Do szkoły za karę…

  Dzisiejszy układ cyfr w dacie – 10.01.10 – mógł zapowiadać np. koniec świata. Same dziesiątki pisane wprost, wspak i znowu wprost rzadko się spotyka, ale skoro dla końca świata zarezerwowano już datę 12.12.2012 to tego się trzymajmy. Dzisiejszy dzień i tak jest wyjątkowy bo realizuje się XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkoda tylko, że aura dziś jest mało łaskawa dla młodych wolontariuszy, którzy tłumnie wyruszyli do pracy mimo mrozu, opadów deszczu na przemian ze śniegiem, wiatru i gołoledzi. Wyszli nam naprzeciw, abyśmy mogli dołożyć swój grosik do fenomenalnej akcji WOŚP i wsparli cel, jakiemu służy już 18 lat. Myślę, że ten fenomen to Jerzy Owsiak, który potrafi porwać tłumy młodzieży, która jemu właśnie daje się porwać do działania.

   Dzisiaj miałem również wywiadówkę dla rodziców moich licealistów z pierwszej b. Nie wiem czy to jedynie sprawa pogody, ale rodzice nie spisali się, gdyż frekwencja sięgnęła jedynie marnych 30 proc. I byli to w większości rodzice tych lepszych uczniów. Poszczególni nauczyciele przedstawili swoje spostrzeżenia po pierwszym półroczu pracy z uczniami w nadziei, że wszystko jeszcze da się poprawić, podciągnąć i uzupełnić. Wkładali w swoje wystąpienia tak wiele serca, że mnie pozostało już tylko podsumować wszystkie niedomagania i ukazać na szerszym tle osiągnięcia naszych uczniów.

   Posłużyłem się w tym celu hasłem zasłyszanym w jakiejś telewizyjnej debacie: – Człowiek ma dwa kapitały. Pierwszy to zdrowie – i tu wskazałem na problemy nastolatek katujących się ekstra dietami dla uzyskania modnej, bo lansowanej przez media sylwetki a la chuda anorektyczka.

Drugi kapitał to wiedza, do której nie zdoła doprowadzić ucznia żaden, nawet najlepszy nauczyciel jeśli on sam nie ma zamiaru i ochoty tej wiedzy zdobywać.

   Uzasadnienie do tego wstępu znalazłem w artykule z Gazety, pod tytułem Do szkoły za karę, a nie by zdobyć wiedzę.

   Postanowiłem mianowicie – zamiast się wymądrzać – odczytać rodzicom raport z trwających ponad dwa lata badań prowadzonych na uczniach ze szkół podstawowych i gimnazjów w bydgoskiem. Nie będę tu przytaczał całego artykułu, bo główne wnioski tego raportu znane są wszystkim ludziom spotykającym się w szkole, zarówno nauczycielom jak i uczniom, ale nie zawsze znane są rodzicom. Niech więc wiedzą, że:

(…) Większość uczniów ma problem z czytaniem. Nie dostrzegają całych słów, przestawiają i odwracają litery, czytają wolno, mają trudności z rozpoznawaniem kształtów i przedmiotów. Nie jest dobrze z rozumieniem pojęć. Gimnazjaliści mają problemy z rozumieniem poleceń. Mają kłopoty z wnioskowaniem, planowaniem i podejmowaniem decyzji. Ciężko im idzie też opanowanie zasad ortografii. Za to świetnie sobie radzą z zapamiętywaniem wzorów, kodów liczbowo- literowych takich jak PIN do telefonu, rejestracji samochodu, numeru Gadu-Gadu czy hasło do poczty e-mail.

   Dalej już tylko omówienie przyczyn leżących po stronie szkoły i… po stronie rodziców, którzy (…) nie pytają po powrocie ze szkoły: – czego się dziś nauczyłeś, ale: – co dziś dostałeś?  A zaraz potem: – a co dostał klasowy prymus? Dzieciaki nie wychodzą z domu z przeświadczeniem, że uczą się dla siebie!

