Teraz nasz ruch

Od niedzieli, nie licząc wcześniejszych przecieków do prasy jesteśmy świadkami powstania nowego – starego podmiotu na scenie politycznej. Wyjątkowo głośno zrobiło się wokół tej sprawy, bo nowa partia ma w tym swój interes polityczny. Już w tytule GW w wielkim nagłówku czytamy to, co najważniejsze:

Koniec Ruchu Palikota. Teraz Twój Ruch. „Będziemy prawdziwą Platformą Obywatelską
Cały tekst:  http://wyborcza.pl/1,75478,14729244,Koniec_Ruchu_Palikota__Teraz_Twoj_Ruch___Bedziemy.html#ixzz2h9yJG8mR

W polityce od dawna wiadomo że: Niech nawet mówią najgorzej, byle po nazwisku. A więc komentarzy nie ma końca. Czy mają szansę na zjednoczenie lewicy, czy odzyskają dawne 10 proc. poparcia w sondażach, czy ludzie im zaufają?

Na odpowiedź przyjdzie nam poczekać.

Tymczasem do tematu zmiany nazwy partii Janusza Palikota włącza się Fundacja Twój Ruch broniąc swojego prawa do nazwy istniejącej już od roku fundacji. Robi się cieplej    w około tematu i chyba to dobrze, bo zgodnie z w/w zasadą. Czytam wywiad z przedstawicielką tej fundacji:

Jak oceniacie sięgnięcie po Waszą nazwę przez partię Janusza Palikota?- pyta dziennikarz.

Eunika Chojecka, rzecznik prasowy i współzałożycielka Fundacji Twój ruch odpowiada:. Fundację powołano ponad rok temu. Jej celem jest propagowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych. Teraz, w kontekście nadania tej samej nazwy nowej partii Palikota fundacja nie wyklucza podjęcia kroków prawnych. Wszystko wskazuje na to, że nazwa może być plagiatem. Całość artykułu:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/64132-twoj-ruch-to-plagiat-palikot-ukradl-nazwe-nalezaca-do-patriotycznego-stowarzyszenia-nasz-wywiad-z-rzeczniczka-fundacji-twoj-ruch

 

Jest temat? Jest problem? Jest ruch w interesie? Jest! Gdy usłyszałem tę nową nazwę to powiedziałem do żony:

– To jest stara nazwa kampanii reklamowej RSW Prasa-Książka-Ruch, która wchodząc na giełdę używała udanego hasła Teraz twój Ruch.

Uważałem wtedy, że było to bardzo udane hasło, bowiem sugerowało taki oto przekaz: – My stworzyliśmy ofertę, a teraz pora na ciebie. Twój „Ruch” . Było to jednocześnie odwołanie się do starej handlowej zasady: Klient nasz pan, bo hasło umieszczano na pomalowanych na zielono kioskach Ruchu rzucało się w oczy przechodniom i przyciągało. Jeszcze do dzisiaj można spotkać kioski ruchu z tymi hasłami na szybach.

Moje wspomnienia znajdują poparcie w tekście pana Waldemara Rajcy, który na swoim blogu napisał m.in.

…pan dyrektor hurtowni” Ruch”, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wziął udział w sesji reklamowej hurtowni i można było go oglądać w radomskiej Telewizji Dami reklamującego hurtownię kieleckiego ” Ruchu, oddziału w Radomiu, który na końcu reklamy mówił” „A teraz Twój Ruch”.. Ta reklama leciała co najmniej rok, jak nie więcej.. Więc zbitka „ Twój Ruch” już funkcjonowała kilka lat temu, jak istniała hurtownia „Ruchu” w Radomiu.. I tego nie wymyśliła pani Maria Czubaszek, ale ktoś, kto pomagał reklamować hurtownię Ruchu w Radomiu.. ”Twój Ruch”..

Hurtownia zniknęła- a szkoda, tak jak wiele polskich firm w kłębowisku przepisów, podatków i kontroli, ale widocznie pani Maria Czubaszek oglądała taką reklamę i pomyślała, że będzie to dobra nazwa dla demokratycznej partii antycywilizacyjnej- Ruch Palikota.. No i od wczoraj jest…

http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2013/10/07/twoj-ruch/

Jeszcze jeden rodzaj ruchu jest ostatnio w modzie. Ruszają się politycy pochłonięci walką o ważny fotel Prezydenta Warszawy. Panprezes nasilił kampanię przedwyborczą i co dzień w innym miejscu jak tylko może i potrafi osłabia Paniąprezydent przed mającym się odbyć w niedzielę 13 października referendum i agituje za jak najlepszą frekwencją. W ostatnim akordzie tej kampanii zapewne powie: Zrobiłem wszystko co mogłem, a teraz, do Was się zwracam Warszawiacy z Wielkiej Warszawy; Teraz Wasz ruch!!!

