Co Polacy świętują 11.11.11 r ?

Przed jutrzejszym Świętem Niepodległości związanych z obchodami 93 rocznicy odzyskania niepodległości warto zastanowić się nad tym, kto i co zamierza świętować. Serwisy informacyjne donoszą o 23 formalnych i nieformalnych grupach mających coś świętować, czy tylko zademonstrować jakieś stanowisko w sprawie, albo wręcz sprzeciwić się czyjemu sposobowi świętowania, poprzez zorganizowanie kontr manifestacji. I to dotyczy tylko Warszawy. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki pięknie układającą się datę 11.11.11 aby napotkać na ciekawe  materiały informacyjne i propagandowe.

Władze porządkowe podejmują wszelkie możliwe kroki zaradcze dla zminimalizowania skutków starć pomiędzy manifestantami. Ściągają policyjne posiłki, instalują dodatkowy monitoring itp. Wiadomo : Strzeżonego…
Czy jednak uda się wykrzyczeć wszelkie przygotowane na tę okazję argumenty? Czy patrioci biorący udział w manifestacjach i kontr manifestacjach pozwolą każdemu na skorzystanie z jego prawa do manifestacji postaw i poglądów odbiegających od swoich własnych przekonań? Czy nie pora na zasypywanie przepaści światopoglądowych w społeczeństwie zamiast je podsycać dla jakichś tam kalkulacji politycznych?
Takich pytań jest całe mnóstwo. Szkoda, że zagłaskujemy, czy też zakrzykujemy wszelkie różnice jakie istnieją w społeczeństwie i jedynie w dniu świętowania tak podniosłej rocznicy poważny problem skrajnego zróżnicowania poglądów wychodzi na światło dzienne. A po święcie? Po święcie cisza i spokój, aż do następnej rocznicy.
Dla mnie istnieje jeszcze jedno kluczowe pytanie:
– Czy politycy śpiewający pod Pałacem Prezydenckim  10-tego każdego miesiąca „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie…”  będą mieli co świętować w dniu 11.11.11 r.?

I pomyśleć, że nasz wybitny Marszałek, którego nazwisko będzie z okazji Święta Niepodległości wymieniane tysiące razy we wszelkich oficjalnych przemówieniach miał  w swoim dorobku i takie motto:

 • Jednym z przekleństw naszego życia, jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków.

10 uwag do wpisu “Co Polacy świętują 11.11.11 r ?

 1. ~Klarka Mrozek pisze:

  jadąc dziś w odwiedziny do rodziców (jakieś 150 km) zauważyłam bardzo wiele udekorowanych flagami domów, flagi są zarowno w miastach jak i na wsiach, uważam, że idziemy w bardzo dobrym kierunku, byłam dziś dumna. Acha, nie słuchaliśmy dziś wiadomości ani nie oglądaliśmy tv, dopiero teraz widzę, że nie wszędzie było miło. Serdecznie pozdrawiam mojego ulubionego blogera!

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Ja przejechałem nieco krótszy dystans i potwierdzam. Tak jest. Flagi coraz częściej powiewają na domach również na wsi. Nie widziałem też ludzi pracujących na budowach. Świętujemy coraz piękniej tylko, że wciąż nie wszędzie. Warszawa zawsze się wyróżnia. In minus. Tegoroczna demolka może otrzeźwi kogo trzeba?Pozdrawiam świątecznie przemiłą autorkę przodującego we wszystkich rankingach bloga.

   Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Ja wplotłem w plan dnia mszę za Ojczyznę w miejscowym kościele i telewizyjną transmisję w obchodów centralnych.Wszystko się świetnie komponowało. Dopiero relacje z zadymy zmąciły ten obraz .Dzisiaj wiemy, że to nie była polityka tylko chuligaństwo, i to międzynarodowe. Na szczęście Warszawa to wyjątek na tle kraju.Pozdrawiam Rodaka i całą familię

   Polubienie

 2. Attonn pisze:

  Jeżeli kiedyś katolicy spełnią swoje postulaty „patriotyczne” dotyczące Polski i w końcu wymordują wszystkich „wrogów narodu” czyli: tych co mają żydowskie korzenie, innowierców oraz ateistów, homoseksualistów itd. to co potem zrobią? Przecież nie potrafią żyć bez agresji i nienawiści. Jeżeli będą mieli Polskę tylko dla siebie, to kogo będą tłuki? Pozostanie im powybijać się nawzajem.http://ateistaa.blog.onet.pl/

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Attonie niepotrzebnie wpadasz w czarnowidztwo. O siebie się nie martw. Mieszkasz poza granicami, masz zasługi w walce z kk. Tobie nic nie grozi. Gorzej z nami, ale niech żywi nie tracą nadziei.

   Polubienie

   • Attonn pisze:

    > Attonie niepotrzebnie wpadasz w czarnowidztwo. O siebie się nie martw. Mieszkasz poza granicami, To Ty już nawet zdecydowałeś gdzie mieszkam?Kłam dalej – tylko tak potraficie bronić swoich „prawd”. Coraz mniej ludzi już wierzy takim jak Ty.Kłamstwem się będziecie pogrążać.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.