Nocne Polaków o Krzyżu rozmowy

  Wczoraj wieczorem otrzymałem list od zaprzyjaźnionej autorki bloga kończący się słowami: –Ech, idę przed TV, bo za chwilę program „Big Brother” spod krzyża.   Odpisałem naprędce i sam też zasiadłem przed telewizorem. Przez cały dzień dochodziły do mnie nawoływania RM do swoich słuchaczy o przyjście na godzinę 20 –tą pod krzyż, aby wspomóc obecnością i modlitwą obrońców krzyża wobec zapowiedzianego na 23-cią zgromadzenia przeciwników tej lokalizacj krzyża skupionych wokół inicjatywy „Akcja Krzyż” zainicjowanej przez Dominika Tarasa. Pozostałe media również informowały o tym, co ma nastąpić. Podobnie jak tydzień wcześniej włączyłem TVPInfo . Kto oglądał sprawozdanie na tym właśnie kanale, ten słuchał również tych samych co ja wypowiedzi zaproszonych gości.

   Poprzednie własne komentarze oceniające próbę przeniesienia krzyża do kościoła Św. Anny chyba każdy pozostawi bez korekty. No, jeśli trzeba być rzetelnym w przekazywaniu odczuć to trzeba przyznać, że tym razem policja i służby porządkowe dobrze zabezpieczyły jedną jak i drugą grupę protestujących. Uniknięto prowokacji i bezpośrednich ataków dzięki czemu, poza paroma rozbitymi nosami nic poważnego się nie stało.

   Było raczej niepoważnie, śmiesznie , zadymiarsko czasami , ale nie wszystkim było do śmiechu. Nieprawdą jest też, że nic poważnego się nie stało. Wystarczyło posłuchać księdza Bonieckiego- redaktora naczelnego Tygodnika Powszechnego, który ocenił tę zadymę jako pewien przełom prowadzący do koniecznej już teraz rozmowy o rozdziale Państwa od Kościoła, do której jesteśmy kompletnie nieprzygotowani. Żadna ze stron nie jest w stanie przekonać drugiej o korzyściach płynących z pozostawienia relacji wzajemnych bez zmian. Podobnie widział to profesor Papieskiej Akademii Teologicznej. Dziennikarze nie widzieli  również dobrego wyjścia z tej sytuacji. W całej relacji dopatrzyłem się ponadto wielu wątków, na które i ja zwracałem uwagę – co przyniosło mi jakąś, gorzką raczej satysfakcję.

   Dla przykładu podam , że rola mediów w kreowaniu tego kryzysu jest coraz mocniej akcentowana przez coraz szersze kręgi analityków i zwykłych obserwatorów. Jeśli wspomnieć chwile po katastrofie samolotu, w czasie których poszczególne rozgłośnie i stacje radiowe delegowały do obsługi wydarzeń wypróbowanych i zaprawionych w prowadzeniu podobnych relacji z czasów śmierci Jana Pawła II to jasno widać, że realizowali oni niemal identyczny scenariusz, nie bacząc na różnice pomiędzy osobami, które przychodziło nam żegnać. To wtedy narosło mnóstwo mitów i pojęć rzucanych na wyrost , których umarłym się zazwyczaj  nie żałuje. Mówiono o tragedii wynikającej z tego, że zginęła elita narodu. Pytano co teraz z nami będzie? Szybko powiązano ze sobą celową eksterminację elity narodu w Katyniu, czy w Powstaniu Warszawskim z tą tragedią, co nasunęło amatorom spiskowej teorii dziejów łatwe skojarzenia co do autorstwa wszystkich tych nieszczęść.  I tak wykreowaliśmy sobie problem. Nastroje większości ludzi szybko wróciły do punktu wyjścia, ale politycy postanowili kuć żelazo póki gorące i zdyskontować stan nastrojów społecznych dla zdobycia dodatkowych głosów w tej przyspieszonej i dziwnej kampanii prezydenckiej. Resztę już znamy. Spadkobierca tradycji przegrał, ale nie czuje się przegrany. Mąci, podgrzewa nastroje.