Bardzo aktywna ostatnio Paniprezydent też rusza się nadzwyczaj energicznie i wskazując gdzie tylko można na swój dorobek w zarządzaniu tak ogromnymi pieniędzmi w tak ogromnym mieście też mówi Wyborcom: Teraz Wasz ruch!

A my, zwykli obywatele spoza Warszawy jaki ruch możemy wykonać?

17 uwag do wpisu “Teraz nasz ruch

  • Ha…ha…ha a to się uśmiałam:) nie dlatego, że ktoś chce zagłosować na Palikota, bo każdemu wolno nie tylko kochać ale i głosować na kogo chce, ale ze stwierdzenia, że ktoś może spełnić program wyborczy. Już dosyć długo żyję i swego zdziwienia nie kryję, że „kiełbasa” wyborcza może może uczynić cuda:) a moim zdaniem – naszemu krajowi potrzebny CUD; może bym uwierzyła gdyby to był ruch J.P.II bo w Jego pośrednictwo w cudach wierzę.

   Polubienie

 1. ~David pisze:

  Możemy wykonać bardzo prosty ruch. Pójdźmy do wyborów i pokażmy Rządowi i obecnej opozycji czerwoną kartkę – oto mój ruch.
  Pan Prezes chciał w Warszawie Budapesztu… teraz będzie zamykał przestrzeń powietrzną nad Ursynowem i uciszał Stadion Narodowy, a jutro kto wie? może obieca Nam gwiazdkę z nieba albo zrobienie z Polski Katolandu?

  Polubienie

 2. Nie dajmy się zwariować. To, że kiedyś ktoś użył sloganu „twój ruch” czy istniała/istnieje inna inicjatywa pod tą nazwą, nie oznacza, że ta fraza jest zawłaszczona i nie można jej używać. To tak, jakby firma Microsoft zabroniła anglojęzycznej populacji używać słowa „windows”.

  Polubienie

  • Ależ ja piszę nie o prawach do tego sloganu tylko o ustawianiu nas w pozycji gotowości do wyboru właśnie tego, co dla nas przygotował dany reżyser. Idźmy za Tuskiem, albo za Kaczyńskim, albo za Palikotem, albo za…
   Pamietam taką frazę ze starego skeczu o Polaku:
   Pokoik maleńki, w pokoju dziewczyna roztacza swe wdzieki, Francuzi na to nieczuli i głusi, a Polak MUSI!…No no badźmy ścisli, co sobie Polka o nim pomyśli…itd
   Napracowała się, aranzując całą sytuację i podsuwa mu hasło:
   Teraz twój ruch!!
   Pozdrawiam

   Polubienie

 3. Bodaj , że to sam Napoleon Bonaparte powiedział iż:

  Żyją za pieniądze nasze,

  Nie żadni tam mesjasze,

  Trwonią, sprzedają, grabią,

  Sądzą, że wszystkich oszwabią,

  Twierdzą : to sprawy nie wasze!

  Wy tylko zagłosujcie tak, jak my wan podpowiadamy…

  Polubienie

   • Oj Tatulu – potrzeba, bardzo potrzeba nowych idei i nowych ludzi, ale…moje wątpliwości budzi;
    stagnacja i jakby uśpienie narodu, zwłaszcza młodego pokolenia; czyżby co obrotniejsi wyjechali na SAKSY?

    Polubienie

   • Basiu, młode pokolenie jest i działa. Ma poglądy na sprawy społeczne i je upowszechnia , Polecam do przeczytania fragment tekstu dotyczącego starych ludzi..
    Przeczytałem na blogu art. Pokolenie utracjuszów i mnie zatkało: Oto fragment:

    Już wkrótce starzy pożrą młodych, nie tylko metaforycznie. Czy można temu zapobiec? Można, i to nie tylko podwyższając wiek emerytalny młodemu pokoleniu, dokładając nam podatków i składek na ZUS. Przede wszystkim trzeba starym, tak jak gówniarzom, odebrać prawo głosu – w myśl zasady, że wpływ na sprawy państwowe powinni mieć ci, którzy są społecznie przydatni, a przede wszystkim miesiąc w miesiąc zrzucają się na rządowe wydatki. Po drugie – już dziś zreformować system emerytalny tak, by każdy ciułał sobie sam, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, bez taryf ulgowych, bez dokładania nierobom i cwaniakom na stanowiskach.

    Odchodzącemu pokoleniu chcę powiedzieć – i bardzo dobrze, że już odchodzicie. Zjebaliście ten świat, historia was z tego rozliczy. Moglibyście opamiętać się chociaż na sam koniec i dać nam choć cień szansy na normalne życie.

    Całość tu: http://ujagny.blog.pl/2013/04/03/pokolenie-utracjuszow/

    Polubienie

   • SZOK! całe szczęście że jestem słabowita bo dzięki temu po całość nie sięgnę; pewnie by nie tylko wątroba ale i serce było w rozterce; tyle lat ciężkiej harówki w warunkach szkodliwych i takie podziękowanie? szkoda słów; lepiej nie czytać żeby nie zrobić im przyjemności ;

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.