Kolejna, ósma już rocznica „Tatulowych opowieści”

Myszka blogowa
Od paru lat, w początkach lipca przypominam historię powstania mojego bloga czyniąc różne podsumowania i snując refleksje na ten temat. W tych samych dniach Facebook przypomina mi tytuły udostępnianych rocznicowych postów. Jest to zawsze okazją do sprowokowania czytelników do wypowiedzi na ten temat, a dla mnie do zapoznania się z opiniami na temat fenomenu społecznego jakim jest prowadzenie blogów. Sam też formułuję takie opinie i szukam w sobie przekonujących wyjaśnień dlaczego to robię i : – Co z tego mam – jak to w pytaniu  najczęściej formułowanym wobec mnie przez znajomych  i krewnych.

Parę dni temu świętował swoją 15 rocznicę blogowania mój internetowy znajomy używający Nicka @dudi. Napisał wtedy w swoim okolicznościowym poście: „ kopa lat – blog się zmienił, ja się zmieniłem – niby ten sam ale inny. Bo życie, panie, to jest proces. A blog idzie z życiem niejako pod rękę. Wtedy byłem tuż po trzydziestce a dziś jestem tuż przed pięćdziesiątką 😉 ale wciąż cieszy mnie blogowanie. Po co to wszystko ? nie wiem do końca, ale choćby dla tych wszystkich ludzi, których poznałem realnie czy wirtualnie – warto było. Dla tych refleksji i zastanowień. Dla spostrzeżeń i cytatów, wreszcie: dla zapisanych historii, których większości nikt by już nie pamiętał…”. http://dudi.blog.pl/2016/06/30/pietnascie-lat-minelo-blogowania/
Wypadało by zmienić tylko zapis dotyczący wieku, a z resztą zgodzić się w 100 procentach. Zapisałem w tym czasie wiele stron w ponad 800 kolejnych opowieściach. Poznałem wirtualnie, ale i w realu wielu ludzi, z którymi mogłem i nadal mogę skrzyżować swoje poglądy i opinie na bardzo różne tematy. Poprzez to w jakiś sposób nieustannie mogę potwierdzać swoje istnienie, jako że obowiązuje już powszechna zasada „publikujesz więc jesteś” , będąca współczesną wersją Kartezjuszowskiej „Cogito, ergo sum – myślę więc jestem”, jak i późniejszej „Dubito, ergo sum – wątpię więc jestem”. Pięknie to się łączy również w naszej blogowej działalności w sentencję: „Dubito ergo cogitocogito ergo sum” – „Wątpię więc myślę, myślę więc jestem” Thomas – Victoria Cousina .
Nie będę się dalej silił na oryginalność wobec czytelników, którzy mnie znają na wylot. Do brzegu zatem – jak mawia znajoma z blogosfery Klarka.

Jest okazja do wypicia lampki swojskiego wina? Ja uważam, że jest i na jutro (pierwszy historyczny post edytowałem 3 lipca 2008 TU:) zaproszę wirtualnych gości na wirtualną lampeczkę wina aby pogawędzić na temat pisania własnych  i czytania ulubionych blogów.
„…pogawędzimy sobie nieco, – to jak w tytule poprzedniej opowieści
gwiazd zapytamy co nas czeka,
starzy znajomi skądś przylecą,
może się uda nie narzekać…” https://www.youtube.com/watch?v=pmWuscbxJuA

16 uwag do wpisu “Kolejna, ósma już rocznica „Tatulowych opowieści”

 1. Na pendrive, nawet cztery : za wodę, do królewskiego miasta i dwa a/a. No chyba, że książeczka! Osiem lat, płodny nasz MISTRZ, ponad sto w roku, średnio po 30 kB każdy wpis. Ku potomnym zachować. Liczne grono znajomych i przyjaciół. Różnorodna tematyka, tu znajdziesz wszystko. GRATULACJE ! Powodzenia na kolejne lata, „do brzegu jeszcze daleko”. Nie łudź się, że na lampce wina się skończy. Podziękowanie dla żony, że Cię wspiera. Pozdrawiam. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • Dziękuję Andrzeju – Zenonie – Kalino za gratulacje i życzenia. Świętujemy zatem całą grupą blogującej braci.
   Oby doczekać kolejnych jubileuszy wraz z gronem czytelników i komentatorów, bez których blog byłby martwy.
   Odwzajemniam życzenia

   Polubienie

 2. ~Dreptak Zenon pisze:

  Z czasem coraz będzie bliżej do tych starszych! Gdy się poznaliśmy to nasza stronka miała mniej! Ale Dudi to jeden z nestorów wśród nas!
  Gratulacje i powodzenia na następne jubileusze! 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 3. Szanowny Tatulu, gratuluję. Osiem lat niesamowitej aktywności, pisania postów, wyszukiwania materiałów dodatkowych, bywania u blogerów z komentarzami, a jeszcze Fb… Ogrom pracy, mnóstwo czasu i osobistego zaangażowania.
  Ja jeszcze mam osobiste podziękowanie za pomoc w tych pierwszych nieporadnych moich notkach. Za bezinteresowne rady, serce i empatię. Dziękuję, Tatulu.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Dziękuję Ultro. Starałem się być użytecznym i odwzajemniać Twoje łaskawe traktowanie moich tekstów. Cieszę sie z tego, że to miało dla Ciebie jakieś znaczenie. Cieszę się z Twojej blogowej aktywności i stale rosnącej popularności. Twój przykład jest potwierdzenie tego, że warto się starać.
  Będziemy świętować i Twoje rocznice.
  Pozdrawiam

  Polubienie

  • Gorąco dziękuję za miłe słowa. Wiedz Tatulu, że wszystko zawdzięczam Tobie i Twoim radom. Jesteś ciepłym i życzliwym innym ludziom człowiekiem.
   Wychylam lampkę wina za następną ósemkę. Szczęśliwej drogi i złamania niejednego pióra.

