Wybraliśmy

 

   Jeszcze nie wszystko stało się jasne i do wtorkowych godzin wieczornych będziemy czekać na ostateczny komunikat Państwowej Komisji Wyborczej, ale już wiemy, że… PO się po-pis-ała dużym sukcesem wyborczym. Kampania wyborcza konkurencji oparta na totalnej negacji wszystkiego, co dotychczas robiła koalicja rządząca – mimo, że była niezwykle agresywna, to jednak nie przyniosła spodziewanych efektów. Jak widać Polacy preferują politykę zgody i współpracy wszystkich ze wszystkimi, a nie zaczepno-konfrontacyjnych postaw będących zapowiedzią nieustającej wojny wszystkich ze wszystkimi oraz mrzonek o wielkości i mocarstwowości naszego państwa.

Z pierwszych podsumowań zwróciłbym uwagę na wypowiedź Radosława Marksowskiego, który w odniesieniu do głównych konkurentów powiedział co następuje:  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/byc-moze-jestesmy-u-progu-sekularyzacji-kraju,1,4875424,wiadomosc.html

…jeśli zliczy się głosy SLD i Palikota, tj. ok. 20 proc., i jeżeli się popatrzy, że blisko 40 proc. zyskuje PO, która nie jest ulubienicą Kościoła katolickiego, to po raz pierwszy mamy jakąś wyrazistą konfigurację wskazującą, że pomoc Kościoła, jaką uzyskuje PiS, chyba niewiele już pomaga. I patrząc na wyniki z tego punktu widzenia, można powiedzieć, że być może jesteśmy u progu sekularyzacji kraju – zauważył Markowski.

PiS natomiast – jego zdaniem – nie jest partią, ale „jakąś przybudówką do wodza”, która nie ma ludzi. – W każdej normalnej partii po szóstych przegranych wyborach jest demokratyczny proces, w którym ludzie odpowiadają sobie na pytanie, dlaczego partia nie może wygrać. Jeżeli jej szef w badaniach w CBOS ma systematycznie 55 proc. braku zaufania Polaków, to oznacza, że jest on głównym hamulcowym rozwoju tej partii. I normalna partia w takim układzie kładzie swoje dobro przed dobro jednostkowe człowieka, nawet jeśli zasłużone – podkreślił politolog.

Na wypowiedzi innych dyżurnych ekspertów opowiadających się tradycyjnie za PiS-em już nawet nie zwracam uwagi skoro szef tej partii, pomimo sześciokrotnej dotkliwej przegranej, nadal pozostaje wierny swemu powołaniu i zapowiada dalszą walkę o realizację swoich ideałów.

   Mamy zatem zapowiedź nieustającej walki w parlamencie ,a zatem i w mediach. Spokoju nie będzie, ale ten niepokój może być twórczy. PO nauczyła się pokory. Zmuszona do ostrej walki w kampanii wyborczej musiała sporo obiecać, a teraz tym bardziej musi zabrać się do roboty, aby spełnić swoje obietnice i poczynione deklaracje.

   Po rozstrzygniętych wyborach prezydenckich napisałem tekst pt. Jest dobrze

Rozpoczynał się od wierszyka:

Jest dobrze, bo czego chcieć więcej?

Wybraliśmy jednego, aby nas reprezentował

I drugiego, aby mu patrzył na ręce.

   Teraz wypada jedynie zastosować tu liczbę mnogą. Reszta nadal obowiązuje.

   W ciekawych czasach żyjemy.

2 uwagi do wpisu “Wybraliśmy

  1. ~Brzoza pisze:

    Wierze, ze bedzie dobrze. Wprawdzie miasta amerykanskie ( w tym slyszalam – Chicago) nadal wola PIS- to jednak w Polsce wiekszosc ludzi jest za PO. Zastanawiam sie co nowego uczyni p. Palikot, na ktorego glosowali ludzie mlodzi. Polityka to jedna wielka tajemnica. Moze teraz bedzie sie ludziom zylo lepiej? Zobaczymy. Pozdrawiam.

    Polubienie

  2. ~Agnieszka S. pisze:

    Witam! Mam nadzieję, że przesyłka dotarła….Ja choć bardzo się broniłam poszłam zagłosować. Zmusił mnie do tego mój mąż, niby śmiejąc się, że chce jeszcze do domu wrócić i móc ze spokojem odwiedzać rodzinę w Polsce 🙂 Na wyniki czekał chyba tak samo jak przywódcy partii 🙂 I bardzo się z wyniku ucieszył… Bo ostatnio nawet ludzie, którzy pojęcia nie mają gdzie Polska leży, zaczęli go pytać, co też ten Premier Kaczyński chce osiągnąć kłócąc się z całym światem…Ja mam nadzieję, że uda się jednak choć odrobinę spokoju wywalczyć… zarówno w życiu społecznym jak i w polityce. Myślę, że Polacy są już zmęczeni ciągłą walką… trzeba iść do przodu nie oglądając się wiecznie za siebie…No i jeśli ktoś 6 raz przegrywa… i dalej nie daje mu to nic do myślenia… hmmm…to czy temu komuś na prawdę leży dobro Polski czy tylko własna osobista satysfakcja…

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.