Czy Świętej pamięci Lech Kaczyński był tej klasy osobowością co Ojciec Święty Jan Paweł II? Oczywiście , że nie. Przed katastrofą miał bardzo niskie i raczej negatywne notowania odnoszące się  do sposobu sprawowania władzy. Nie da się tego wytłumaczyć w taki sposób jak to czyni PiS, że to z powodu agresywnej postawy mediów, niesprawiedliwie oceniajacych zasługi prezydenta. Władze nad publicznym radiem i telewizją miała do dzisiaj (nomen omen) PiS ze swoimi przystawkami z dawnej wstydliwej już teraz koalicji z Samoobroną i LPR.

   Dzisiaj , w rocznicę tragedii wchodzi w życie Mała Ustawa Medialna: http://ustawamedialna.pl/   pozwalająca na dokonanie zmian we władzach tych mediów.  W tej chwili, gdy piszę mamy już nowego Prezesa KRRT. Czy teraz będzie sprawiedliwiej? Czy nowe władze mediów publicznych zachowają misję przypisaną tym mediom w zakresie edukacyjnym czy kulturalnym? Czy podobnie jak za czasów poprzednich władz będą trąbić jedynie za swoimi i w sprawie swoich?

  Panuje dość znane powiedzenie , że ten kto ma władzę nad mediami ten przegrywa. Chyba jest w tym dużo prawdy, bo widzimy to na przykładzie czwartej już przegranej Jarosława.

   Każda nowa władza chce mieć decydujący wpływ na media. Czy obecne rozdanie w tym zakresie ma szansę na obiektywizm i pozostawienie mediom niezależności? Zobaczymy.

Warto uczyć się na błędach, i to w dodatku cudzych. Wiemy jednak, że powiedzenie mądry Polak po szkodzie znalazło jednak nową wersję:

Zaś prawdę tę każdy z nas kupi,

Że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi !

 

Ps.

Dedykowałem kiedyś Prezesowi PiS kilka aforyzmów , po tym jak użył aforyzmu J.Piłsudskiego w wieczór powyborczy. Był tam aforyzm Napoleona:

Armia baranów, której przewodzi lew jest silniejsza od armii lwów prowadzonych przez barana.

   Po wczorajszych demonstracjach wiemy, że armia to nie tylko barany, ale i ludzie młodzi, wykształceni i inaczej rozumiejący hasło Polska jest najważniejsza  niż to, co próbuje z uporem godnym lepszej sprawy lansować LEW, stawiający tylko siebie na czele Polski. Młodzi mają do dyspozycji Internet i mogą się skrzyknąć, aby spotkać wszędzie i w każdej sprawie.

Dzisiaj już Prezes był uśmiechnięty. Gdy przyszedł na plac ze swoją gwardią przyboczną złożyć wieniec pod krzyżem powitano go skandowaniem: – Jarosław! Jarosław!

To poprawiło mu humor. Czy na długo? Po południu następne lewicowe demonstracje.

 

  

 

 

27 uwag do wpisu “Nocne Polaków o Krzyżu rozmowy

 1. ~Brzoza pisze:

  Ja juz nie mam slow. Na to wszystko co sie dzieje- nie mam slow. Dziwili sie, ze Prezydent nie przyjechal pod krzyz. Ale on byl wsrod powodzian! Nie pomoze im w odbudowie domow, nie wywiezie gruzu, ale byl i to jest wazne. A to slodzenie Nieprezydentowi to juz przesada. Czy naprawde jemu to sie podoba? Czy wierzy, ze ludzie robia to wszystko z milosci do jego partii, programow politycznych, jego samego ? Z szacunku do wladzy, ktorej on nie ma? No, ja nie wierze. Nie wierze i juz! W Polsce noc ciemna, u nas pora obiadowa. Ogladam TV, bo po pracy mial byc on rozrywka. Ale nie jest! Denerwuje mnie to wszystko i zgrzytam zebami ( leczonymi u dobrego dentysty, ktory wita mnie zawsze pieknym usmiechem! I niech tylko bron Boze nie pyta- co tam u nas w Polsce? Bo co wtedy odpowiedziec ? ) Dobrej nocy !

