Widmo czarnej teczki wciąż groźne

Dzisiaj rano dostrzegłem na koncie znajomego z Facebooka link do artykułu opatrzonego portretem Tuska, którego tytuł mówił wiele: Putin może skompromitować Tuska  http://wiadomosci.wp.pl/kat,39354,title,Rosyjski-politolog-Andriej-Piontkowski-Putin-moze-skompromitowac-Tuska,wid,16176484,wiadomosc.html?ticaid=111ae8.

Ponieważ tak dużo się dzieje wokół tej pary polityków i to nie tylko w związku ze Smoleńskiem, czy atakiem chuliganów na Ambasadę, to postanowiłem tam zajrzeć. To, co przeczytałem nasunęło mi skojarzenie z ujawnianiem depesz amerykańskiej dyplomacji przez WikiLeaks  , a także z ostatnio ujawnioną aferą Edwarda Snowdena, który udostępnił światu tajne i bardzo osłabiające wizerunek USA dane na temat zakresu podsłuchiwania prywatnych rozmów polityków nawet tych spośród najbliższych sojuszników. Formułowane przez wielu komentatorów podejrzenia o związki Snowdena z Rosją, gdzie znalazł po ucieczce polityczny azyl wydaje się być na tyle oczywiste, że już zagrożenie Tuska nie może zdziwić nikogo. Czy tego typu zagrożenia nie spędzają snu z powiek innych polityków z innych państw? Skoro służby specjalne wszystkich państw zbierają tzw. wrażliwe informację i mogą je we właściwym, korzystnym dla ich mocodawców czasie ujawnić, to mogą również wpływać na przebieg różnych procesów, kontraktów w całym świecie.

Co w takiej sytuacji mogą zdziałać lokalni przywódcy? Czy jest gdzieś kraj wolny od tego typu manipulacji? Nawet Watykan podlega tym samym manipulacjom skoro życie Papieża uznano ostatnio za zagrożone ze strony tamtejszej mafii, której nie podoba się prowadzone porządkowanie otoczenia tamtejszego banku. Skóra cierpnie na myśl dokąd to wszystko zmierza.

W tej sytuacji powstaje potrzeba sformułowania odpowiedzi na wciąż aktualne pytanie: – Kim jest człowiek ujawniający ściśle chronione dane służb specjalnych. Czy to jest zdrajca, czy raczej bohater. Próbę odpowiedzi znajdziemy m.in. tu: http://wpolityce.pl/artykuly/55556-edward-snowden-bohater-czy-zdrajca-na-stronie-bialego-domu-juz-25-tys-ludzi-podpisalo-petycje-o-jego-ulaskawienie

Rozumiem potrzebę zwalczania terroryzmu i przestępczości międzynarodowej, a więc również prowadzenia nasłuchu rozmów i podglądanie innych form wymiany informacji dokonywanych zwłaszcza w środowiskach podejrzanych o sprzyjanie takim procederom, ale totalne podsłuchiwanie wszystkich i wszędzie wydaje się czymś nowym i groźnym dla obywatelskich wolności i praw człowieka.

Boję się o to, że i na krajowym podwórku nadszedł czas na rządy „Czarnej teczki Stana Tymińskiego”, na którą już kiedyś głosowała znaczna część Polaków. Może nie na niego samego, ale na tę teczkę właśnie, bo miała ona przynieść wyjaśnienie różnych tajemnic i machlojek w jakie byli unurzani przedstawiciele polskiego establishmentu. Są tam zapewne kompromitujące tych i owych polityków nagrania różnych rozmów, czy też filmiki pokazujące żenadę bawiących się w różne zabawy naszych wybrańców. W teczce tej są również scenariusze zaprowadzenia powszechnej szczęśliwości dla wszystkich bez wyjątku Polaków, którym się to należy „Jak psu micha”. Rozejrzyjmy się kto ma taką czarną teczkę i odpowiedzmy sobie na pytanie: -Czy autorzy tych nagrań to też bohaterowie, czy raczej zdrajcy?

Nadchodzą ciężkie czasy dla polityków z kasą, ale bez klasy zwłaszcza.

 

9 uwag do wpisu “Widmo czarnej teczki wciąż groźne

 1. Tatulu – uczciwa gra i czyste sumienie ma to do siebie, że człowiek nie boi się”czarnych teczek”. Ongiś ledwie liznęłam tych „różnych zabaw” typu „podchody” kandydatów do najbliższego szczebla władzy, a i tak odczułam jak to „bagno” mnie wciąga. Jeśli ktoś ma czyste ręce i prawe sumienie – to czy dorwie się do władzy [stołka]? NIE! tam trzeba wykazać się cwaniactwem, „sprytem”, mieć asy w rękawie; tam dominuje szantaż; sumienie należy na ten czas schować do kasy pancernej etc..etc… Zastanawiałam się – dlaczego tak się dzieje? ponieważ w społeczeństwie istnieje coś takiego jak „konflikt interesów”. Zrobisz jednemu dobrze, to drugi cię za to opluje, a jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Jeśli faktycznie Rosja ma haka na Tuska, to dla dobra Polski należy czym prędzej zmienić rząd;

  Polubienie

  • Masz rację Basiu. Polityka jest dla wybrańców. NIe każdy może się tym zajmować. W tym środowisku panują specjalne zasady współżycia społecznego i dlatego wszelkie chwyty są dozwolone.
   Zmieniony rzad też stanie się obiektem operacyjnego rozpracowania i sytuacja się powtórzy

   Polubienie

 2. ~mironq pisze:

  Nie dochodziłbym do tak mylnych wniosków jak Ty. Zmiana rządu nic nie daje, a może jedynie pogorszyć sytuację. Zważ proszę, że jak człowiek jest już na świeczniku, to zdaje sobie sprawę, że jest obserwowany i wszystkie jego nieopatrzne słowa mogą zostać użyte przez media czy obce służby do odebrania mu władzy.

  Dobrze wiemy, że pretendent do stanowiska nie jest taki czujny, bo nie ma gwarancji, że to właśnie on się na ów stolec załapie. A służby lubią łapać „haki” na kandydatów i zbierają o nich informacje równie skrupulatnie jak o tych, którzy aktualnie rządzą. I mają łatwiej, żeby podsłuchać lub nagrać kogoś, nad kim nikt nie czuwa, a komu się wydaje, że może pozwolić sobie na więcej. To są działania długofalowe. 🙂

  Polubienie

 3. W temacie z pierwszej ręki:
  ” W czasach IV RP bywało, że służby próbowały „podchodzić” polityków – przyznał Roman Giertych w „Faktach po Faktach” w TVN 24. Były minister edukacji sugerował, że w czasach, gdy zasiadał w rządzie, „służby specjalne próbowały korumpować” urzędników.”http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sluzby-specjalne-probowaly-korumpowac-politykow-w-czasach-iv-rp-giertych-to-byl/efyr1

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.