   Jakoś dziwnym trafem uwagi zgłaszane rodzicom odnośnie ich dzieci były bardzo podobne do tych wynikających z badań zleconych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

   To są moje przeżycia szkolne z jednego dnia. Wychodząc z budynku szkoły zastałem w holu piątkę wolontariuszy – uczniów z miejscowego gimnazjum, którzy przyszli się ogrzać i pewnie skorzystać z łazienki. Wrzucając każdemu do skarbonki po pieniążku zapytałem ilu uczniów bierze udział w Finale WOŚP. Dowiedziałem się, że ok. 40 osób, co jak na wiejską szkołę jest znaczącą liczbą. Szedłem później pokonując zwały śniegu pozostawione na chodniku, za inną grupą wolontariuszy pod kościół, gdzie kończyło się kolejne nabożeństwo i oni spieszyli się, aby zająć dogodne miejsca przy bramach wyjściowych. Kolejny raz spotkałem ich w rejonie cmentarza, gdzie pojawili się przyciągnięci sporą grupą ludzi uczestniczących w pogrzebie. Bo gdzie można zbierać pieniążki w małych miejscowościach jeśli nie w okolicy kościoła i to jeszcze w taką ‚bidę’, że: psa nie wyganiaj z domu…?

   Po powrocie z wywiadówki usłyszałem w Jedynce PR końcówkę dyskusji polityków i dziennikarzy na temat szans wyborczych oficjalnie zgłoszonych dotychczas kandydatów na prezydenta. Przeważała opinia, że: – żaden z nich nie jest w stanie porwać społeczeństwa do bardzo pożądanego zrywu…

   Ja znam takiego, co potrafi porywać. Szczególnie pozytywnie reagują na jego wezwanie młodzi ludzie. Ci sami, o których cytowany raport mówił, że do szkoły chodzą za karę. Ten gość nosi żółtą koszulę i śmieszne okulary w grubej, niemodnej oprawie. Nazywa się Jerzy Owsiak.

Owsiak na prezydenta!

35 uwag do wpisu “Do szkoły za karę…

 1. ~aro pisze:

  ja myślę, ze Owsiak jest bardzo dobry w swojej roli, tak samo jak kiedyś w swojej roli szefa związku zawodowego był Wałęsa ale już jako prezydent nie był dobry.

  Polubienie

 2. ~renia.k@op.pl pisze:

  Poruszył Pan ważny temat – autorytetu we współczesnym świecie. Nikt nie jest tak bezkompromisowy i surowy w ocenach jak młodzież. Właśnie dlatego porywa ich za sobą Jurek Owsiak. Daje przykład, że jednak można być bezinteresownym i że wystarczy wiara w samego siebie, żeby się udało coś co teoretycznie jest niewykonalne – Orkiestra pewnie będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej…I myślę, że autorytety odgrywają też dużą rolę w chodzeniu do szkoły…. za karę lub nie. Są nauczyciele, którzy potrafią porwać uczniów za sobą, przedstawić ciekawie przedmiot, którego uczą i wymagając zainteresować nim młodych – bo ich po prostu szanują. Pytanie czemu tego autorytetu nie ma spora większość nauczycieli i równa większość rodziców? Ma Pan rację cytując wyniki badań – myślę, że rodzicom i niektórym nauczycielom jest łatwiej rozliczyć niż nawiązać dialog. Osobiście obserwuję Połówka i Potomka – ojciec i syn. Człowiek dorosły i nastolatek. Połówek mawia, że chciałby aby syn mógł przyjść do niego zawsze i z każdym tematem. I żeby syn wiedział, że ojciec po to właśnie jest. Ostatnio odbierałam wyraźnie rozbawionego Połówka z dworca – podróż z Warszawy, dwie godziny rozmów przez telefon. Powiedział, że rozbawił współpasażerów tym, że najpierw przez godzinę dyskutował z pracownikami na temat bardzo poważnego projektu, który prowadzą – wiadomo biznesmen, laptop, papiery na kolanach itp. A drugą godzinę spędził na rozmowie z Potomkiem – na temat wielkich matematyków i jakiejś maszyny co to ją Potomek właśnie konstruuje i za nic nie chce działać 🙂 I wyszedł z tego spory kontrast. Za to cenię Połówka, że potrafi po prostu rozmawiać z synem i obydwaj się dobrze przy tym bawią. Potomek był wyraźnie zmartwiony, bo z matematyki, którą się interesuje brakło mu pół oceny do 4. Szkoła jest publiczna – bardzo wymagająca, matematyk utrzymuje ekstremalnie wysoki poziom, pół klasy to olimpijczycy, więc Połówek powiedział synowi, że on woli jeśli ma uczciwą trójkę u tego matematyka, niż piątkę gdzieś indziej. Efekt rozmowy – Potomek sam z siebie spędził weekend nad matematyką, bo dziś ma szansę poprawić jeden sprawdzian i mieć czwórkę. Połówek, Jurek Owsiak i każdy nauczyciel, który chce czegoś naprawdę nauczyć dla mnie są wielcy. I to są ludzie, których młodzież słucha, bo do nich mówią, a nie rozliczają.

