POlityczne zaPiSki

Zajęty sprawami życiowymi odpuściłem na jakiś czas ze swojego pola widzenia nasze krajowe sprawy polityczne. Wiem, że po zakończeniu kampanii wyborczej gwałtownie spada zainteresowanie tym, co nasi wybrańcy czynią tam na górze. Nie można jednak nie zauważyć nagłych zwrotów akcji i przetasowań jakie dokonują się w składzie największych partii. Tym bardziej, że od kilku dni trwa medialna gwara wznoszona przez nie do końca tak zatwardziałych, jak sprawiali wrażenie, hunwejbinów prezesa – panów Ziobro, Kurskiego i Cymańskiego, którzy ośmielili się coś powiedzieć, coś skrytykować i zaproponować debatę wewnętrzną nad sposobami naprawy partii PiS po przegranych – po raz szósty wyborach. Wymowne milczenie szefa partii nie zapowiadało nic dobrego, bo znamy przecież skutki podobnej akcji ze strony dawnych kolegów Ziobry, którzy  w podobnej sytuacji odeszli lub zostali wyrzuceni przed rokiem z PiS i próbowali stworzyć niezależny byt nowej partii PJN. Napięcie rosło, aż wreszcie dzisiaj przemówił sam szef. I co powiedział?
Powiedział że: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-to-kurtyna-klamstw-ziobro-chcial-sie-tam,1,4901031,wiadomosc.htmlJarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” opowiada o rozłamie w PiS i rosnącym wokół tej sprawy szumie medialnym. Prezes PiS przyznał, że największym problemem partii jest „kurtyna kłamstw, która otacza Prawo i Sprawiedliwość…”
Otóż mnie się wydaje, że kurtynę kłamstw wokół tej partii stworzył sam prezes, a więc raczej wie co mówi. Gdyby mówił zawsze prawdę i tę samą prawdę nakazał mówić tym, którzy teraz dopiero rzucają troszeczkę światła (wciąż chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko) na zakulisowe sprawy PiS-u, gdyby nie tworzył wizerunkowej fikcji na użytek swoich wyznawców czytających tylko gazety sprzyjające PiS, gdyby nie tworzył takiego samego bytu na użytek swoich wyznawców słuchających jedynie toruńskich rozgłośni, gdyby zapewnił w PiS choćby odrobinę demokracji, to pewnie nie doszłoby do kolejnego buntu na pokładzie. Warto zauważyć, że w tzw. międzyczasie PiS stracił kontrolę nad publicznymi mediami oraz wpływy w Presspublice :

http://www.rp.pl/artykul/118849,732502.html co zapewne zdejmie ze sprzyjających PiS-owi gazet odium nie do końca rzetelnego przekazu w temacie działań, intencji, zamierzeń, czy wyznawanych faktycznie przez PiS wartości.

Tempo zmian na górze jest tym razem naprawdę imponujące. Wczoraj wyrzuceni trzej ważni działacze PiS natychmiast tworzą nowy klub parlamentarny i dzisiaj na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu RP są już nowym bytem sejmowym i nową siłą, o której głosy zabiegać będą wszystkie kluby sejmowe. Czy poprawi to jakość naszej demokracji i jakość stanowionego prawa? Czas pokaże. 

2 uwagi do wpisu “POlityczne zaPiSki

 1. ~Agnieszka S. pisze:

  Nie ma ludzi nie zastąpionych na żadnym stanowisku, ani nie omylnych… ale niektórzy uważają się za takich i to jest właśnie przykre… Bo jak śpiewał Perfekt, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym… A tu szósta przegrana… i wina zawsze po stronie innych… Myślę, że wielu ludziom nie przeszkadzają poglądy polityczne PiS, tylko przeszkadza sam Prezes. I jako dobry ojciec, przywódca i założyciel powinien on myśleć o dobru partii którą założył, a nie przedkładać nad własne ambicje i chęć dokopania Tuskowi. Może kiedyś się opamięta, ale wtedy zapewne zostanie sam… Ja zmagam się teraz z innym szokiem. We wtorek wieczorem dowiedziałam się, że moja 4 letnia córeczka ma problem ze słuchem… nie słyszy w ogóle wyraźnie i lekarz stwierdził, że to cud, że ona mówi i reaguje na polecenia oraz, że potrafi odtwarzać melodię… Na szczęście w dzisiejszych czasach problem ten nie urasta do rangi katastrofy, ale jednak szok jest… Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

  • ~Tatul i Mamuna pisze:

   Agnieszko, dziękuję za komentarz, a w nim podobną do mojej ocenę sytuacji.Smutne są te wiadomości o problemach zdrowotnych córki. Mam nadzieję, że lekarze rozwiążą problem i usuną zmartwienie zatroskanych rodziców. Tego właśnie Wam życzymy

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.