Czy łatwo zastąpić poprzednią „elytę”?

Wstaję rano, raniusieńko, robię sobie kawusię, gotuję płateczki, a później z tą kawusią zasiadam przed komputerem, aby sprawdzić co nowego pojawiło się w moich kącikach i na moim kawałku internetowej podłogi. Nie było mnie przez kilka dni, a tam gdzie byłem panowała na ogół cisza medialna. Nawet radio w moim samochodzie nie chciało grać na żadnej z zaprogramowanych stacji i dopiero w drodze powrotnej dało mi szansą posłuchania nowin i nowinek. Wieczorem doszła do tego telewizja, no i Internet.    Napisałem kiedyś komentarz do wydarzeń europejskich z jednego tylko, ale doniosłego dnia kiedy zaczęło się coś dziać i to trwa do dzisiaj: Mecz wygrany, Tusk sprzedany. Może nam załatwi tańszy gaz?  Mija czas, piany coraz więcej… Jedni przesadnie oceniają ten wyczyn Tuska,  a inni wręcz odwrotnie, suchej nitki na nim nie zostawią. Przykre, że bracia Czesi zagrali czarnym PR naśladując J. Kurskiego. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i to nie dla wszystkich w pożądanym przez nich kierunku. Nadal trwa mecz na szczytach polskiej siatkówki i na szczytach władzy. Najbliższe godziny przyniosą zapewne nowe zaskoczenia, a w ciągu tygodnia znajdziemy się w innej rzeczywistości. Koalicja przeżywa euforię nowego rozdania, a opozycja gorycz wykluczenia. Dla nas pozostaje pytanie zawarte w tytule tej notki:
– Czy aż tak łatwo zastąpić tych co odchodzą?
Co zrobi PiS, a i cała opozycja gdy zabraknie Tuska? Na kogo będą zwalać wszelkie nieszczęścia jakie na pewno będą się nam przytrafiać?

10 uwag do wpisu “Czy łatwo zastąpić poprzednią „elytę”?

 1. Odnalezione w notatkach:
  Kampania samorządowa 2010.
  Jarosław Kaczyński:
  „Gdybym był premierem, to bym zmienił parlament.
  Gdybym był parlamentem, to bym zmienił premiera”.

  Kampania samorządowa 2014:
  Premier zmienia się bez udziału Kaczyńskiego

  Polubienie

  • ~MariaR pisze:

   Właśnie, właśnie Tatulu -premier zmienia się bez udziału Kaczyńskiego. I Kaczyński w kropce, bo przecież nie tak miało być. Miało być spektakularne zwycięstwo wyborcze, może jaka „wielkoduszna łaska” dla pokonanego, albo przeciwnie – poniżenie i rozliczenie „do skarpetek” włącznie. 🙂
   A tu na razie ani rozliczenia, ani za bardzo nie wypada źle o Tusku mówić, bo skoro wielcy tego świata mówią inaczej …
   Co gorsza nawet trzeba było się jakoś przełamać i pogratulować nowego stanowiska. 🙂

   Ciekawe co będzie dalej. Do tego czasu obaj wielcy wodzowie trzymali się w szachu, „żywili własną krwią” jak to wczoraj określił ktoś w tv. Teraz, jak braknie jednej strony, to i druga może stracić swoja siłę, bo z kim się siłować. Z babą? To przecież nie honor!

   A wracając do tytułu notki – nie ma ludzi nie zastąpionych, chociaż prawdą jest, że niektórych zastąpić jest niezwykle trudno. 🙂
   Pozdrawiam

   Polubienie

   • tatul pisze:

    To mnie właśnie intryguje. Co się teraz dzieje w tym człowieku, który przez siedem grubych lat jedynie sączył jad, totalnie krytykował wszelką władzę i dzielił Polaków na lepszych i gorszych.
    Co teraz wymyśli, aby podtrzymać pozycje zdobyte w wiadomy sposób i jakoś dowlec je do wyborów?

    Polubienie

 2. Nie wiem, jak będzie z Tuskiem i jego zastępcami. Myślę, że Tusk będzie dalej rządził, jak kiedyś Kaczyński Marcinkiewiczem.
  Ale pewnych osób nie da się zastąpić. Tak było z Kotańskim czy Riedlem. Tak samo będzie kiedyś z Owsiakiem..
  Pozdrawiam:)

  Polubienie

 3. Czytałem Twój post. Dobrze, że na drogach ginie coraz mniej osób, a coraz więcej umie udzielić pierwszej pomocy, ale jeszcze dużo jest do zrobienia.
  A co do Owsiaka, to trudno będzie znaleźć kogokolwiek o podobnej charyzmie..

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.