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   ~Renia, zgadzam się w całej rozciągłości i chylę czoło przed Połówkiem.Czy Pani wie, że przeciętny tata poświęca na rozmowę z rodziną średnio 7 min. dziennie? Wielkim darem dla Potomka jest taki OJCIEC jak Pani Połówek . Chłopcy w nastoletnim wieku niezwykle cenią takie partnerstwo i naturalnym autorytetem jest dla nich ojciec. Jeśli to jest przy okazji OJCIEC , a nie ojciec to już wygrali na loterii życia.Pomyślności obydwu Połówkom i Potomkowi życzę

   Polubienie

 3. ~Po_zitiva pisze:

  Zbierałem dla WOŚP . Napotkałem kilku ludzi którzy na nasz widok trzymali się od nas z daleko albo w bramie kościoła witali nas tekstem : „Nie kibicujemy” lub „Owsiakowi ? Nigdy w życiu ,” . Zaciekawiło mnie to bardzo i po powrocie do domu trochę o tym poczytałem . Fakty są faktem . Akcja na wielką skalę , wielkie szaleństwo , dobra reklama 18letni staż ale ale , czemu nikt nigdy nie opowie o kosztach , każda puszka , każde serduszko to jednak w akcji na całą polskę naprawdę wielkie pieniądze . Owsiak od sztabów pobiera pieniądze przez cały rok , w marcu , sierpniu , listopadzie , kiedy tylko chce . Za pieniądze z WOŚP żyje on i cała jego rodzina , organizuje woodstock a to także wielkie wielkie koszty . Każdy w tym jednym dniu solidaryzuje się z resztą ale czy wie że jego pieniądz wyżywi Owsiaka .? Po przypuszczalnych obliczeniach z Akcji ‚WOŚP” po odliczeniu wszystkich kosztów do pomocy dzieciom trafia 25-30% , Owsiak kupi za to sprzęt dla kilku szpitali tróre później ktoś sprywatyzuje i będzie pobierał od pacjentów opłaty . Czy to pomoc .? Jeśli naprawdę chciałby to zwróciłby rodzicom dzieci koszty związane z leczeniem . Ale on woli zabawiać innych na Woodstocku . Nie chce żeby zabrzmialo to jak krytyka ale : Czy naprawde chciałby pan żeby J.Owsiak rządził naszym krajem .? Wczoraj usłyszałem z jego ust : Radio Maryja ? Oszołomy . To byłby chory kraj za żądów tego pana . Pozdrawiam pana .

