A życie sobie płynie, jak gdyby nigdy nic…

 

Napisałem przed tygodniem o pojedynku pomiędzy Polską fajną i Polską tajną, w którym Polska tajna uzyskała prowadzenie. Zupełnie podobnie, jak to bywa na boisku, ważnym elementem w grze było zaskoczenie. Zawodnicy Polski fajnej tak pewnie się czuli, że dali się zaskoczyć jak amatorzy. Szok w jaki wpadli główni zawodnicy wciąż paraliżuje tę drużynę i czyni ją tym bardziej podatną na ataki. Czas płynie, a wciąż nikt nie wie kto opracował taki scenariusz walki i zarządził wprowadzenie go w życie. Możemy się jedynie domyślać w czyim interesie było uzyskanie takiego efektu, jaki obecnie obserwujemy.

Dawno temu śpiewano góralską ponoć śpiewkę:

W Zakopanem na ubocu walnął baca bace mocem 
cy go zabil,  cy nie zabil, ale go łosłabił…Hej!
W Zakopanem mieście równem,
walnał baca bace gównem,
cy go zabił, cy nie zabił, ale go łosłabił… Hej! 

Oj tak, osłabił go znacznie. Spadają POpaprańcom punkciki w plebiscytach popularności, a konkurentom za to rośnie. Już opowiada się o możliwości urządzenia przedterminowych wyborów, a z tym jest tak, jak ze strzelbą wiszącą na ścianie sceny teatralnej, wszystkim wiadomo, że ona wystrzeli, tylko nie wiadomo w którym akcie.

Media zachłysnęły się tematem i młócą go aż wióra lecą. Tu pasuje refrenik J. Pietrzaka- śpiewany w utworze „Dyktator”:

A życie sobie płynie jak gdyby nigdy nic.
W przyrodzie nic nie ginie – to taki stary wic…

No bo jak tu myśleć nad tym żałosnym tematem, skoro dzieci kończą rok szkolny i trwa planowania wakacji. Co myśleć o takich pierdołach, skoro trwa Mundial, czyli Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, a do tego nasi siatkarze w Lidze Światowej radzą sobie całkiem obiecująco? Mieliśmy też w tygodniu wielkie święto kościelne związane z dniem Bożego Ciała i masowym udziałem ludzi w procesjach jakie przeszły ulicami naszych miast i wiosek, a to wszystko raczej nie sprzyja poważnemu traktowaniu na poważnych, ale póki co tylko dla rządzących problemów. Zanim te problemy staną się problemami nas wszystkich, to jeszcze sporo wody w rzekach upłynie.

Tak się jakoś złożyło, że w czasie uroczystości Bożego Ciała robiłem dokumentację zdjęciową na potrzeby parafialnej strony internetowej. Obrabiając te zdjęcia w komputerze miałem okazję przyjrzeć się nastrojom tłumów zebranych wokół kościoła i maszerujących w procesji. W zbliżeniach zwłaszcza, widać rodzinny charakter uczestnictwa w religijnym spotkaniu i skupione twarze – stosownie do sytuacji zresztą. Widoczne są też zachowania typowe dla zwyczajnych spotkań ze znajomymi, którym towarzyszą uśmiechy i wymiana zdań na dowolne tematy. Ot, życie sobie płynie…

W tych dniach spotkałem w wiadomościach Onet-u szokującą informację o nowej świeckiej tradycji…:http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik-gazeta-prawna-swiecka-tradycja-dziecko-bez-slubu/g1cgp  Przeczytałem i dodając do ulubionych pomyślałem, że w czasie, gdy już wszystkie możliwe winy  przypisano Tuskowi, ta chyba jeszcze nie została włączona do arsenału broni przeciwko obecnemu układowi. Do tego jeszcze ta porażającą struktura obserwowanego zjawiska. Wskaźnik urodzeń dzieci pozamałżeńskich w rejonach głosujących dotychczas na PO jest ponad trzykrotnie wyższy od wskaźnika w rejonie głosującym na PiS. To skandal! Tak dłużej być nie może! Trzeba z tym zrobić porządek – równając w dół oczywiście. Sztabowcy opozycji  – do roboty!!!

14 uwag do wpisu “A życie sobie płynie, jak gdyby nigdy nic…

  • ~MariaR pisze:

   Przyznaje rację temu funkcjonariuszowi wywiadu, że głupio będzie, jeśli za „wojnę w kraju” i upadek rządu odpowiadać będzie kilka „poślednich” osób , np. sfrustrowany oficer BOR-u czy jakiś niezadowolony biznesmen. Ale nawet, jeśli za sprawą stałby np. wywiad rosyjski, to też smutno, że zamiast się jakoś zjednoczyć i dać temu odpór, sami między sobą będziemy się „gryźć”, a ważne dla sprawy Polski zostaną rozstrzygane bez nas (wymieniane przykładowo sprawy energetyczne albo wschodnie). Bo to już nie tylko są sprawy wewnętrzne Polski, to niestety jest już także „psucie” wizerunku i znaczenia Polski na arenie międzynarodowej (vide „świeżutkie” taśmy z Sikorskim).

   Polubienie

 1. ~Marek Jan pisze:

  Ależ Tatulu, zmieniło się z dnia na dzień.
  Być może, że już niedługo mniej będzie się rodziło dzieci nieślubnych, bo PiS przechodzi do ofensywy.
  Prezio Kaczyński już jest za wcześniejszymi wyborami, tylko ten obecny rząd trzeba zamienić na rząd „techniczny”.
  Prezio niestety nie nadmienił, jak sobie tę zamianę rządu wyobraża. I do tego po jakiego toruńskiego grzyba mu ten rząd techniczny?
  Nie prościej będzie od razu iść do wyborów?
  Nadal odnoszę wrażenie, że PiS chce i nie chce jednocześnie objąć władzy. Nie należy się temu dziwić zważywszy fakt, jakimi półgłówkami są najbliżsi współpracownicy prezia Kaczyńskiego.

  Polubienie

  • ~Marek Jan pisze:

   Red. naczelny „Wprost” niejaki Latkowski miał juz jakieś problemy z prawem a ponadto jakiś czas temu przebywał w Moskwie.
   Rozmiar tych podsłuchów świadczy o zorganizowanej akcji, to nasuwa się samo.
   Pytanie: komu jest na rękę by zdestabilizować polskie państwo?
   1.Niewątpliwie Putinowi, zwłaszcza w kontekście awantury na Ukrainie ( tzw. pełzająca destabilizacja państwa).
   2. Polskiej opozycji a zwłaszcza PiSowi, który od dawna postuluje dymisję rządu Tuska.
   Zestawienie tych dwu elementów daje do myślenia. Ciekawe jakie stąd wypłyną wnioski.

   Polubienie

  • To zależy od punktu siedzenia. Raąd szuka nagrywających i tu upatruje wszelkiego zła a opozycja bagatelizuje właśnie ten askekt. Nie ważne kto podsłuchał, ale co zawierały tasmy,
   Które podejście zwycięży?

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.