Reguła trzech kopert

Przypomniał mi się dowcip z czasów PRL wprawdzie, ale ponadczasowy: Szef obejmując urząd, otrzymuje od poprzednika trzy koperty, z pouczeniem:
Gdy przyjdzie kryzys otwórz pierwszą kopertę.
Nowy podjął pracę, jednak mimo energicznych starań nadszedł moment kryzysu. Pomny pouczenia otworzył kopertę No. 1.
Znalazł tam instrukcję:
Zwalaj wszystko na poprzednika, to pomoże.
Zrobił jak kazali i jakiś czas było spokojnie. Po jakimś czasie pojawił się jednak kolejny kryzys, a wtedy zalecano: Otwórz kopertę No. 2.
Znalazł tam kolejną instrukcję:
Opracuj program reorganizacji, czy też jakichś reform.
Zrobił tak jak mu radził poprzednik i uzyskał potrzebny oddech. Do czasu. Gdy kolejny kryzys stał się nie do wytrzymania, zgodnie z radami nasz szef otworzył kopertę No. 3.
Była tam kolejna instrukcja:
– Przygotuj trzy koperty dla następcy i szykuj się do odejścia.

Aktualnie jesteśmy już po odbytych konwencjach i zjazdach naszych największych partii. Znamy więc główne hasła pod jakimi nasi politycy będą nas kusić perspektywą zmiany na lepsze… Jeśli tylko na nich właśnie zagłosujemy w kolejnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, do samorządu, czy do naszego parlamentu. Tych planowanych, a może również przedterminowych. Nasz szef, a nawet szef wszystkich szefów walczą z kolejnymi kryzysami, a my, zwykli zjadacze chleba nie wiemy na jakim etapie kariery się znajdują. Dlatego zapraszam do rozmowy mającej na celu ustalenie na jakim etapie kariery szefa jest:
– Premier – ja twierdzę, że otworzył właśnie kopertę No. 3, ale działa wciąż wg, instrukcji z koperty nr.2 wymieniając sporo ze swoich „zderzaków” i obiecując nowe podejście w rozwiązywaniu polskich problemów w II kadencji.
– Jarosław Kaczyński – ja myślę, że przeszedł on cały cykl kierowniczej kariery, a więc już dawno sięgał do kolejnych kopert. Bardzo dawno temu rozstał się z marzeniami, do których zmierzali kiedyś podobnie jak dzisiejsi rywale. Zawód jaki sprawili mu niegdysiejsi koalicjanci sprawił, że teraz pragnie działać wyłącznie sam i według swojej wizji budować Polskę wielką, dumną, prawą i sprawiedliwą.

4 uwagi do wpisu “Reguła trzech kopert

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.