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   ~PO_zitiva, witam po dłuższej nieobecności. Najważniejsze, że byłeś i czynnie wsparłeś WOŚP. Ja z naiwyższym uznaniem doceniam WAS – WOLONTARIUSZY WOŚP, a dopiero później z uznaniem wyrażam się o tym, który sprawił tak masowe poparcie akcji przez młodzież.Nie dostrzegłeś tego w tekście? To o Tobie ten raport mówił, że chodzisz do szkoły za karę? To o Tobie- z całym szacunkiem – napisano, że nie rozumiesz tekstów i wyciągasz niewłaściwe wnioski?NAPISAŁEM, ŻE TA SAMA MŁODZIEŻ, KTÓREJ ZARZUCA SIĘ BEZIDEOWOŚĆ, CIĄG NA KASĘ I WSZELKIE ZŁE INTENCIE POSZŁA W TAKĄ „BIDĘ” ZBIERTAĆ PIENIADZE NA SZCZYTNY CEL. NAPISAŁEM TAKŻE O TYM, ŻE TE 120 TYSIĘCY MŁODYCH WOLONTARIUSZY NIE LICZYŁO NA ŻADNĄ NAGRODĘ W ZAMIAN ZA … ONI CHCIELI POMÓC, I TYLE!Nie chciałbym, aby to OWSIAK był prezydentem. Niech on robi swoje . Marzę natomiast o tym, aby pojawił się ktoś, kto byłby zdolny porwać ludzi do działania – tak jak zrobił to Owsiak.Niech się nazywa np. Owsianka czy jak tylko chcesz.Polsce potrzebny jest przywódca z charyzmą, a nie partyjno – kolesiowi kandydaci do tego czy owego.Jeśli 18 lat działalności Polaków w wolontariacie na rzecz choćby WOŚP nie zmieniło Polski to już nic jej nie zmieni. W tym, że to młodzi podjeli wyzwanie Owsiaka jest wielka nasza szansa na zmianę naszego otoczenia.Pozdrawiam.PS. ja też przeczytałem parę kawałków opinii na temat WOŚP – i niczego nowego nie wyczytałemRydzykowi zawsze byli przeciw i to im nijak nie chce przejść. To jest ich program polityczny

   Polubienie

   • ~Po_zitiva pisze:

    Wierzy Pan w to że bezinteresowna jest ta pomoc . ? Gdyby nie to że każdy z nich wyciągnął z tej puszki większą połowę to tych milionów byłoby 46 a wolontariuszy 50 tysięcy .

    Polubienie

   • ~Tatul pisze:

    ~Po_zitiva, wierzę, w to, że wiesz co piszesz. Pewnie widziałeś jak nieuczciwi wolontariusze to robią. Wszędzie spotyka się ludzi nieuczciwych. Przecież cały nabór wolontariuszy odbywa się jedynie w oparciu na zaufanie i tzw: szczere chęci. Co do sum to jedynie potwierdzasz, że chęć pomocy w społeczeństwie jest ogromna ,tylko trzeba ludzi zmotywować

    Polubienie

   • ~Po_zitiva pisze:

    a niech kradną . Owsiak nie zbiednieje a i dzieci napewno nie ucierpią . Przepraszam że tak mówię ale tak jak pan widzę tą biedę wokół mnie . I ona jest naprawde ogromna . Wszyscy pomagają publicznie ( z tych bogatych , wpływowych) ale jeśli pan zgłosiłby się do kogoś z prośbą o pomoc bez podawania tego do informacji publicznej , nigdy w życiu nie dałby panu grosza .

    Polubienie

   • ~Tatul pisze:

    ~Po_zitiva, gorycz przez Ciebie przemawia. Nie można godzić się na czyjeś złodziejstwo i złe trzeba nazywać złem, a dobre dobrem. Ja tak stawiam sprawę.Co do ofiarności????Co powiesz na przypadek rodziny Cieślów, którzy przed świętami zaistnieli w świadomości publicznej jako rodzina tragicznie doświadczona przez los. Odzew społeczny był bardzo duży. Rodzina dostała drugą szansę.Najlepiej jest jednak liczyć na siebie i zbyt dużo nie wymagać od życia.Pozdrawiam tego, który pomaga innym oburzając się na niesprawiedliwość tego świata