  Polubienie

   • ~Tatul pisze:

    Wszyscy będą mieć problemy z zębami od zgrzytanie lub gryzienia twardych orzechów . Trzeba to brać historycznie, od czasów PRL wychodzącJakoś im wytłumaczysz Co z tego wyniknie? Tego nikt nie wie, bo jak powiadają prognozowanie jest trudną rzeczą –szczególnie gdy chodzi o przyszłośćPozdrawiam

    Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Zęby trzeba oszczędzać i opanować odruch zgrzytania. Problem, który obudzono z długiego uśpienia nie prędko zaśnie. Podobno już 80 proc. społeczeństwa opowiada się za rozdziałem Państwa od Kościoła instytucjalnego. Takie wyniki badań społecznych usłyszałem w nocy. Pojawia się pytanie : – Czy istnieje sposób na przywrócnie dawnego status quo ante????Lewica złapała wiatr w żagle i pracuje na starych liniach podziału społecznego rozbudzając przyschnięte już żale i roszczenia. Poszerzają bazę społecznego poparcia, aby dobrze wypaść w wyborach samorządowych a później w parlamentarnych. Marzy im się przejęcie władzy. Mają szansę, bo mogą skorzystać z Jarkowego scenariusza i teraz powiedzieć swoje TKM.Gdzie się dwóch bije …tam trzeci podaje kije …albo i co innego co kij moze zastąpić.Oszczędzamy zęby Brzozo, bo czeka nas długie zgrzytaniePozdrawiam

   Polubienie

 2. ~christoff pisze:

  O krzyżu można mówić dużo … tylko czy coś to zmieni … nakręciliśmy sami tą spiralę i teraz w końcu zaczęła ona się odkręcać … ja tylko zadaję sobie jedno pytanie – skąd taka zawziętość wśród ludzi broniących krzyż przed przeniesieniem … czy naprawdę są tak zindoktrynowani … czy naprawdę uważają że Kościół nie jest godnym miejscem dla symbolu religii chrześcijańskiej …zwierzenia-czlowieka-zmienionego.blog.onet.pl

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Christoff, miło że zajrzałeś po dłuższej nieobecności.Gdyby zadać to pytanie ludziom uważajacym się za obrońców krzyża to narazilibyśmy się na zarzuty o…? Nie warto wiec pytać. Warto stawiać to pytanie ludziom po tej stronie barierek, politykom i czekać na otrzeźwienie.Lewica podtrzyma ten spór i upiecze na tym swoją pieczeń.

   Polubienie

  • ~szpila pisze:

   Christoff napiszę ci tylko jedno.Większość jeszcze myśli że tyłki mają już w wolnej europie.A le jeszcze zapominają że głowy maja jeszcze i myśli w średniowiecznym kościele.Pozdrawiam.

   Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Bardzo dziękuję. Nie chciałem ranić nikogo, kto jest zaangażowany po jednej lub drugiej stronie gorszącago wszystkich już ludzi konfliktu.Pozdrawiam. Chętnie skorzystam z zaproszenia

   Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   ~Palabra, Próbowałem kilkakrotnie wpisać komentarz do Twojego posta, ale nie radzę soobie z Twoja barierą logowania. To coś zupełnie innego niż w Onet.Nic to. Pozdrawiam

   Polubienie

 3. ~Roman pisze:

