Dzień Dobrych Uczynków

Rozmawiaj-a-nie-krzycz avatarDzisiaj tj. 19 maja obchodzimy podobno Dzień Dobrych Uczynków. Warto wiec przemyśleć z czym wystąpimy wobec swoich bliższych i dalszych współplemieńców, aby jakoś się wpisać w tę sympatyczną przecież celebrę.

Ja sam sobie zrobiłem kawusię i ugotowałem płateczki na śniadanie. Jak tylko wstanie żona to, zrobię i dla niej kawusię i zastawię stół na śniadanie. Zjemy te płateczki, a później się zobaczy. Idźmy za wskazaniem Opatrzności, która też zrobiła nam dobry uczynek odganiając chmury i odsłaniając upragnione już słoneczko. Optymizm wkroczył w ludzi przeżywających koszmar zagrożenia powodziowego. Zapewne oni też znajdują pociechę w tym, że zastępy strażaków trudzą się, aby zapewnić im bezpieczeństwo, a przynajmniej ograniczyć szkody. Politycy śmigający po wałach też nie mają nic innego na myśli jak tylko to, aby czynić dobre uczynki dla powodzian. Rozglądnijmy się wokół, a zobaczymy ile dobra doświadczamy a przecież to nie jest wszystko na co nas stać. Dołóżmy się do tego dzieła, co?

Przy okazji, a propos polityków! Myślę, że będę wyrazicielem większości słuchaczy i oglądaczy waszej radosnej, przedwyborczej tfuuuurczości jeśli zgłoszę apel i wniosek: Spróbujcie się postarać i przestańcie mówić naraz !!!

Do dziennikarzy: Spróbujcie nadawać te popisy przedwyborcze według list, jak leci. Wtedy ubaw jest większy, a kogo taka zabawa nie interesuje ten może w tym czasie coś pożytecznego zrobić , np. dobry uczynek dla domowników, czy nawet sąsiada.

Niech ten dzień stanie się początkiem Tygodnia Dobrych Uczynków…Później się zobaczy

 

11 uwag do wpisu “Dzień Dobrych Uczynków

 1. ~Antoni Relski pisze:

  A jakby jednak wszyscy powiedzieli na raz, to po kwadransie byłby w końcu błogi spokój, a tak to ględzenie jest rozpisane na dni tygodnie i miesiące.
  Pozdrawiam

  Polubienie

  • tatul pisze:

   O to właśnie wnioskuję. Zgłosiłem ten postulat do Jedynki Polskiego Radia, ale odpisano mi, że to jest ich obowiązek i aby jeszcze ten tydzzień wytrzymać.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 2. ~s.Małgorzata pisze:

  Oj, zapomniałam o tym wspaniałym dniu, a zostało mi jeszcze 44 minuty do północy. Przechlapane, ale przerzucę na jutro. Co do polityków, to najlepsza metoda- nacisnąć czerwone kółeczko z kreseczką na pilocie, przycisk „off” lub inny wg, sprzętu. Gorzej, bo Artur-autystyk ma rzut na słuchanie jedynego słusznego radia, co w naszym domu głosem jest katolickim….. Jeszcze leci! O-i już mam dobry uczynek: nie będę walczyć o wyłączenie lub ściszenie. Wytrzymam! Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  • ~Marek Jan pisze:

   Jeszcze tą rozgłośnią Siostrę w domu katują?
   Zaiste anielskiej cierpliwości trzeba by tę próbę wytrzymać! Nasi bliźni nieraz wyjątkowo gorliwie wspinają się nam po nerwach.
   Ciekawe co by było, gdyby Siostra odbiornik wyrzuciła przez okno. Doszłoby do rękoczynów?

   Polubienie

 3. Siostra robi niezwykle dużo dobrych uczynków, a swoją działanością wyzwala u innych chęć podobnego postępowania. Już tylko ostatni wpis na blogu Siostry jest tego przykładem: http://siostramalgorzata.blogspot.com/2014/05/czas-na-odrobine-szczescia.html

  Przy okazji pragnę pogratulować nominacji do tytułu Ludzie Wolności:
  http://www.tvn24.pl/spolecznicy-ktorzy-zmieniaja-rzeczywistosc-glosuj-w-plebiscycie-ludzie-wolnosci,430143,s.html
  Dodam, że głosuję na Siostrę i propaguję na Fb potrzebę oddania szacunku i uznania dla Siostry oraz dla wszystkich osób zgłoszonych w kategorii Społeczeństwo.
  Życzę zwycięstwa

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.