Jak zadumę przemienić w zadymę?

Pytałem w poprzednim artykule o to:- Czy świętować każdy może??? Wskazywałem w przeddzień Święta Niepodległości na zagrożenie rozruchami w Warszawie, gdzie przyjęto zgłoszenie 23 manifestacji i kontrmanifestacji, a kończyłem retorycznym pytaniem : – Co będą świętować ci, którzy co miesiąc śpiewają pod Pałacem Prezydenckim „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”.
Dzisiaj jesteśmy już wszyscy mądrzejsi o doświadczenie ostatnich dni. Widzieliśmy na własne oczy to, co pokazywała setki razy telewizja i słyszeliśmy dziesiątki komentarzy polityków przerzucających się odpowiedzialnością za wywołanie rozruchów i powszechnego (chyba) zgorszenia tym, co się stało. Dzisiaj już wiemy, że antybohaterowie zdarzeń, czyli bezpośredni uczestnicy zajść , młodzi ludzie, którym ktoś zaszczepił nienawiść w głowach i sercach odbywszy ustawkę rozładowali na jakiś czas swoją agresję i zostali zwolnieni do domów. Podobno zostaną osądzeni do stycznia i nawet zaocznie skazani na…No właśnie. Na jaką karę skazać narzędzie przestępstwa, a  jaką karę wymierzyć tym, którzy tego narzędzia użyli w znanym sobie celu? Ja idę o zakład, że prawdziwi prowodyrzy pozostaną bezkarni.
Każdy wie komu trzeba przypisać podzielenie nas Polaków na tych słusznych, prawdziwych, o bogoojczyźnianym zadęciu i na tych gorszych, niegodnych czczenia święta narodowego. Nie trzeba wymieniać ich z nazwisk ani wskazywać partii, czy organizacji w których się skupiają. „To się wi”. To z ich szkoły wychodzą ci, którzy na forach piszą:

Należy odsunąć tą antypolską bandę raz na zawsze. Czerwona zaraza była zawsze ością w gardle dla patriotów .Przez nich Polska traciła niepodległość. Zawsze byli na usługach państw ościennych.

Jak przystało na klasycznych lewaków kłamali, kłamią i kłamać będą. Faszyści, rasiści i komuniści w jednym. Was trzeba tłuc aż wyginiecie

 Po młodzież zawsze chętnie sięgają politycy w walce o głosy poparcia. Choćby w ostatniej kampanii wyborczej Kaczyński nobilitował kiboli do rangi bojowników o wolność słowa!??? Szczególnie ich cenił gdy wrzeszczeli „Donald matole twój rząd obalą kibole”, a Nowa Prawica??? Pan Korwin -Mikke istnieje w przestrzeni publicznej dzięki młodym, którym skutecznie poprzewracał w głowach szerząc jakieś utopijne hasła i tropiąc wraz z nimi czerwoną hołotę. Przykłady można mnożyć.

Tak się jakoś układa, że wciąż słuszne jest powiedzenie:
„Młodość osądza, a starość usprawiedliwia”. Jak trzeba radykalizmu, to najlepiej posłużyć się młodzieżą, a co później? Trafiają do aresztów i mimo, że nie zawsze spotyka ich ostra kara, to jednak mają zafajdaną kartotekę. Rewolucje pożerają swoje dzieci. Gdy politycy osiągną swoje cele przestają zwracać uwagę na tych, dzięki którym wywindowali się na szczyt. Mają wtedy inne priorytety, jak choćby utrzymanie się przy władzy, a do tego młodzi i gniewni nie są już potrzebni.

Zrewoltowana młodzież nazywa sukcesem wydarzenia warszawskie A.D.2011. Oceniają, że było ich 20-30 tys. Na przyszły rok przyjdą lepiej przygotowani w liczbie 100 tysięcy, jak piszą na swoich forach. Tylko pan Premier mówi, że to była jedynie „chuliganerka” .

Spokojnych snów Panie Premierze.

 

10 uwag do wpisu “Jak zadumę przemienić w zadymę?

 1. ~Ciamajda pisze:

  Łatwo widzę przychodzi panu wskazywać palcem winnych, wszystko już pan wie. Nadawałby się pan na sędziego. Zawsze mnie zadziwiała w ludziach taka zdolność do czarno – białego widzenia świata i do wręcz natychmiastowego formułowania ostrych jak brzytwa ocen. To jest myślę właściwość osób, którzy się nieźle urządzili w życiu.

  Polubienie

  • Tatul pisze:

   Ciamajdo, ja tak widzę świat i tak go opisuję. Mam świadomość, że moje oceny mogą kogoś dotykać. Nie jest moim zamiarem nawracanie kogoś na mój sposób widzenia świata i przekonywania do zagrożeń jakie się rysują wokół nas. Czas pokaże czy miałem rację.Jakie znaczenie ma tu mój stan posiadania?Ci, którzy się urządzili nie piszą blogów…no chyba że politycy, którzy muszą pisać pod potrzeby swojego elektoratu .Wiadomo, że „vox populi, vox Dei”.Pozdrawiam

   Polubienie

  • ~Ciamajda pisze:

   IImajko, widzę że i ty posiadłaś pełną wiedzą potrzebną do wydania wyroku. Więc sypnij no nazwiskami, raz a dobrze, wyjaśnij kogo masz na myśli pisząc „oni wszyscy”, niech i ja się dowiem kto jest winny, po co się sięgać po uogólnienia, niedopowiedzenia, po co to porozumiewawcze mruganie oczami.

   Polubienie

   • ~iimajka pisze:

    Podaj mi proszę swe nazwisko, to nim sypnę.Oni to ci wszyscy, którzy pozwalają, pobudzają, prowokują przemoc – niezależnie czy to prawica, lewica, naziści, czy policja.Ci pośredni zostali wyżej wymienieni, a bezpośredni swe oblicza schowali.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.