  Bandytom, mordercom, najeźdźcom, plugastwu co chciało nas wytępić stawiamy pomnik ?!W Ossowie koło Wołomina, gdzie 90 lat temu wydarzył się „Cud nad Wisłą”, powstaje pomnik. Nie będzie jednak poświęcony żołnierzom polskim, lecz bolszewickim. To pierwsze takie upamiętnienie na Mazowszu.”Nagrobek powstaje według projektu rzeźbiarza Marka Moderaua, zwycięzcy niedawnego konkursu na projekt kwatery smoleńskiej na Wojskowych Powązkach. Będzie miał formę wyłaniającego się z ziemi prawosławnego krzyża, po bokach którego staną w szeregu 22 spiczaste elementy przypominające ostrza bagnetów Inicjatywę poparł Bronisław Komorowski : – Szacunek dla żołnierzy leży w polskiej tradycji. Warto pokazać Rosjanom, że tak samo odnosimy się do ich poległych. Upamiętnienie mogiły na Polakówej Górce byłoby dobrym gestem w stosunkach polsko-rosyjskich (..).Cała kompozycja wykonana będzie z nierdzewnej kwasoodpornej stali. Pomnik ma być gotowy w 90. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Samorząd Wołomina sfinansował utwardzenie prowadzącej do niego drogi. Wojsko przerzuci nową kładkę nad rzeczką Czarna Struga. Podczas uroczystości 14 sierpnia bolszewicką mogiłę odwiedzi prezydent Bronisław Komorowski.”Pokażcie powodzianom na co idą pieniądze, pokażcie wszędzie tych „nawiedzonych” i otumanionych posłannictwem „. Wiele rzeczy mi się nie podobało, wiele mam do zarzucenia Komorowskiemu, ale POLSKI PREZYDENT patronujący budowie POMNIKA BOLSZEWIKOM ???Człowieku, Piłsudski wraz z połową wymarłej już Polskiej Armii przewraca się w grobie. Jak tak można ? A no można , skoro ma być jak widać.Dla takich jak ja niedowiarków, dołączam link do informacji – bo w pierwszej chwili nie uwierzyłem, zakrawało na taki absurd, że nie mogłem pojąć, jak komuś w ogóle takie coś przyszło do głowy !!) :http://warszawa.gazeta.plDlaq równowagi proponuję, aby w Warszawie postwic pomnik bohaterskim żołnierzom niemieckim którzy zgineli w casie Powstania Warszawskiego z rąk polnishe banditen..Dzaidek prezydenta Komorowskiego, czekista Szczynukowycz bedzie miał swój pomnik, to i dziadek naszego premiera Tuska, SSman tez winien mieć swój pomnik!1 a nie tam jakis prezydent Lech Kaczyński zamordowany w Smoleńsku przez chłopaków z WSI!!

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Dużo goryczy Romanie. Gdyby spytać przechodniów każdego miasta czyje pomniki mijają i co te osoby zrobiły dla ich miasta, czy dla kraju to przekonamy się , że ludzie mają do tego dość obojętny stosunek. Politykom do celebry potrzebne są takie okazje, bo to można pojawić się przed kamerami, przeciąć wstęgę, coś wygłosić. Jest jeszcze sporo placów do udekorowania. Kamieniarze i artyści rzeźbiarze też muszą coś robić. Kiedyś przyjdzie inna władza, zrzuci posągi niechciane ,a cokoły pozostawi dla swoich i świat będzie się kręcił . Szkoda nerwów.Pozdrawiam

   Polubienie

  • zuza11@poczta.onet.pl pisze:

   A ja mam takie trochę przewrotne pytanie Romanie, czy gdyby ci bolszewicy, pomimo całego uczynionego w Polsce zła, uratowali by życie całej Twojej rodzinie, to zaniósł byś kwiaty pod ich pomnik?