    Polubienie

   • ~Tatul pisze:

    ~PO_zitiva, a jednak nadal uważasz, że te pieniadze przejada Owsiak.Zamącili Ci w głowie, bo akceptujesz złodziejstwo nieuczciwego wolontariusza a …Trudno. Pozostańmy przy swoich poglądach i ocenach moralnych całej sprawy. Wolność na tym polega

    Polubienie

 4. ~Moniek152 pisze:

  Ja w tym roku byłam wolontariuszką po raz pierwszy i naprawdę warto było…Jest to wspaniałe uczucie móc pomagać ale też w zamian nic nie oczekując.Jurek Owsiak to wspaniały człowiek z fantastycznymi pomysłami.Ludzie bardzo chętnie wrzucali do puszek pieniążki,jedni drobne inni banknoty i chociaż wydawało by się że każdy bierze w tym udział to i napotkałam pod kościołem człowiek który zgradził WOŚP.Jego słowa trochę mnie zasmuciły i myślę że były wypowiedziane pod wpływem złych emocji…..Nie każdy jest zobowiązany brać udział w tej pomocy ale jeżeli ktoś nie chce to myślę że swoje opinie na ten temat powinien przemilczeć bo nigdy nie wiadomo co w życiu na człowiek czeka…Czytelnicy pomagajmy do ko0ńca świata i jeden dzień dłużej…Pozdrawiam:)

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   ~Moniek 152, Najważniejsza w tym wszystkim jest godna pochwały postawa młodzieży, która idąc za głosem serca nie szczędzi zdrowia aby pomóc. Marzną biedactwa, zaczepiają i zachęcają przechodniów aby wrzucili coś do puszki i znoszą czasem takie zarzuty na jakie i Ty się natknęłaś. Różnie bywa. Ludzie myślą, mówią i robią to co chcą. I dobrze. Tobie i wszystkim zaangażowanym należą się słowa uznania.Ale, jak podnióśł to jeden z komentatorów bywają i tacy wolontariusze, którzy po kolejnej zbiórce kupują sobie nowy telefon. Ktoś z Waszego grona to widzi i …Wszędzie znajdą się czarne owce, ale trzeba je eliminować. Trzeba zgłaszać w sztabach WOŚP takie przypadki, aby w kolejnym roku nie psuli opinii uczciwych i wrażliwych ludzi szczerze zaangażowanych w akcję.Pozdrawiam

   Polubienie

 5. ~aro pisze:

  Jest nadzieja, że ludzie będą się kochać i działać dla swojego nawzajem dobra, wspólnego dobra, i dobra ojczyzny i świata.Jerzy Owsiak wykorzystał szlachetny cel, telewizję, poświęcenie młodzieży dla ideałów, i ludzi dla czystych szlachetnych celów, swoją charyzmę, i pomysł na styl akcji, który wymyślił, jako pierwszy na świecie i to wszystko zadziałało i bądźmy jemu i sobie wdzięczni za to.Młodzież ma gdzie uzewnętrzniać swoje ideały i poświęcenie a i my mamy możliwość zobaczyć, że jest w nas wszystkich jeszcze trochę dobra i to jest optymistyczne, że póki ta iskierka się tli jest nadzieja, ze kiedyś rozpali się wielka miłością w narodzie.

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   ~aro, ten właśnie aspekt sprawy fenomenu WOŚP chciałem podkreślić. On znalazł sposób nie tylko na młodzież i na nas ofiarodawców. Tak samo dobrze się czują we współdziałaniu ludzie mediów, politycy, artyści i wszyscy, którzy wspierając akcię mogą poczuć się lepiej jako ludzie wrażliwi, ofiarni i dobrzy.Przeciwnicy Owsiaka podnoszą ten właśnie aspekt akcji przeciw niemu. Twierdzą, że nic by nie zrobił gdyby nie media. No i tu jest właśnie jego sztuka i talent.Bardzo dziękuję za komentarz.

   Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   ~aro, miłe słowa. Dziękuję.Tak, staram się unikać konfliktów, albo je przynajmniej łagodzić. Uczniowie okazują mi sympatię, a i sam o sobie też mam dobre zdanie. Aniołem nie jestem, ale o ostateczną ocenę zgodności tego co głoszę z tym co w życiu robię zapytać należałoby moją żonę i córki. Spróbuję ustalić co one o mnie myślą.Pozdrawiam serdecznie

   Polubienie

 6. mironq pisze:

  Witaj Tatulu! Swoim odnogom od piekła tłumaczę, że człowiek ma dwa kapitały – przy czym nie jest to zdrowie. Oczywiście zdrowie można sobie samemu zniszczyć lub osłabić, jednak nie wchodzi ono w zakres moich „kazań”. Są to: wiedza i umiejętności. Mogą te rzeczy istnieć obok siebie, jednak dopiero połączone dają oczekiwany rezultat. Po co komu wiedza nie muszę tłumaczyć, umiejętności potrzebne są zaś do wykorzystania tej wiedzy. Wiedza, że przy przebitej oponie trzeba w samochodzie wymienić koło nikomu się do niczego nie przyda bez umiejętności wykonania tegoż. Ważną rzeczą jest, aby umiejętności dzieciaki uczyły się na własnych błędach, wtedy lepiej zapamiętają i uzupełnią same z siebie brakującą wiedzę, potrzebną do osiągnięcia celu. . Pozdrawiam 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • ~Tatul pisze:

   ~mironq, dziękuję za poszerzenie pojęcia „kapitał” w odniesieniu do wiedzy. Oczywiście, że zgadzam się z takim postawieniem sprawy. Ja cytowałem profesorów od zdrowia, którzy siłą rzeczy jako pierwszy warunek wszelkiej pomyślności stawiali potrzebę zachowania zdrowia, a drugą składową traktowali łącznie jako wiedza plus umiejętności.Swoją drogą przykład wiedzy o sposobie naprawy dziurawego koła nie mieści się nawet w kategorii – blondynka. Kiedyś, dawno temu był sobie serial o kosmicie zwanym Al.Twierdził on, że jeśli on czegos nie może naprawić to , to coś nie jest zepsute. I już!Pozdrawiam

   Polubienie

 7. ~uczeń pisze:

  Ja uważam, że WOŚP jest organizacją, która zbiera pieniądze na szczytny cel i to popieram. Natomiast co do osoby pana Jerzego Owsiaka nie jestem zbyt pozytywnie nastawiony, ponieważ najpierw organizuje przystanki Woodstock gdzie demoralizuje młodzież rozpijając ją i propagując aborcje i antykoncepcje, a póżniej robi z siebie wielkiego dobrodzieja, bo organizuje Wielką Orkiestre Świątecznej Pomocy, po za tym obraża jedyne polskie i ewangelizacyjne Radio Maryja, które przede wszystkim głosi pawdę. Radio Maryja sprzeciwiając się organizowanym przez pana Owsiaka Przystankom Woodstock współorganizuje Przystanek Jezus i organizuje coroczną pielgrzymkę młodych na Jasną Górę co gromadzi wielkie rzesze ludzi młodych.

  Polubienie

  • ~Tatul pisze:

   ~uczeń, pozwolę sobie pozostać przy swoich poglądach. Moim zdaniem jedynie wartościowe radio, którego warto słuchać …to Polskie Radio, a w ramach niego Program I zwany „Jedynką”.Słucham go od lat i zachowuję poglądy jakie m.in. prezentuję tu na blogu.Niech każdy słucha tego co lubi, ale ja polecam „Jedynkę PR”

   Polubienie

   • ~Tatul pisze:

