Pani premier nie pyta, ale zapewne słucha…

Napotkałem dzisiaj w Onecie na artykuł z Wyborczej pod wdzięcznym tytułem: Jedna dobra rada. Autor znany i szanowany, a rady (nie jedna, niestety) też interesujące. Zobaczcie zresztą sami http://wyborcza.pl/1,75968,16643422.html Przeczytałem i westchnąłem cicho. Łatwo radzić – pomyślałem, gorzej będzie spełnić te wszystkie oczekiwania… Przyszedł mi zaraz na myśl zarzut sformułowany kiedyś przez mojego szwagra, którego się o coś radziłem. Odpowiedział z widocznym zniecierpliwieniem: – Pytasz co zrobić, a potem tego nie słuchasz, tylko robisz po swojemu…
   Miał pewnie rację wychodząc z egocentrycznego założenia, że to co on podpowiada jest najsłuszniejszym i jedynym rozwiązaniem jakiejś kwestii, a tak przecież myślimy niemal wszyscy. Ja, zanim podejmę decyzję mam jednak zwyczaj czerpania z wiedzy i doświadczenia wielu osób, a i tak często wychodzi nie tak jak sobie zaplanowałem. Dlatego też zabrałem głos w tej sprawie pisząc następujący komentarz:
Jedna rada ???: Przeczytać możliwie wszystkie rady i robić to, co zrobić się da, ale tak do końca, ale tak – do dna…
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,16643422,Jedna_dobra_rada.html#ixzz3DMWtqeHr

 

6 uwag do wpisu “Pani premier nie pyta, ale zapewne słucha…

 1. ~MariaR pisze:

  Tak, łatwo radzić, gorzej będzie spełnić te wszystkie oczekiwania – tu się z Tobą Tatulu zgadzam. Zwłaszcza kiedy kołdra jest za krótka i jak z jednej strony przykryjesz, to z drugiej się odkryje. 🙂
  Trzeba komuś zabrać, żeby można było dać komuś innemu.
  I może p. Żakowski nie musi tak łez ronić nad tymi bezpłatnymi podręcznikami, bo jak znam naród polski, to on własności społecznej tak bardzo nie szanuje, więc obawiam się, że „ruch” w tych podręcznikach będzie duży a wymiana częsta. Co da jakoś żyć księgarniom, może nie tak bogato jak teraz ale jednak. Zapłacimy za to wszyscy, a nie tylko jak dotychczas rodzice, no ale w końcu w młodzieży nasza przyszłość, więc trzeba inwestować. 🙂

  Polubienie

 2. Myślę, że czekają nas za rok duże zmiany w polityce, gdyż Kopacz przez rok lotów wysokich nie zdoła zrobić. Myslę, że jest mocną kobietą i w kaszę nie da sobie dmuchać i wszyscy mogą się zdziwić. Jakoś nie czuję jeszcze jej rangi w polityce, obserwować będę z pewnością 🙂

  Polubienie

 3. Bardzo dziękuję paniom za zabranie głosu. Ja również mam nadzieję na to, że wielu z nas będzie zaskoczona in plus. Ja dobrze jej życzę i myślę, że niemal pewna jest zwyczajna kontynuacja programu partii koalicyjnych, bez gwałtownych zwrotów, uników i wolt.
  Koncert życzeń jaki trwa ,będzie będzie tylko obrazem rozbudzonych przez opozycję apetytów. To opozycja, jak przejmie władzę będzie musiała je realizować.
  Pozdrawiam

  Polubienie

  • tatul pisze:

   Tak jest na pewno.
   Obiecywacze też sobie przeczą, a co gorsze przeczą logice i zdrowemu rozsądkowi, który mówi: – „Pamiętaj rozchodzie, żyj z przychodem w zgodzie”

   Polubienie

 4. ~Basia pisze:

  „Kopacz przekopała ziemię w Smoleńsku na metr głębokości”
  Wiele osób [ w tym ja] kojarzy wypowiedź minister Kopacz, która z trybuny sejmowej opowiadała o swojej pracy w Smoleńsku, o tym jak przekopano i przesiano ziemię na metr głębokości i zidentyfikowano każdy najmniejszy skrawek ludzkiej tkanki.
  Takie kłamstwo i oszustwo, jakie padło z jej ust sprawia, że do tej Pani nie mam zaufania. Była Pani minister zdrowia, i.. owszem zadbała o własne zdrowie i karierę, lecz służbę zdrowia rozłożyła na łopatki. Prywatyzacja służby zdrowia sprzyja bogatym, a biedni czekają w kilkuletnich kolejkach do lekarzy. Mają nadzieję, że św. Piotr im to policzy jako efekt niesprawiedliwości społecznej, zaś karierowiczom wyznaczy nagrodę.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.