   Polubienie

   • ~Roman pisze:

    wiesz zuza, ja bardzo ci zycze by ci niewatpliwie sympatyczni bolszewicy kiedys mogli uratowac Ciebie i Twoja rodzinę!!Oni własnie juz moja rodzine raz „uratowali”..Mo ojciec jako żołnierz wrzesnia 1939 został przez nich ratowany w obozie w Starobielsku!A w ogóle…to ci dziecko strasznie wspólczuje…nie wiem kto ci taka krzywde zrobił…Kiedys zapłacisz za to starszna cene…I to szybciej niz ci sie może wydawac..GłuPOta nie boli…

    Polubienie

   • zuza11@poczta.onet.pl pisze:

    Brak mi słów na ten komentarz… Pomimo tego…Przepraszam bardzo, ale do kogo Pan kieruje te słowa? Czy my się znamy osobiście? Jeżeli nie znamy się osobiście, to proponuję Panu zachować swoje dziecinne wyzwiska zachować dla siebie. Co Pan wie o moim życiu, żeby mi współczuć?!Niech się Pan pozbiera i weźmie za siebie, bo życie przeszłością, jeszcze nikomu nie wyszło na dobre.Może za ostro z mojej strony, ale bezpodstawne oskarżenia mnie zwyczajnie obrażają, a są na porządku dziennym u tego Pana.

    Polubienie

  • ~uczeń pisze:

   Słyszałem już kilka dni temu o budowie tegoż właśnie ponika poświęconego żołnierzom bolszewickim i również nie mogę tego pojąć jak można stawiać pomnik komuś kto chciał zagarnąć nasz kraj. Jeśli w tym miejscu spoczywają jakieś szczątki poległych żołnierzy sowieckich to mógł by tam powstać cmentarz wojskowy, a nie pomnik, bo pomniki to raczej stawia się bohaterom, a nie mordercom.

   Polubienie

 4. ~Black Fox pisze:

