętrzna, więc jestem zaprawiony.
    Bolszewickie metody tych sprawujących obecnie władzę, nagminne naginanie i łamanie prawa, łganie w żywe oczy i bimbanie sobie z podstawowych zasad demokracji jest dla mnie równie odrażające jak to, co wyprawiała komuna. Nie było na to mojej zgody i nigdy nie będzie.
    Życzę zdrowia i czystego powietrza, choć takiego zasmrodzenia jakie mamy, to tylko w Bułgarii zacofanej i znacznie od nas biedniejszej jest więcej. To wstyd i hańba, że już o zdrowiu nie wspomnę.

    Polubienie

   • Tak myślałem Marku Janie. Ja, w takim razie też jestem na emigracji wewnętrznej. Widząc jak dużo ludzi z uwielbieniem patrzy w stronę owej „Szarej Eminencji” staram się nie wyrażać ocen wprost, choćby dlatego aby nie robić im przykrości. Myślę, że wszyscy mamy świadomość tego, że życie weryfikuje najlepsze nawet idee i wtedy gorzkie bywa przebudzenie. Ktoś może zapamięta toczone dzisiaj dysputy i to, kto był za, a kto przeciw.
    Za życzenia dziękuje i wzajemnie życzę dużo zdrowia i pogody ducha

    Polubienie

 4. Tatulu, schorzenie dokuczliwe i przysparzające prolemów, jak wszystkie choroby, które z wiekiem w coraz większej ilości atakują człowieka. A najgorsza jest ta świadomość, że lepiej to już było.
  Telewizji zwykle mało oglądam, więc mam spokojną głowę, a i reklamy mnie omijają.
  Serdeczności.

  Polubienie

 5. Zdrowka zycze i „lepszego oddechu” …. pelna piersia. I aby wszystko sie dobrze sie „volvalo”.
  Telewizje przesyalam ogladac bo juz mam serdecznie dosc walki o koryto i prawde mowiac juz nic z tego wszystkiego nie rozumie …. kto z kim, po co, na co i dlaczego???

  Polubienie

  • Dziękuję za odwiedziny Ino. Myślimy podobnie tylko że ja będąc niejako uziemionym w domu skazany jestem na większą dawkę informacji płynących z „przekaziorów”. Jak się naoglądam, jak się nasłucham komentarzy płynących z jednej i drugiej strony, to potem widzisz jak reaguję.
   Byle do wiosny

   Polubienie

 6. Życzę Ci jak najlepszego powietrza, zdrowie najważniejsze 🙂
  Reklamy ? Cóż atakują nas z wszystkich stron. Najczęściej banki i firmy farmaceutyczne. Jak się okazuje – także samochody. Kiedyś jeździłam zacną Toyotą i też uważam, że to doskonałe samochody, ale bez przesady z reklamami. To, co dobre, samo się obroni.
  Pozdrawiam ciepło w zaśnieżony poranek :)))

  Polubienie

  • Dziękuję za słowa troski o moje zdrowie. Będę omijał miejsca z ciężkim powietrzem i toksycznymi dla mnie ludźmi.
   A jaka jest Twoja opinia o Volvo?
   Czy tytuł mojej notki doczeka się komentarza?

   Polubienie

 7. Myślę, że tak naprawdę nie ma osoby, której wszystko Volvo. Mamy pewne ramy wytyczone, przekroczenie ich jest zwyczajnie nieuczciwe. Żeby to zrozumieć, trzeba trochę myśleć. Zdarzają się niestety tacy, którzy ciągle w pogoni za rozumem….

  Polubienie

 8. Mnie dwa razy w roku dopada zapalenie krtani lub tchawicy i podobnie jak Ciebie Tatulu też męczy uporczywy suchy kaszel, który marnie ustępuje po jakichkolwiek lekach. Ze swojej strony mogę polecić Ci syrop sosnowy (Pini) zawiera codeinę oraz tabletki Acodin działają przeciwkaszlowo, z wziewnych do nebulizacji polecam Nebud lub Pulmicort i ja ssię tez tabletki Gardlox one są na bazie wielu ziół. Przypuszczam, że może znasz te leki, a jak nie to może warto spróbować?

  Reklam staram się nie oglądać, chociaż jest ciężko, bo czasem szukając czegoś ciekawego w telewizji okazuje się, że na wszystkich kanałach nagle lecą. Faktycznie tych z suplementami na potencję jest wyjątkowo dużo, natomiast na fury lubię popatrzeć zwłaszcza te wypasione 🙂

  Pozdrawiam

  Polubienie

  • Dziękuję za troskę, współczucie i podpowiedzi. Już jakoś opanowałem ataki kaszlu ale dzięki temu, że wychodzę tylko jeśli to jest konieczne. Leczyliśmy się również metodami naturalnymi jak bańki, nacierania, mikstury czosnkowo-imbirowo-cytrynowe, syropki i co tylko wydawało się rokować nadzieję. Przyznasz że suplementów jest całe mnóstwo, a chorych podobnie. Poczekalnie pełne.
   Jeszcze jakiś czas się pomęczymy zanim odetchniemy pełną piersią.
   Zdrowia życzę

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.