   Polubione przez 1 osoba

   • Oj tam, oj tam,,,
    Tak kwitują niektórzy takie pochwały i ja sięgnę po te słowa, bo jestem zwyczajnie onieśmielony.
    Podobno wszystko ma jakiś sens i jest po coś. Jeśli tak, to nasze wirtualne drogi musiały się skrzyżować i coś z tego wynikło. Jeśli pomogłem, to sie cieszę.
    Pozdrawiam serdecznie

    Polubienie

 5. znam Cię od niedawna i z prawdziwą przyjemnością czytam Twoje notki.Tym bardziej z całego serca gratuluję taaaakiej rocznicy.Wychylam kielich czerwonego iwna za Twoje i Twoich bliskich zdrowie tudzież życże jeszcze wielu ,wielu lat blogowania. Ja chyba takiej rocnznicy nie dożyje

  Polubione przez 1 osoba

  • Wystarczy czerpać radość z takiego kontaktu z ludźmi i wtedy znajdą się tematy i czas na ich opracowanie. Czas sobie płynie jak gdyby nigdy nic…Nawet się nie spostrzeżesz jak licznik Twojego bloga wykręci kolejne jubileusze. Będzie wiec okazja do podsumowań i świętowania.
   Ja wiem, że warto.
   Dziękuję za miłą dla mnie recenzję i zapraszam na dłużej.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 6. Gratuluję Tatulu tylu lat w wytrwałości i blogowaniu oraz wielu ciekawych historii, które tutaj napisałeś. Czas tak szybko biegnie, ja mam już półtorej roku istnienia na blogu, a pamiętam jaka byłam zielona, gdy zaczynałam 🙂
  Tak sobie pomyślałam, że gdybyś wszystkie swoje wpisy zebrał w jedną wielką księgę, to powstałaby z niej całkiem przyzwoita kronika, którą kiedyś mogłyby czytać Twoje wnuki i chwalić się jakim mądrym i wspaniałym człowiekiem był ich dziadek 🙂
  Życzę Ci jeszcze wielu takich owocnych Jubileuszy Tatulu.

  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  • Tak sobie to wyobrażałem Gabuniu. Ja piszę, aby wydobyć na światło, utrwalić wspomnienia, a moje córki i ich dzieci będą sięgać do tej specyficznej kroniki przynajmniej z zaciekawieniem jak to drzewiej bywało. Dlatego snuję te opowieści i zaakceptowałem tytuł bloga nadany przez moją pierworodną córkę. Dlatego kopiuję całość aby jakieś niespodziewane ” Pstryk” nie pozbawiło mnie całego archiwum.
   Można to wydać w postaci książki, aby dla celów rodzinnych miało to postać zwartą, skorygowaną o występujące ciągle jeszcze błędy, potknięcia językowe, a książkę postawić w regale. Myślę jednak, że to nie moja już rola. To spadkobiercy mogą tak zrobić… Jeśli odczuwają taką potrzebę. Życie podpowiada, ze chyba wszyscy mamy na swoich regałach książki, po które nikt nie sięga całymi latami. Po co więc dodawać kolejne książki?
   Na razie piszę bez rozstrzygania takich kwestii.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 7. ~Brzoza pisze:

  Wspaniala cyfra 8 ! A wraz z nia wiele lat, mnostwo znajomosci, rozmow, komentarzy. Z calego serca gratuluje ! Zycze dalszej wytrwalosci w pisaniu, ciekawych tematow i spotkan ze wspanialymi ludzmi. Oczywiscie wypije lamkpe wina ( rozowego ,deserowego ) z okazji takiej rocznicy. A to znalazlam w necie – ” Znaczenie cyfry osiem związane jest z przedsięwzięciami i ich sukcesem. Symbolizuje determinację i wytrwałe dążenie do celu, a także uporządkowanie spraw niezbędnych do jego osiągnięcia. W Chinach jest uważana za cyfre bardzo szczęśliwą. Łączy w sobie dwie cechy: jest parzystą, co symbolizuje pełnię i jednocześnie jest cyfra dotycząca sukcesu i realizacji celów .” Powodzenia i dalszych dlugich lat blogowania !

  Polubienie

  • Dziękuję Brzozo za te życzenia i objaśnienia tyczące Ósemki. Pamiętaj, że w tej ósemce mieści sie nasza znajomość i całkiem sporo Twoich komentarzy, do których również sięgali czytelnicy bloga. Miło że udało sie nam spotkać w realu i że ponownie komentujesz.
   Życzę pomyślnego rozwiązania problemów i pomyślności wszelkiej
   Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.