  Dla mnie to co się dzieje to farsa.Oczywiście mówisz tylko o jednej stronie, ale w tym konflikcie trwającym już od katastrofy w Smoleńsku należy i powiedzieć co nieco o drugiej stronie barykady.1 – Dlaczego nie lubię moherów – Tutaj pragnę zaznaczyć na wstępie, że jestem Katolikiem, ale nie znaczy to, że jestem jakimś moherem. Ogólnie nie lubię rADIA mARYJA i tELEWIZJI tRWAM ( to nie problem z capsem, specjalnie to napisałem tak by wyrazić swój brak szacunku do nich ) i szczerze niepokoi mnie to, że w tym kraju moherstwo nie jest zjawiskiem marginalnym jak kiedyś przypuszczałem i to mnie przeraża z kilku powodów:a) prezydent – w mojej pracy wielu ludzi go opłakiwało bowiem był on „religijnym” prezydentem. Guzik prawda!Nie płaczę za lECHEM z jednego tylko powodu. Mianowicie on był fałszywym Katolikiem. Człowiek ten za czasów swoich rządów wprowadził do parlamentu sporo nienawiści, ale to nic w porównaniu z jego postawą jako „Chrześcijanina”.Jedno z przykazań zakazuje zabijania, on zaś pomimo sprzeciwu papieża Benedykta XVI chciał przywrócić karę śmierci, a jego żonka mARIA k. sprzyjała zapłodnieniu in vitro i aborcji dzieci poczętych w gwałcie.Jak wiemy wszystkie te 3 rzeczy mają związek za zabijaniem czemu sprzeciwia się wiele religii i to właśnie obnaża wizerunek prezia jako „Katolika”Poza tym pragnę przypomnieć, że kaczor lECH ma na rękach krew człowieka. Otóż czy pamiętacie jak kiedyś terroryści porwali i z powodu niewykonalnego ultimatum zabili pewnego pracownika GeoFizyki Kraków? Jak się dowiedziałem nasi chłopcy stacjonujący na Bliskim Wschodzie mieli tych bandytów na widelcu w dniu egzekucji tego człowieka. Byli oni gotowi tam wpaść i zrobić im piekło na ziemi, czekali oni tylko na rozkaz prezydenta który nie nadszedł bowiem wtedy kaczor lECHU ( który powiedzmy sobie szczerze tylko bawił się w prezydenta ) zajmował się Romanem Polańskim, dla przypomnienia pedofilem.Jak więc widzicie, dla tej kaczki po mohersku życie niewinnego i uczciwego człowieka było mniej ważne od interesów jakiegoś zboczka.b) moher a sprawa religii – Religia zakazuje nienawiści ale jak widać mohery sądzą inaczej.Swego czasu oglądałem w internecie trailer filmu „Córka Hitlera” i co mnie obużyło to to, że jak slusznie zauważył twórca filmu rYDZYK to rasista.Otóż na tym filmie zacytowano słowa rYDZOLA który w Częstochowie obrażał czarnoskórego Katolika. Nazywał go małpą i brudasem co mnie oburzyło bowiem religia tak naprawdę sprzeciwia się rasizmowi co szanuję. Ale to czubek góry lodowej.Dzięki moherom wielu Polaków brzydzi się Żydami nawet wtedy gdy nazizm zszedł do podziemia i do kręgów skinheadowskich ( nie lubię subkultur, sorki ). Skoro mówimy o krzyżu w Warszawie warto by było wspomnieć, że krzyż jest symbolem Chrystusa, a tutaj wyraźnie można odczuć, że dla moherów krzyż jest symbolem kaczora lECHA…Skoro już o tym mówimy niezbyt mi odpowiada to, że nawet księży przegoniono jakby byli oni zdrajcami gdy chcieli oni zabrać ten krzyż, ale nie zbaczajmy z tematu. Dzięki nienawiści do ludzi innej rasy i Żydów wielu ludzi twierdzi, że Chrześcijaństwo to religia nienawiści. Ile to już razy słyszymy lub czytamy, że prawdziwy Katolik to człowiek nietolerancyjny, który bez powodu dyskryminuje innych.Tutaj szczerze chciałbym by ludzie nie bali się poznać treści Pisma Świętego i tego jakimi ideologiami kierowali się wielcy Chrześcijanie jak choćby papież Jan Paweł II który był za ekumenizmem czy matka Teresa z Kalkuty która uważała, że miłość należy wyrażać poprzez czynienie dobra wobec wszystkich.Rozumiem, padały słowa, że Żydzi to geje, słyszeliśmy już „brudna małp” ( do czarnoskórego faceta z Częstochowy ) i „żydokomuna” ( do Żydów ). Ale proszę! Zrozumcie, że rodzina rADIA mARYJA to sekta, a nie część Kościoła Katolickiego. Jako dowód na potwierdzenie mojej wypowiedzi dodam, że w kręgac rodziny rADIA mARYJA ludzie układają modlitwy do rYDZYKA gdy prawdziwy Chrześcijanin powinien się modlić tylko do osób uznanych za święte i samego Boga, rYDZOLOWI do nich daleko choć ktoś już kiedyś gdzieś mi mówił, że dla moherów rYDZOL jest kimś ponad Bogiem.2 – Dlaczego nie lubię liberałów – może uznacie mnie za frajera, ale podczas ostatnich wyborów nie głosowałem na nikogo. To dlatego, że żadnemu z kandydatów nie ufałem. I tak do finału przedarli się dwaj faceci z których jeden był moherem, a drugi liberałem. Nie ukrywam, że chciałbym, ażeby kiedyś kolejnym prezydentem był prawdziwy Chrześcijanin, nie jakiś moher. Wszak mohery to ludzie którzy mają zasady po to by je łamać – nigdy nie spotkałem jeszcze mohera który szanowałby własne zasady. Z reguły oni mają zasady podobne do moich tyle, że ja swoich staram się nie łamać.Ale tutaj mieliśmy mówić o liberałach.Powiedziałem, że mohery łamią zasady, ale liberałowie nie mają żadnych zasad. Dla mnie łamanie zasad jest równe ich brakowi. Gdy patrzę na uNIĘ eUROPEJSKĄ wtedy zastanawia mnie, dlaczego tyle zła jest tam nazywane czymś dobrym. Mówię tutaj o patologiach takich jak tolerancja wobec homo i biseksualistów, popieranie aborcji, eutanazji, in vitro, partie piratów komputerowych i pedofilów oraz walka z religiami takimi jak Chrześcijaństwo ( usuwanie krzyży ) i Islam ( zabranianie dziewczętom noszenia chust na głowach ). Za to właśnie nie cierpię liberałów.Z tego co wiem ówczesny predzio kOMOROWSKI jest liberałem i szczerze zaczynam się bać.Już dał on popis na jednej z debat w której nazywał in vitro dawaniem rodzicom szczęścia jakim jest dziecko. Jednak ten imbecyl nie powiedział o tym, że wiele wyhodowanych embrionów jest likwidowana ( czyt. uśmiercana ).Cóż, gadki to nasz prezydent ma aksamitne, ale tak szczerze są one równie toksyczne co jad Tajpana, najbardziej jadowitego węża na świecie. Jak widać po prostu powiedział to tak jak mu było najwygodniej i pominął oczywiste fakty wiedząc, że jego rywal kaczor jAROSŁAW i tak da ciała.Poza tym ta cała kontrmanifestacja przeciwników krzyża miała się odbyć pokojowo, a mimo to ci ludzie sypali wyzwiskami pod adresem adwersarzy, czy to nie jest budowaniem podziałów?Szczerze dla mnie sprawa krzyża to jedna wielka farsa w której obydwie strony konfliktu to ludzie nie godni zaufania i szacunku. Co mnie obchodzi, że jedni to mohery, a drudzy to komuchy, ja jednym i drugim nie ufam i nie zaliczam się do nich.