    ~uczeń, Na zaprzyjaźnionym blogu znalazłem taki wierszyk:A to Mlodzieży ku Nauce i Przestrodza:Na Owsiaka z radiostacjiojciec Rydzyk pluje,udowodni całej nacji,jakim Owsiak zbójem.Była sobie Baba Jaga,jakaś wredna taka,dobrze znała się na dragach?Cyt! Jak u Owsiaka?Była sobie raz kobietka,co dała do puszki,Owsiak mówił o karetkach,dał na wierzbie gruszki.Ale tego było małomu, o Boże drogi!W futro oblókł on swe ciałoi zaposiadł rogi.Ogniem zaczął ziać piekielnymi siarką cuchnącą(to nam nasz reporter dzielnydoniósł na bieżąco).Z kozą spłodził czworo dzieci,dwoje z czarnym kotem.Czyn ten musi budzić sprzeciwbogobojnych ciotek!Zrobił typ ten jeszcze gorszerzeczy (jak to przeżyć?!),zgarnął bowiem całą forsę,co się nam należy.Widzisz, ludu oszukany,że to wszystko chryja!Dajcie szmalec swój, barany,na Radio Maryja! Autorem jest Pies Bobik, a nie Szumborska (bo zawsze ona laury zbiera za wszystkie wiersze w blogosferze!)Nie pytałem Psa Bobika o zgodę na cytowanie, ale sądzę, że przysłużę się idei tego wierszyka zamieszczając go tutaj.

    Polubienie

   • ~uczeń pisze:

    Czytając Pana kmentarze zauważyłem, że Pan nie jest zbyt przyjaźnie nastawiony do toruńskiej rozgłośni, trudno. Czytając ten wiersz zrozumiałem, iż sugeruje Pan, że pisząc mój pierwszy komentarz na temat osoby pana Owsiaka kierowałem się wypowiedziami płynącymi z Radia Maryja, a to nie jest prawdą, gdyż sam oglądałem reportarze, które pokazywały co naprawde dzieje się na Przystankach Woodstock, gdzie rozlewa się alkohol, policja zatrzymuje agresywną młodzież, a pogotowie przyjeżdża po pobitych młodych ludzi.

    Polubienie

   • ~Tatul pisze:

    O tym jaka jest Polska młodzież można się przekonać na lokalnych dyskotekach w każdą sobotę . Nie trzeba jeździć daleko

    Polubienie

   • ~uczeń pisze:

    Dobry wieczór. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym księdzem nie związanym ze środwiskiem Radia Maryja, a wręcz negującym podlądy tego radia na temat pana Owsiaka, który praktycznie potwierdził to co pisałem w moim pierwszym komentarzu, a nawet powiedział mi o wielu sektach które gromadzą się na Przystankach Woodstock za przyzwoleniem pana Owsiaka i o narkotykach jakie tam są dostępne dla uczestników tej imprezy. Dowiedziałem się także, że 20% z zebranych pieniędzy podczas finału WOŚP jest przeznaczane na organizacje Przystanku Woodstock. Myślę, że to co usłyszałem dziś od księdza jest prawdą, gdyż uważam go za kapłana z powołaniem i człowieka obdarzonego mądrością życiową.

    Polubienie

   • ~Tatul pisze:

    ~Uczeń, proszę przyjąć do wiadomości, że mnie nie rozchodzi się o oceny p. Owsiaka. Podkreślam tylko jego zdolność do porwania ludzi do pozytywnego działania. Polsce potrzeba ludzi z charyzmą, a na horyzoncie nie widać takich ludzi. Niech Owsiak robi to co robi, ale Prezydentem Polski powinien być ktoś zasługujący na miano przywódcy

    Polubienie

   • ~uczeń pisze:

    Nie wiem czy Pan zna dokładnie osobę o.Tadeusza Rydzyka, który moim zdaniem także potrafi zmobilizować ludzi do działania co można potwierdzić licznymi dziełami powstałymi przy Radiu Maryja, którymi są TV Trwam, Nasz Dziennik, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, toruńska geotermia i najnowsze dzieło telefonia WRodzinie, a także budowa kościoła.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.