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Czarny lisie,dziękuję za wykład na temat własnego stosunku do zwykłych ludzi i do wysokich urzędników.Ciekawy jest ten graficzny sposób okazywania braku szacunku dla ludzi jak i całe uzasadnienie.Wiem, że jesteś młodym człowiekiem. Powiedz jeśli możesz, czy podobnie myśla Twoi rówieśnicy?

   Polubienie

 5. ~huligan pisze:

  Obeserwuje i sie dziwuje. Dlaczego jeszcze nikt nie wpadl … Obeserwuje i sie dziwuje. Dlaczego jeszcze nikt nie wpadl na pomysl, ze najlepszym upamietnieniem katastrofy byloby oglosic tragicznie zmarlych blogoslawionymi lub swietymi? „96-ciu swietych smolenskich” i dodac do Litanii Wszystkich Swietych: Swiety Prezydecie Lechu Kaczynski! Modl sie za nami, Swiety Przemyslawie Gosiewski! ……

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   Huliganie, nie huligań. Prawdą jest, że wielu ludziom się juz zupełnie pomieszało w głowach. Teraz „obrońcy” wskazują, że ktrzyż powinni przenieść hierarchowie, a oni będą się przyglądać i zaakceptują to lub nie

   Polubienie

 6. ~Aksniwrab pisze:

  Uważam,że właśnie wtedy media wypadły bardzo dobrze.Natomiast jesli chodzi o młodzież to raczej nie myślała o tym,że Polska jest najważniejsza.Jedni przyszli ,żeby sobie poużywać na przeciwnikach,inni aby sie zabawić a jeszcze inni pokazać swoją głupotę..

  Polubienie

 7. ~Paulix pisze:

  To co się tam dzieje to jest jakaś masakra. Ostatnio znajomy policjant, który pilnował porządku na Krakowskim Przedmieściu opowiadał mojemu wujkowi jak wdał się w dialog z jedną z ‚obrończyń krzyża”. A brzmiało to tak:M – Mocherówa; P – PolicjantM: Lech Kaczyński był największym prezydentem na świecie!P: A co takiego zrobił dla świata, że był największym prezydentem świata?M: Wszystko!P: No ale może coś konkretnego pani powie co zrobił dla świata.M: WSZYSTKO!P: No widzi pani, jest pani niekompetentna bo nie potrafi pani podać żadnego przykładu…M: TY ŻYDU !!!Także widać, z jakim inteligentnym społeczeństwem ‚podkrzyżowym’ mamy do czynienia…Zapraszam na http://www.la-verite.blog.onet.pl

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.